Přejít na obsah

Dětská autosedačka


cartmanko

Doporučené příspěvky

ten cybex umožňuje nastavit isofix, ale stejně pod mám nějakou hadru, sedadlům se nic nestane. to polohování není ale do plnýho lehu, jen se to o pár stupňů sklopí, ale mám to otestovaný a funguje to. bez toho by děcku padla hlava dopředu na pult. Kiddy to ale tuším nemá. K vajíčku máme isofix základnu a to je luxus, stačí ho na základnu položit a hned se to navede a zacvakne a jedním stiskem vyprostí. tím pásem to vajíčko pořádně ani na sedadle nedrží. my jsem vajíčko opustili kolem 8 měsíce, protože dcerka je dlouhán po tátovi :-) ti můžu udělat pár fotek až pojedu z práce, abys viděl jak to bude přesně v Rapidovi sedět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stando: samozřejmě, že ještě bude ve vajíčku co nejdéle ( i když malá taky dost roste do dýlky a i teď už je dost dlouhá), to já jen zatím předběžně sháním informace a když už tady to vlákno někdo založil tak se ptám a jsem rád za vaše zkušenosti, zasloužilých fotrů  :kol-47:

Vormene: vědět, že něco takového existuje šel bych do toho, no třeba při druhém potomkovi (to už bude člověk chytřejší) ta základna se dá napasovat na jakékoliv vajíčko? Jinak jistě, udělej fotku a dej sem. Ať vidím jak to vytuní mojí denim střelu. Jinak s tou to sedačkou se dozadu asi ještě dva lidi už nevlezou co?

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych prave chtel tu 9-36 s isofixem. Koupis jednou a mas pokoj nebo mas jinou zkusenost nebo je lepsi koupit 9-18 a pak 18-36?

Lepší je samozřejmě sedačka s menším váhovým rozptylem - lépe je přizpůsobitelná velikosti dítěte .

Uvědom si jak je asi velké dítě co má 9 kg a to které je na opačném konci (36kg).

Zůstala mi sedačka po prvním prckovi ( Maxi - Cosi Tobi 9-18 kg) - tu má teď synek a druhé dítko má Cybex -Solution x fix (15-36kg).

Jsem s nimi spokojen,a když jsem je kupoval,řídil jsem se spíše bezpečností.

Nejlepší je před koupí usadit své dítko do zamýšlené sedačky,a taky vyzkoušet tuto v autě.

Jinak v OII se při použití výše uvedených sedaček mezi ně sotva někdo zmáčkne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem taky uvažoval jestli dvě nebo jednu, ale vyhrála jedna. jednak protože je 100% shodná se sedačkou, kterou bysme koupili jako druhou a taky pro to, že nám prcek roste jak z vody a nepotřebuje sedačku, která je přímo vhodnější pro menší děti, spíš by nám byla brzo na obtíž. takhle mám jistotu, že můžu komfort prcka kdykoliv přizpůsobit jeho požadavkům a to při zachování max. bezpečnosti. o peníze mi nejde, ty jsem při výběru nezohledňoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se jen přidám, už dvě děcka jsem odvozil v takovéto sedačce a připadala výborná. Pro děti pohodlná, polohovatelná, myslím si že i bezpečná (nemám odskoušeno :kol-28: ) Prcek je vysoko a kouká z okna. Jen to váhové rozmezí mi připadá trochu optimistické, tak do 20kg (cca 1-5 let) je v pohodě, pak už je problém zapnout pásy, obzvláště v zimě. Pak se musí koupit další sedačka, kde už se poutaj normálním pásem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vybral jako první sedačku Peg Perego Primo Viaggio SL. Jednak je vítězem ADAC testů a druhak neni ani tak drahá, má poměrně lacinou ISOFIX základnu oproti konkurenčním značkám. Nejdřív jsem chtěl sedačku kompatibilní s kočárkem, ale nakonec jsem od toho upustil, protože co se týče autosedačky, tak jsem nepřipustil kompromis a k těm dobrým autosedačkám jsem prostě nenašel dobrej kočárek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak po pár měsících si čtu svůj příspěvek a je to nakonec jinak. Dostal jsem nabídku od kamaráda na použitou Römer Baby safe plus II, tak jsem ji vzal. Prodal mi jí bez základny, ale moc se mi nelíbilo to složitý poutání sedačky. Koupil jsem tedy ještě na inzerát isofix základnu. S čim máme ale trošku problém je prostor. Ta sedačka je poměrně rozměrná a pokud jí tam chci dát (na základně), tak musim dát přední sedačku spolujezdce skoro úplně dopředu a už si tam nikdo nesedne. A druhá věc je ta, že je sedačka docela skloněná dozadu, tzn. dítě neni úplně v lehu (uložení proti směru jízdy). Zatim jsem to vyřešil tak, že jsem vyndal sedák a základnu tam mám bez něj. Tak jsem ten sklon o něco snížil. Ale je tam fakt málo místa. Nemá někdo stejnou sedačku? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak obecně na ty vajíčka Fabia moc není a přední sedadlo musí vždy poměrně dopředu. Pokud tam má sedět někdo se 2m tak to prostě nejde. Částečně pomůže narovnání opěráku předního sedadla. Na úplně stejný problém narazíš u sedačky 9-18 kg. Dá se tam dát v pohodě, ale pokud ji chceš položit, aby dítě mohlo spát bez svěšené hlavy na hrudníku, tak přední sedačku musíš posunout, jinak se tam prckovy nohy nevejdou. U nás to šlo celkem dobře, protože jsme s manželkou oba relativně mrňavý. Fabia není úplně vhodná pro vysoký lidi s dětma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

tak doba nastala a jdu do toho cybexu. Vormene, tak že se ta sedačka vleze ok do auta i s těma bočníma nárazníkama? Jak se cestuje jak jsi psal vzadu se dvěma lidmi, asi si musel odepnout ten nárazník vnitřní ne? Jinak je nutná podložka pod sedačku a opěrák? Prodávají se různé rohože. Jina k na ten isofix nemáš ta vodítka v čalounění?
Cybex se chvástá, že nyní jsou jako příslušenství u jejich sedaček s isofixem. Díky
http://cybex-online.com/cz/carseats/pallas2fix.html

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva lidi a autosedačka (jakákoliv) na zadním sedadle Fabie? Ještě tak možná dvě děti a autosedačka. To zadní sedadlo není zas tak malý bohužel je blbě tvarovaný, takže ten na kraji sedí relativně daleko odedveří a na prostředku není místo. Jedině se musí zašprajcnou zadky a pak ten nakraji sedí trochu nakřivo. Koukám ale že podle popisu Fabii nemáš....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak autosedačka pořízena, včera jsem studoval 2h, jak se s tím vůbec zachází a to jsem ji ještě na zkoušku neměl v autě. Pod ní jsem koupil tuto podložku a doporučuji, je bezva http://www.slune-cz.cz/diono-chranic-autosedadla-grip-it-black/

Stejně tak chránič opěradla před. sedadla. http://www.slune-cz.cz/diono-chranic-autosedadla-stuff-n-scuff/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ted poprve testoval u obou svych aut montaz a po tme a musim rici jsem se spotil az na prdeli a to je 1st.C. No ty zarezy v calouneni pro isofix stoji za prd, ale jde to, trochu se tam plete to calouneni s molitanem. To paradoxne u Thalie kde zadne zarezy nejsou. Oka jsou presne ve skvire mezi operakem a sedakem a mene zapustena, tam to sli jedna basen, ale zase na druhou stranu je to tam pracnejsi s pasem. Jinak jsem si vsiml ze u toho cybexu, ktery ma sice pultik s aretaci tak samotny pas pri zapnuti ten pultik stejne tlaci proti diteti jakoby pac logicky umisteni pultiku neni pevne fixovano k sedacce. Ale jinak bezva, vejde se tam krasne a i dalsi dva pasazeri s primhourenim ocicka se vejdou, pokud nepujde o dva 100kg chlapy. Jinak diky jeste jednou za typy a triky Vormenovi, myslim ze jsem s vyberem neudelal chybu. Ted jen az na to prijde a mala zacne sama sedet tak aby ji ten pultik nerozciloval, ale to se neda nic delat, bude si muset zvyknout :D

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...