Přejít na obsah

Poškození dvěří


dave67

Doporučené příspěvky

Dobry den, koncem minuleho roku jsem mirne skrabl svym autem zadni dvere Octavie (viz foto). Po trech mesicich mi prislo vyuctovani z pojisteni - skoda 15 tisic a nejaky drobny. Je to realny? Co myslite ze delat? Sice to nejde z mych penez, ale diky tomu se mi zvedne povinne ruceni, ktere sem vice nez pet let bez nehod a bonusy byli pomerne velky.

183610_fotografie-0071.jpg

183612_fotografie-0072.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě stačí...i když koukám že jsou trochu prolomený ve výstuze,ale opravit určitě půjdou a do té sumy by ses měl vejít....

Zkus si obvolat vrakoviště a sežeň si spíš dveře v orig.laku.....podle foto vidim že jde o OI a na ty by mělo být plechařiny na vrakovištích dost....a takové netknuté dveře v orig.laku tam koupíš do 2500kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě stačí...i když koukám že jsou trochu prolomený ve výstuze,ale opravit určitě půjdou a do té sumy by ses měl vejít....

Zkus si obvolat vrakoviště a sežeň si spíš dveře v orig.laku.....podle foto vidim že jde o OI a na ty by mělo být plechařiny na vrakovištích dost....a takové netknuté dveře v orig.laku tam koupíš do 2500kč...

Tak me ani nejde tak o to zajistit si novy dvere z vrakace, ale o to, ze tou "skodou" 15 tisic, jak to vycislila pojistovna, stratim bonusy, ktery mam z predchozich let bez nehod. Mensi skodou bych prisel o min, asi. Takze tohle se me nelibi... Ten clovek si to mohl zpravit za 2,5 tisic, ale nechal si vymenit treba cely dvere za 15 tis. o to de.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli už je pojistná událost vyřešená tak je to jedno.

Nedovedu si dost dobře představit jak bys někomu komu odřeš auto nutil dveře z vrakáče, ale třeba by to bylo možné.

Každopádně teď už na tom nic nevymyslíš.

A menší škodou bys o míň podle mě nepřišel. Je to nahlášená nehoda a to asi znamená bonusy dolů ať je to 1000Kč nebo 70 milionů.

Editováno: , autor: j0ska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus si obvolat vrakoviště a sežeň si spíš dveře v orig.laku.....podle foto vidim že jde o OI a na ty by mělo být plechařiny na vrakovištích dost....a takové netknuté dveře v orig.laku tam koupíš do 2500kč...

On ale není poškozený, ale viník a myslím, že to řeší ve vztahu k sobě a ne kolik bude stát poškozeného oprava.

Tak me ani nejde tak o to zajistit si novy dvere z vrakace, ale o to, ze tou "skodou" 15 tisic, jak to vycislila pojistovna, stratim bonusy, ktery mam z predchozich let bez nehod. Mensi skodou bych prisel o min, asi. Takze tohle se me nelibi... Ten clovek si to mohl zpravit za 2,5 tisic, ale nechal si vymenit treba cely dvere za 15 tis. o to de.

Myslím, že i kdyby byla škoda 2500 o bonusy by jsi přišel stejně, prt. záleží na počtu škodných událostí, ne částce. U ČP Ti myslím za každou událost jakoby odečetli 36 měsíců bezškodného průběhu = takže pokud jsi 3 roky předtím jezdil ok, byl jsi na nule, pokud 5 let, ještě Ti nějaké bonusy zůstaly, pokud třeba jen dva roky, byl jsi s bonusy v mínusu, tedy měl malus a platil ještě víc než je základní sazba.

Jinak přesouvám do ostatního.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych tím poškozeným byl já, požadoval bych minimálně nové dveře a naprosto perfektní opravu laku, minimálně s povedeným rozstřikem, nejlepší by bylo přelakování celého boku. Důvod je jednoduchý. Pokud budu vůz s vyklepanýma a nalakovanýma dveřma v budoucnu prodávat, tak i kdyby byl jeho stav jinak sebelepší a já tuto opravu kupujícímu přiznal, budu muset jít s cenou podstatně dolů oproti stejnému, ale neopravovanému vozu. Byl bys ochoten mi ten rozdíl dofinancovat? Třeba 20 tis. Protože tohle znehodnocení"pojišťovna nezohlední. Tratit budu i v případě, že bude vůz opraven podle mých představ. Ale ne tolik a prodej bude jednodušší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky souhlasim, já to vidím z druhé strany než zakladatel tématu. Minulý týden sedím v autě , vypnutý motor a najednou

do mě z boku najede slečna co vycouvávala z parkovacího místa. Nacouvala mi do zadní části (v úrovni víčka nádrže) takže jsem to ani

neviděl, jen to chrouplo. Mám odřený nárazník, a lehce promáčklý zad. blatník. Myslel jsem že mě šlehne. Zánovní auto co si umývám

pouze ručně, najeto 15000km a najednou je všechno v hajzlu. Ona samozřejmě služební auto a oblažila mě úsměvem a slovy promiňte

já vás neviděla....asi nemá cenu to rozepisovat.

Samozřejmě to budu chtít opravit ve značkovém servisu ať to stojí co to stojí. Jestli její firmě pojišťovna sebere bonus a šéf jí vynadá tak

to bude jen dobře aspoň bude příště koukat do zrcátek.

Prostě kvůli někomu jinýmu mám znehodnocený auto a pár let mě to bude štvát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

taky mi ted nekdo odrel novou octu:( hajzli ale cajti ho maji na kamere tak doufam ze to pujde z jeho pojistky zatim to je u prerost a svorc a oderene dvere a blatnik vycislili na 42000kc!a to jsem tam byl s podobnym poskozenim na octe I a taky 42000!mam sice spoluucast na havarijku 1% ale slysel jsme ze kdyby mi auto ukradli(do jednoho roku od pojistne udalosti) tak dostanu o tech 42000kč mene!nevite jestli je to pravda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky souhlasim, já to vidím z druhé strany než zakladatel tématu. Minulý týden sedím v autě , vypnutý motor a najednou

do mě z boku najede slečna co vycouvávala z parkovacího místa. Nacouvala mi do zadní části (v úrovni víčka nádrže) takže jsem to ani

neviděl, jen to chrouplo. Mám odřený nárazník, a lehce promáčklý zad. blatník. Myslel jsem že mě šlehne. Zánovní auto co si umývám

pouze ručně, najeto 15000km a najednou je všechno v hajzlu. Ona samozřejmě služební auto a oblažila mě úsměvem a slovy promiňte

já vás neviděla....asi nemá cenu to rozepisovat.

Samozřejmě to budu chtít opravit ve značkovém servisu ať to stojí co to stojí. Jestli její firmě pojišťovna sebere bonus a šéf jí vynadá tak

to bude jen dobře aspoň bude příště koukat do zrcátek.

Prostě kvůli někomu jinýmu mám znehodnocený auto a pár let mě to bude štvát.

Ježiš, jak já s tebou cejtim. Mám velice podobnou zkušenost. Sedím v autě na parkovišti a vedle stojí pěknej, červenej a skoro novej Golf, kterej jsem si fakt s chutí prohlédl. No a jak tak tam sedim tak se k tomu Golfu šine neméně pohledná mladá žena. ( tu jsem si také s chutí prohlédl ) Otvírá dveře a prásk. Takovou mordu do pravejch P dveří, že to hlo s autem. Vystoupím a slušně povídám, že by si taky mohla ty dveře pohlídat. Ona mi odpověděla s úšklebkem něco ve smyslu, že sem nějak přecitlivělej či co. Vůbec nejivila zájem co mi tam způsobila a v klidu nastupovale do auta. No, to se mi fakt zatmělo před očima a nebejt to ženská tak nevim. A to nejsem žadnej agresivní vůl ale tohle mě fakt dostalo. Kdyby aspoň řekla "pardon, ja jsem ty dveře nějak neuhlídala " tak člově zkrotne a ale ta vyloženě žehrala na to, že ženskou slušnej chlap neuhodí. Tak jsem jí vynadal. Nedá se tu napsat co jsem té krásné mladé ženě řekl. Pak jsem to řešil přes své hav. pojištění ale zážitek fakt GRRRRRRRRR. :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už to mám naštěstí opravené, lakovala se ta zadní část co je víčko nádrže + z. nárazník celkem 14000,- a šlo to z poj. viníka.

Takovému zbytečnému zpestření volného času bych se příště rád vyhnul....

Editováno: , autor: melman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

J o jo, jsou to radosti. Na parkoviště vidim z okna bytu a co tam vidim je prostě děs a hrůza. Takovejch těch paniček co jim jejich bohatej chlap koupí velkej offroad aby se mu nezabila a ona , jak tak člověk vidí by měla problém řídit i KAčko.... uuuh Jo a druhej extrem jsou takový ty přespříliš sebejistý borci co mezi těma autama lítaj s volantem v jedný ruce a jedou system brzda / plyn. Tyhle dvě skupiny když sečteš , tak to je dost velká skupina řidičů od kterejch radši dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a abych dotahl všechny noční hrůzy, tak na parkingu sleduju tažný koule. On totiž vůl s tažnou koulí na vocasu, to je postrach našich nárazníků. Ne, aby si někdo tato slova vyložil tím, že každej kdo má tažnou kouli je vůl, ale opravdu když na autě má namontovanou kouli bezohlednej řidič (nebo vyloženej nešika :) ) , tak nejsem línej přeparkovat na jiné místo. A to mluvím z vlastní a nejedné zkušenosti.

Editováno: , autor: mils
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...