Přejít na obsah

zbytky lepidla na oknech


pepinoTDi

Doporučené příspěvky

ahojte všichni, mohli by jste mi prosím poradit , při technické kontrole vadilo technikovi, že mám na všech oknech černé folie a po menší slovní přestřelce jsem je jak jsem byl v ráži všechny strhnul, abych dostal nálepku na další dva roky, ale už teď vím, že jsem udělal blbost, a o to mi ale momentálně nejde, jedná se o zbytky lepidla, které zůstalo na vnitřní straně skel a už nevím, jak to sundat dolů, zkoušel jsem aceton, rúzná ředidla S 6000 až 6006, lihové čističe, technický benzín a bůhví co ještě..... v nejlepším případě se mi lepidlo po oknech rozmazává nebo dělá lepivé kuličky a táhne se to jako...šak víte co :) tak jsem vsadil na to, že mi tady někdo z vás poradí, vím, že nedávno se tady řešilo čím sundat zbytky lepidla po dálniční známce, ale tak polepená skla to je něco úplně jiného a hlavně je toho moc, děkuji za rady :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jse já dával folie, tak jsem se ptal jak potom dolů, a on mi řekl, že je to problém, ktery doma nevyřeším. Folii dolu daš, ale lepidlo pry ee, mají na to nějaké special ředidlo, kdybys chtel na toho maníka číslo, je z Ostravy Zábřehu.Jo a za sundání všech folii na combi 1000 kč :kuk: . Kolik si to měl zatmavené ve předu a kartičku jsi měl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jse já dával folie, tak jsem se ptal jak potom dolů, a on mi řekl, že je to problém, ktery doma nevyřeším. Folii dolu daš, ale lepidlo pry ee, mají na to nějaké special ředidlo, kdybys chtel na toho maníka číslo, je z Ostravy Zábřehu.Jo a za sundání všech folii na combi 1000 kč :kuk: . Kolik si to měl zatmavené ve předu a kartičku jsi měl?

tak to by bylo super, to číslo mi pošli prosím, na toho borce co mi to dělal už nemám kontakt a měl jsem to zatmavené na 75% bez kartičky pouze jsem měl takové malé "homologační" nálepky na každém okně ale to mi bylo v danou chvíli na prd, prý je ofiko pouze pár firem, které mají povolení od ministerstva dopravy a které to mohou dělat tak nevím, protože u nás v Havířově jezdí tolik aut co mají zatmavená okna a fest, že mně to až se.re ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pepinoTDI :havirov? no me povidej ja mam ty 14 nejtmavsi odstin vsude a za 2 tydny mi konci STK a ptal sem se v senove a ze prej vubec ne bez sance s tim :smich: i kdyz mam atesty na sklech i na karte ze firma to ma povolene delat:)ani to ti nepomuze ,strhavat je urco nebudu to si na ten jeden den radsi pujcim dve predni bocni okna od nekoho jineho a pak hodim zpet moje:) ale jinak mas pravdu ze v havru je vic aut s foliema nez bez :smich::smich:

Editováno: , autor: tydyyt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já za chvilku budu muset řešit stejný problémy se strháváním folií. Koupil jsem Octu která měla folie ale bez atestu a nevím jak to vymyslet na STK. Skla bych klidně vyměnil jenže dveře mám komplet vytlumený takže se k ničemu nedostanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli toho je jak říkáš hodně, asi bych okna vyndal a dal někam třeba do sklepa trochu zchladit a potom opět ten technickej benzin, ale ale no, když píšeš, že ani ten, tak to je tak na vrakáč pro jiný ... hlavně ne "žiletkovej" nůž, tím to určitě poškrábeš ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel vcera jsem cetl vyhlasku, ktera plati vyslovene jen na octavky a pise se v ni, ze zadna octavie( pokud na tonovani od vyroby) nesmi mit na prednich bocnich oknech folie....At uz jakekoliv a ze po tom na technickych okamzite pujdou...Tak nevim co budem vsichni delat, ja treba okna nevymenim - mam tlumene dvere.Jsou to ko...i, pac treba ty cerne policejni pasaty jsou taky cerne jak bota( oni to muzou mit a my ne?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem musel taky sundat predni folie, kvuli technicke. Vyčistit to lepidlo to je nadlidsky ukol.

Lihem ani benzinem s tim nic neudelas.... udele ti to lepive sracky a spod tesneni to vubec nedostanes.

Moje reseni bylo asi to nejsnazsi: Zavolal sem manikovi co mi folie pred rokem delal a domluvil se na nalepeni

prednich oken znova, sice 700, ale sam si to vycistil ( a trvalo mu to asi tak minutu jedno okno)...

Maji na to lepidlo specialni rozpoustedlo a pak to jen setrou škrabkou.

Jinak diskuze ohledne folii na koktavce tu uz nekde 100% je, tak kdyz tak pohledejte.

Jen ve skratce to reknu asi tak: predni folie nemuzete dat zadne, protoze kokta ma od vyroby

pokovene skla na 15% zatmaveni ( a to je max co umozni vyhlaska).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ohledne policajtu a folii..... asi tak, mam cerne auto a to je asi magnet na policajty, v kastliku mam uz schovanych asi 5 trubicek :)

Pouze jedini si vsimli ze mam tmavsi skla a trochu se jim to nelibilo, ale slusne chovani, zadne dohadovani a podobne.... a pouze mi rekli at si je radeji sundam a at jedu. Jinak doporucuju proste zatahnout predni okna, kdyz vas stopnou :D a delat ze je vam strasne horko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj co se týče dávání lepidla z oken tak na to je nejlepší průmyslový čistič 3M ve spreji. Koupíte ho všude tam kde prodávají samolepicí folie. V Brně je to třeba firma Spandex. Stojí kolem 400 Kč. stačí nastříkat na lepidlo nechat chvilku působit a pak vzít umělohmotnou stěrku na škrabání sněhu a setřít to z oken. Potom to ještě jednou zopakovat a dotřít zbytky lepidla co se nepodařili strhnout špachtlí, utřít hadrou. Navíc ten čistič příjemně voní po pomerančové kůře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Osobně mě taky napadlo, při STK nechat stažená okna .... nejlíp od nich odpojit el. přívod a říct maximálně, že ti odešli motůrky :palec2: ... na stažená okna přeci nic říct nemůžou

Edit: tak prý stažená okna na stk, závada typu B

Editováno: , autor: Kevvin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...