Přejít na obsah

climatronic netopí


jikoloj

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám OI 1.9 TDI, 81kw, r.v. 2002. (mam ji teprve 14 dnu) a zjistil jsem, že netopí, pouze pokud je nastaveno HI tak topí. Jinak at dam jakoukoliv teplotu tak fouka zimý vzduch (na AUTO i ECO), pokud se blížím HI tak se zvedají otačky ventilátoru ale pořád zimny vzduch... nevím co to může být? Popřípadě kdo by se na to mohl podívat v okolí Ostravy? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Problem: kuri iba pri nastaveni HI

Po kontrole na diagnostike a spraveni logu som zistil toto

V71 vypise chybu len po základnom nastavení potom vymazem a uz sa nezobrazi chyba. Skusal som zhodit ventilátor a videl som ako sa klapka bezproblemovo otvara a zatvara.

Potom som spravil log na climatronicu nastavene 22 stupnov skupiny 2, 5, 7. Auto som zohrial a zapol climatronic. Klapka V68 isla od hodnoty 90 pri 10 stupnoch v aute az po 107 pri 17 a potom sa uz vnutorna teplota nezdvihala. Potom som nastavil 25 na climatronicu a teplota sa ustalila na 20 stupnov v aute. Ked dlho jazdim zviknem mat nastavene 29 avsak niekedy musim prepnut na HI lebo mi zostava zima. Na druhej strane v lete som nikdy nemal problem nastavene 21 stupnov sice som to nemeral presne ale mal som pocit ze v aute je skutocnych 21.

Teraz neviem kde je chyba ze vsetky cidla meraju spravnu teplotu ale na pozadovanu teplotu sa nedostanem.

-Vsimol som si ze na nohy fuka teplejsi vzduch ako cez vrchné prieduchy.

-Dalej ma dost zarazala teplota na cidle teploty vzduchu na nohy. Pokial nebol zapnuty climatronic ukazovalo to cidlo spravnu teplotu no po zapnuti som sa dostal az na 45 stupnovy vzduch fukajuci na nohy co sa mi niak nezdalo.

-Z logu som zistil ze klapku V71 obcas trochu nataca pri zvysujucej sa teplote. Na zaciatku merania mala V71 hodnotu 203 a potom 197.

Zatial to vidim na kupu novej V71 ak by to pomohlo vyriesit problem s kurením.

Riesili ste niekto nieco podobne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem: kuri iba pri nastaveni HI

Po kontrole na diagnostike a spraveni logu som zistil toto

V71 vypise chybu len po základnom nastavení potom vymazem a uz sa nezobrazi chyba. Skusal som zhodit ventilátor a videl som ako sa klapka bezproblemovo otvara a zatvara.

Potom som spravil log na climatronicu nastavene 22 stupnov skupiny 2, 5, 7. Auto som zohrial a zapol climatronic. Klapka V68 isla od hodnoty 90 pri 10 stupnoch v aute az po 107 pri 17 a potom sa uz vnutorna teplota nezdvihala. Potom som nastavil 25 na climatronicu a teplota sa ustalila na 20 stupnov v aute. Ked dlho jazdim zviknem mat nastavene 29 avsak niekedy musim prepnut na HI lebo mi zostava zima. Na druhej strane v lete som nikdy nemal problem nastavene 21 stupnov sice som to nemeral presne ale mal som pocit ze v aute je skutocnych 21.

Teraz neviem kde je chyba ze vsetky cidla meraju spravnu teplotu ale na pozadovanu teplotu sa nedostanem.

-Vsimol som si ze na nohy fuka teplejsi vzduch ako cez vrchné prieduchy.

-Dalej ma dost zarazala teplota na cidle teploty vzduchu na nohy. Pokial nebol zapnuty climatronic ukazovalo to cidlo spravnu teplotu no po zapnuti som sa dostal az na 45 stupnovy vzduch fukajuci na nohy co sa mi niak nezdalo.

-Z logu som zistil ze klapku V71 obcas trochu nataca pri zvysujucej sa teplote. Na zaciatku merania mala V71 hodnotu 203 a potom 197.

Zatial to vidim na kupu novej V71 ak by to pomohlo vyriesit problem s kurením.

Riesili ste niekto nieco podobne?

Jurdo,

najdi si můj příspěvek ohledně "klimatroniku", je to tam rozepsané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som hladal a nasiel som od teba ze V71 suvisi s kurenim. No Vasa napisal ze s kurenim nesuvisi. Kedze prepina vnutorny a vonkajsi okruh a este ovlada klapku na obmedzenie rychlosti nasavaneho vzduch.

A ten problem z hodnotami V71 mam taky isty. V prvom bloku piše aktualnu hodnotu a bloky 2 az 4 sú prázdne. A tomu dost nerozumiem. Kedže jednotka klimatronicu dostane info z potenciometra preco si nenacita max a min hodnoty a neurčuje v bloku dva požadovanú hodnotu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jurdo,

věř mi. V tom servu co ovládá to V71 je plastové kolo na kterém jsou přidělané kontakty potenciometru. V případě, že je to kolo prasklé ( 99,99% případů), tak to servo neví kde jsou koncové polohy, proto ti je kosa v autě. V okamžiku kdy uděláš v dobré víře základní nastavení, snaží se servo dojed na konec jedné a pak druhé strany dráhy potenciometru, jenomže na jedné straně z té dráhy sjede "pokud je třeba vyskočené táhlo klapky" a při otáčení na stranu druhou ty kontakty převrátí a ztratí tak kontakt s dráhou (to je jedna možnost). V druhém případě je to kolo jenom naprasklé a při základním nastavení při dojezdu na doraz se motor pomalu otáčí, ale potenciometr už stojí, proto řídící jednotka není schopna tyto konce nastavit a neukazuje žádné hodnoty.

Dej nové servo, smaž chyby, udělej základní nastavení a bude ti jak v lázních.

Editováno: , autor: Olin
Nekopírovat předchozí příspěvek - porušení pravidel !
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jurdo,

věř mi. V tom servu co ovládá to V71 je plastové kolo na kterém jsou přidělané kontakty potenciometru. V případě, že je to kolo prasklé ( 99,99% případů), tak to servo neví kde jsou koncové polohy, proto ti je kosa v autě. V okamžiku kdy uděláš v dobré víře základní nastavení, snaží se servo dojed na konec jedné a pak druhé strany dráhy potenciometru, jenomže na jedné straně z té dráhy sjede "pokud je třeba vyskočené táhlo klapky" a při otáčení na stranu druhou ty kontakty převrátí a ztratí tak kontakt s dráhou (to je jedna možnost). V druhém případě je to kolo jenom naprasklé a při základním nastavení při dojezdu na doraz se motor pomalu otáčí, ale potenciometr už stojí, proto řídící jednotka není schopna tyto konce nastavit a neukazuje žádné hodnoty.

Dej nové servo, smaž chyby, udělej základní nastavení a bude ti jak v lázních.

diki moc za odpoved

Editováno: , autor: jurdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...