Přejít na obsah

Dětská autosedačka


cartmanko

Doporučené příspěvky

hore mate vysvetlene ako ma isofix vyzerat

na maxicosi stranke je instruktazne video k instalacii isofixu.

zakladnu som chcel kupit a skusal som ju v aute. neda sa tam jednoducho namontovat. vlastna skusenost.

tie kotviace body su tak hlboko a tvar sedaku je taky, ze tam jednoducho zakladnu na maxicosi cabrio fix nedas.

mame maxi cosi cabrio fix ju uz osem mesiacov a nechcelo sa mi ju zakazdym priputavat ale nevyberies si. tak ju vozim v predu.

teraz idem kupovat nasledovnika a tiez skusim vacsiu isofixovu ci tam bude sediet.

a poprosil by som adminov spojit temy o sedackach nech nie su zbytocne tri o tom istom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale ať ho nepletete. Zadání je ,jakoou po vajíčku a to tahle určitě NENÍ. A rozhodně nejdřív do 15 kg a potom od 15 do 36kg. Páteř dítěte v roce ještě není stavěná aby 100% udržela hlavičku a vyrovnávala tlaky otřesů v autě. A výběr je jednoduchý. Pokud jde Issofix tak s , a vybírat podle testu ADAC. ROMER,BRITAX, CYBEX ,MAXI COSI a dokonce ani s CHICCEM -model KEY 1 isofix nešlápneš vedle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Malý příspěvek k autosedačkám. Nepřipadá vám, že když dáte sedačku (0-9 kg, 9-18 kg) do Fabky, tak je strašně vysoko? Já jsem to vyřešil tak, že jsem zadní sedák - ten kratší za řidičem vyhodil a sedačku posadil přímo na karosérii. Mnohem lépe pak sedačka sedí a neviklá se. Navíc jsem měl u sedačky pro miminka - vajíčka problém, že mi tak tak vyšla délka pásu, ale bez sedáku v pohodě. Přijde mi to i bezpečnější, dítě je více schované za dveřmi. Nejde to samozřejmě u sedačky s ISOFIXem. Zkoušeli jste to? Nevýhoda je, že když pak chcete vzadu vést tři lidi, tak nesmíte zapomenout na sedák.

Jinak sedačku máme Chicco Key 9-18 kg a vypadá kvalitně, můžeme doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

My sme mali MaxiCosi cabriofix.

podla mna skvela, mali sme ju s iso zakladnou, takze len cvak a ides. a je do nej aj super fusak takze dieta zapases doma zapnes do fusaku a vonku ho neodokryvas.

teraz dokonca robia zakladnu co vydrzi aj na vajicko aj na dalsiu sedacku. takze rozhodne maxicosi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Do první Fabky jde cvaknout ISOFIX? Mám tam nějaký dvě kovový oka, ale to přece neni ono ne? Moc tomu nerozumim...

 

Aha, tak je to ono. No každopádně když tam budu chtít dát to malý vajíčko pro úplně nejmenšího prcka (který bude kompatibilní i s kočárkem), tak k tomu předpokládám potřebuju základnu, který budou mít ty ISOFIX kolíky. To je další darda navíc. U těch větších sedaček už základna neni a jsou v autě nacvaklý natrvalo jestli jsem to dobře pochopil. Takže třeba rok budu používat tu nejmenší a pak už to nebude stačit. 

Editováno: , autor: SpeederBB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. Tak ja mam v planu tuto od Kyddy. Jedna z nejpropracovanejsich sedacek a vitez vsech moznych testu. viz. odkaz. Pravda neni nejlevnejsi ale pokud jde o zdravi meho ditka je mi drazsi nez penize. V napidce tam maji obdobne resenou od Cybexu o tisic levnejsi. Obe znacky at uz s variantou s Isofix nebo bez. Doporucuji mrknout na video.

http://www.slune-cz.cz/autosedacka-kiddy-guardianfix-pro/

http://www.slune-cz.cz/autosedacka-cybex-pallas-2-fix/

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice mám už 10ti letýho kluka a skoro tak velkého jako manželka, takže se za ty roky lecos změnilo, ale my měli sedačky Römer. Nejdřív tu kat.II a pak III.. Jak píšeš, na bezpečnosti dětí nešetřit, ISOfix je jasnej, rostoucí pro obě kategorie se mě moc nezamlouvaly, přeci jen tam musí být trochu kompromis, aby to obsáhlo relativně muší váhu i váhu a výšku už dost vyspělého dítěte, zvlášť v případě holek.

Jo a doporučuji kouknout se taky na to, do kolika cm výšky se dá ta která sedačka použít ve vašem autě. Taky tam může být omezení kvůli zadnímu C sloupku. Jak to mají vami vybrané značky a ten muj Römer v Rapidu netuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil Cybex vajíčko a k tomu isofix základnu a o upevnění pásem bych ani neuvažoval, před nedávnem jsme přešli na Cybex 9-36 taky isofix a je perfektní. Za obě sedačky jsem dal cca 13tis., ale připadal bych si blbě, kdybych nekoupil to nejlepší. Stačí, když vidím ty krámy za třetinovou cenu a je mi zle, krom uspokojení legislativy jsou naprosto k ničemu.

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrr-my to máme trochu složitější,malá je nemocná a ještě nemá držení těla moc pevné a nechodí,když jsem kupoval tu kiddy,tak jsem si myslel,že se to do dvou let srovná,no nesrovnalo.Tak přišel na řadu cybex,který je přece jen větší a opěrka jde vytáhnout hodně vysoko a co je pro nás důležity má pultík.

Příště bych koupil i zdravému dítěti rovnou tu 9-36,ale jednu z nejlépe hodnocených,přece jen je to kompromis i v bezpečnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

standavfr: díky, to je mi líto, snad se situace v dobré obrátí. No taky jsem spíš nakloněn pro tuto. 

http://www.slune-cz.cz/autosedacka-kiddy-guardianfix-pro/

Je to právě kiddy s pultíkem jak píšeš, nejlépe hodnocená ve všech testech. No jako alternativa je ta od Cybexu

http://www.slune-cz.cz/autosedacka-cybex-pallas-2-fix/

Což je něco obdobného jako ta kiddy, možná ta samá co máš ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám tu Cybex z druhýho odkazu a spkojenost. některý děcka ale nesnáší ten pultík, což naštěstí není náš případ. navíc jestli se nepletu, tak Cybex začal jako první s pultíkama a tohle je už několikátá vylepšená verze. Oproti té Kiddy má jestli se nepletu právě upravený ten pultík, přesně zkosení pultíku nahoře a to je z důvodu délky bezp. pásu. Předchozí verze to měla rovný, stejně jako Kiddy a byl problém v některým autě to zapnout. Ty más Rapida, já Toledo a můži ti říct, že to zapnu s malou rezervou, takže Kiddy bych tam asi nezapl vůbec. Takže stejně to budeš muset zkusit před nákupem, nebo vrátit během 14 dnů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok díky za rady. ještě máme nějaký měsíc čas a až to vypukne, zavřu se na 2h do pokoje, zahájím samostudium a výběrové řízení a jednu z těch dvou vyberu. 

vormene, jinak vzadu ta Cybex se vejde ok? vzdálenost o "C" sloupku apod.? A jak se s ní manipuluje, možná mi přijde o malinko menší než ta kiddy. Toledo stejné jako Rapid, proto se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rumu i když posunu sedačku dopředu tak pořád s rezervou.S tím pásem bych snad obešel auto dokola.Ještě jedna možná podstatná věc.Ten cybex má takový podstavec,který se používá asi do 15 kilo,díky němu může být u aut s nižší střechou trošku problém neotlouct si potomka při nakládání,určitě si to někde vyzkoušej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzadu se vejde naprosto vpohodě a taky se mi líbí, že když by jeli vzadu vedle ní dva dospělí, tak se dá vycvaknout ten "airbag" takže tolik nezavazí. teď jsem obě sedačky porvnával ze zvědavosti a výsledek je jednoznačně pro Cybex. V testu má při nárazu Cybex velice malé čelní zatížení, kdežto Kiddy jen průměrné, další fatální nedostatek u Kiddy je ten, že ten pultík neumožňuje nastavit odstup od těla, ale čím víc dotáhnu pas, tím víc je natěsno k dítěti, takže je tam fest zmáčknutý. Už když se podívám čelně na obě sedačky, tak ten pultík od Kiddy vypadá jak nějaká demoverze. Nikomu nic nenutím, ale jsem rád, že jsem se jen utvrdil v tom, že jsem vybral to nejlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rumu i když posunu sedačku dopředu tak pořád s rezervou.S tím pásem bych snad obešel auto dokola.Ještě jedna možná podstatná věc.Ten cybex má takový podstavec,který se používá asi do 15 kilo,díky němu může být u aut s nižší střechou trošku problém neotlouct si potomka při nakládání,určitě si to někde vyzkoušej.

 to je fakt, že je třeba dávat bacha na hlavu, sedačka je poměrně vysoko. ale zase ten držák umožňuje přesunutí do polohy na spaní, když prcek usne. jde to jednou rukou přesunout i za jízdy. jinak v nejnižší poloze drží sedadčku, resp. její opěradlo opěrka hlavy, takže se to za jízdy nekejvá, ale až bude potřeba opěradlo vysunout, bude muset opěrka ze sedadla pryč. taky mi přijde u Kiddy dost blbý nemožnost nastavit vzdálenost isofixu od sedačky, protoře třeba rapid má uchycení v sedáku. tohle právě umožňuje ta základna Cybexu. Prostě to má Cybex nejvíc zmáknutý :-)

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fajne, díky za praktické rady. Já to ještě neznat z praxe (jsem začátečník s dětmi) a ještě to má jedno plus, je o 1tis levnější. Už se ale na ní těším, protože to vajíčko už mě začíná deptat, to tam furt motat tím pásem. Sice máme kvalitní relativně (dodané s kočárkem od Patronu ČR), ale než člověk zasouká ten  pás za ta oka po stranách a za opěradlem (vše dost na těsno) tak by mě švihlo. A i když malá váží cca 6kg tak už se v tom vajíčku pronese. Tak že cybex umožnujě nastavení isofix nerad bych si rozdrbal sedačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...