Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Dodo-Kolín --> když dám aktualní spotřebu na 3 RS a 2300ot/min. a šlapnu plý plyn, tak má tu okamžitou 13.00l , což mi přijde málo. Mám doma ještě Passata 3C 1.9 TDI 77kW jako OII a tam jezdím prumerne za 6l a kdyz zmacknu plnej tak okamžitá je 27.00l

Podle mě auto, kt. váží 2tuny nemůže jet za 4,5litru, real je někde okolo 5,5l což je taky dobrý. Měl jsem Renaulta Lagunu II 1.9DCI a tam jsem jezdil prumerne za 6-6,5litru, ale to byl CR, jiný motor jak PD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřebu si zapisuju na spotreby.cz a nemusím se hádat s PP kterej stejně nemám :D Okamžitá spotřeba mě netrápí, nepotřebuju jí, ale autorovi jde vlastně o to jestli je to možné? Všichni v okolí co mají PP tak potvrzujou že šidí a i na fórech to uživatelé píší a udávají i stejnou hodnotu cca. 3,5 - 3,7 při takovéto jízdě a jestli je to možný kol107

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to 'hudyx':

Jj to je divný. Myslím že mi t otaky píše víc než 13L.Odpoledne omrknu co mě tam lítá.

A na jakou rychlost? Třeba na trojku?

Tak palubáky mají odchylky všeobecně všechny. Ale dá se to doladit. Mě ty dvě desetinky litru v průměrné nijak nežerou lol

jj na trojku jed 50km/h a šlápni plnej a poradne protahni motor a mne víc jak 13 neukáže. Dvě desetinky vem čert, ale litr .... Tankuju jen Benzina top Q a diesel tech na agipu a pridavam jeste VIF aditivum

Editováno: , autor: hudyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankujeme podobně.

Agipku jsem už vyloučil (tchán ma Mazdu 6 a X-krát měl zasranej ventil) - motor byl docela hlučný a vibroval.

Po tom co oba bereme od Benziny TOP Q nebo Vervu Diesel + VIF aditiva tak bez problému. :palec2:

Večer sem napíšu údaje z PP.

jojo přesně, spíš vyjímečně agip, snazim se na 90% brat benzinu a jen top Q. Když jsem se vracel domů od kámoše, tak jsem jel 160 asi 4 Km v kuse a spotřeba z 4,5 vylezla na 4,8.....je sice pravda, že jsem jel po rovině a lehce se dotýkal plynu....Natankoval jsem tedy plnou a spočítám, kolik ve skutečnosti žere a napíšu to sem.... :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rovinu: nevím.

Možná nějak překódovat. To neumím.

Mě dělal pár úprav rolbař.

To je borec ;)

Tak to už jsem blázén asi :D , najel jsem přes víkend 170 Km a dotankoval jsem a vyšla mi spotřeba 4,43 l /100Km. Palubní počítač ukazoval průměr 4,6-9l. Takže vážně oktávka jede za 4,4 na 100 :o Takže PC nekecá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemozete merat spotrebu po 170 km. Lebo odchylka tam je vzdy. Ja ked som meral, tak som dal plnu, a ked som minul 3/4 nadrze az potom som dotankoval. Tam uz je mensia odchylka. A vyslo mi vzdy cca o 1l nafty viacej. Realnu spotrebu mam cca 6,0 l/100km. Takze PP dost lže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemozete merat spotrebu po 170 km. Lebo odchylka tam je vzdy. Ja ked som meral, tak som dal plnu, a ked som minul 3/4 nadrze az potom som dotankoval. Tam uz je mensia odchylka. A vyslo mi vzdy cca o 1l nafty viacej. Realnu spotrebu mam cca 6,0 l/100km. Takze PP dost lže.

jasně, ale když se snažiš jet trochu na spotrebu, tak za 4,5l se dá asi jet. O tom, že PC lže není pochyb. snmek037.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak. Tahle spotřeba je k ničemu protože tím autem přeci nejezdíte stále stejně icon_idea.gif 20km jedeš tak a dalších 100 zase tak atd. Taky tankuju až po vyjetí min. 3/4 nádrže a myslím že tak je spotřeba dost přesná.

přesně, ne mě, šlo jen o to, zda PC ukazuje dobře, protože se mi tahle spotřeba zdála divná na tak těžký auto..... Jinak dlouhodobý prumer bude někde mezi 5-6litry u mě.

Jaydoo--> já to chtěl jen vyzkoušet, není mi 60, abych tam dusil kvalty, je třeba dát taky motoru napít nafty občas!

Editováno: , autor: hudyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to nedusím a spotřeba je příznivá. Pokud vezu rodinu tak rozvážně a když jedu sám tak si vychutnám sportovní jízdu. Zato kolega z práce zastává heslo "nafťáka musíš dostat pod 5litrů, jezdím jen na spotřebu 35tkm za rok" :feve: Je to blázen a podle mě má víc oči na budíkách než na cestě před sebou a v uších špunty :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to nedusím a spotřeba je příznivá. Pokud vezu rodinu tak rozvážně a když jedu sám tak si vychutnám sportovní jízdu. Zato kolega z práce zastává heslo "nafťáka musíš dostat pod 5litrů, jezdím jen na spotřebu 35tkm za rok" :feve: Je to blázen a podle mě má víc oči na budíkách než na cestě před sebou a v uších špunty :smich:

S tím heslem pod 5litrů mi pořád cpe táta. Já mu oponuju, že s naftakem ano pod 5litru a klidne jezdit na spotrebu, ale ne s TDI, proto tam je to turbo, aby se s autem "jezdilo", to by se mohly dělat jen SDíčka :) ikdyž je fakt, že té 77kW nějaký koník chybí, ale jede celkem pěkně. My s OII najedeme ročně 15 000 Km, což není moc, tak na nějakých ušetřených halířích na spotřebu nevisím, radši motoru dám Benzinu TOP Q + VIF, pár testů už vyhrála, tak snad to motoru dělá dobře. Jsem zastáncem u nafty rčení- laciný-dvakrát placený ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tatíkové. Můj tchán taky rád všechno za dvěpade a ve finále ho to všechno stojí jednou tolik, ale to si oni neumí spočítat. Já tankoval taky Top Q a teď sem začal Vervu. VIF do ní nedávám protože by měla vše potřebné obsahovat. Tu spotřebu si sice zapisuju na spotreby.cz, ale spíš jen kvůli přehledu. To jestli projedu jednou o 0,5l víc než před tím je mi vcelku buřt. Jedno je ale jistý, pokud se jednou stane že vyjedu 3/4nádrže sám tak ta spotřeba půjde o chlup nahoru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tatíkové. Můj tchán taky rád všechno za dvěpade a ve finále ho to všechno stojí jednou tolik, ale to si oni neumí spočítat. Já tankoval taky Top Q a teď sem začal Vervu. VIF do ní nedávám protože by měla vše potřebné obsahovat. Tu spotřebu si sice zapisuju na spotreby.cz, ale spíš jen kvůli přehledu. To jestli projedu jednou o 0,5l víc než před tím je mi vcelku buřt. Jedno je ale jistý, pokud se jednou stane že vyjedu 3/4nádrže sám tak ta spotřeba půjde o chlup nahoru :)

:) regnul jsem se na spotreby.cz také, mám ted v nadrzi asi 3/4, tak až budu tankovat, tak si napíšu Km a kolik mám a začnu s tím taky :) Mám dotaz, když jsem koupil OII, tak když jsem v 80-90 šlapnul plný plyn, tak motor byl dost hlučný, vždy jsem turbo dochlazoval a po ujetí 7 000Km jakoby se motor ztišil, v kabině neslysim zadne velke hučení i venku se motor ztišil, pekne si vrká :) pred 500Km jsem daval novy olej, takze tím to nebude. Myslíš, že by to mohlo být tím, že nikdo předemnou nedochlazoval turbo? Auto je po prvním majiteli, turbo nepíská a motor žere olej jen min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že to je dochlazováním turba.

Turbo se má dochlazovat hlavně po svižné jízdě (dálnice apod.) aby se zamezilo deformaci roztavených lopatek.

V Tvém případě si spíš myslím, že si to auto sedlo a zvyká sí na lepší naftu.

Kolik máš najeto?

P.S.: Jinak já píšu knihu jízd a spotřebu průměrnou mám měsíčně vždy jinou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si, že to je dochlazováním turba.

Turbo se má dochlazovat hlavně po svižné jízdě (dálnice apod.) aby se zamezilo deformaci roztavených lopatek.

V Tvém případě si spíš myslím, že si to auto sedlo a zvyká sí na lepší naftu.

Kolik máš najeto?

P.S.: Jinak já píšu knihu jízd a spotřebu průměrnou mám měsíčně vždy jinou :)

i to je možné, mám najeto 163 000 Km , ověřeno ve Škodovce!

Editováno: , autor: hudyx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...