Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

:smich: :smich: :smich:

...takhle se každé ráno rozjíždím z garáže se svojí 1.4 16V

...dříve uplně stejně s Felicíí 1.3 MPI

...a ještě dřívě i s Favoritem

takže nevim proč by se ten motor z traktoru co jsi zkoušel neměl rozjet bez nohy na plynu.....hold patříš mezi ty štastnější z nás, kteří mají cit v noze ....:palec2: ...takže bys na sebe měl být hrdý a nehledat problémy na motoru :kol-52:

Občas umírám smíchy co se tu řeší za problémy :smich: (neber si to hlavně nějak osobně -_- )

Editováno: , autor: Smith10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marttin: zkus si založit vlastní téma snadd ti někdo pomůže :smich:

jináč já mám taky problém: koupil jsem si vonej stromeček a zdá se mi že kamarádovi voní víc než ten můj...uznají mi po 7 měsících používání reklamaci? lol:smich:

Standa3: asi budeš řidič začátečník, nehněvej se na nás za naše vtípky, ale je to skrátka úsměvný :) SDi i TDi, skrátka diesel se rozjede pouze pouštěním spojky velmi snadno a to i do mírnýho kopce....u benzínu je ten rozjezd přez spojku o dost slabší (přesto možný) a je lepší při rozjezdu pomalu pouštět spojku a zároveň přidávat plyn. Skrátka je normální že nafta se rozjede pouhým pouštěním spojky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska to už v noze není :)

- benzíny mají elektronické řízení a prostě místo chcípnutí si přidá (motor je většinou řízen signály z lamda sondy a sem tam podle polohy plynového pedálu - snímaného přes potenciometr) Pozorujete tu krátkou prodlevu po sešlápnutí plynu? Myslíte si, že řídíte auto vy? Ale kdeže! :smich:

- diesely mají regulaci samy v sobě, navíc SDI disponuje od lehce zvýšených volnoběžných otáček a pak v celém otáčkovém spektru takovým točivým momentem, co je u skvělého tříválce 1.2 HTP prezentováno těmi třemi písmenky ;) S diesely není problémj jezdit v kolonách na dvojku bez plynu.

- a řazení bez spojky, tak to jde, při troše šikovnosti, taky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska to už v noze není :)

- benzíny mají elektronické řízení a prostě místo chcípnutí si přidá (motor je většinou řízen signály z lamda sondy a sem tam podle polohy plynového pedálu - snímaného přes potenciometr) Pozorujete tu krátkou prodlevu po sešlápnutí plynu? Myslíte si, že řídíte auto vy? Ale kdeže! :smich:

- diesely mají regulaci samy v sobě, navíc SDI disponuje od lehce zvýšených volnoběžných otáček a pak v celém otáčkovém spektru takovým točivým momentem, co je u skvělého tříválce 1.2 HTP prezentováno těmi třemi písmenky ;) S diesely není problémj jezdit v kolonách na dvojku bez plynu.

- a řazení bez spojky, tak to jde, při troše šikovnosti, taky ;)

Tak to jsem klidnej , že to dneska už v noze není :)

Tak to lituji ty lidi , kterým to někdy chcípne na křižovatce atd. .....doteď jsem si myslel, že hold rychle pustili spojku bez přiměřeného plynu a ono to podle tohodle vypadá že maj asi v prdeli elektronické řízení a motor si prostě nepřidá :smich::kol-142::kol-14: Tak od teď na ně už nikdo netrubte a spíš je pošlete do servisu :specool:

Tak a teď jsem to 3x nezaklepal o stůl a ráno až pojedu tak mi určitě na křižovatce začne blbnout to "elektronické řízení" a budu vypadat za blbce :smich: , protože ty za mnou si budou myslet že se neumim rozjet :smich: :smich: :smich:

Editováno: , autor: Smith10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Favorit nebo Felicie 1,3 MPI mi nikdy nešly rozjet bez plynu, motor okamžitě chcípnul.Ani Felicie 1,6 MPI se nedá takto rozjet a právě proto mi bylo trochu divné, že se ten diesel dá rozjet i bez plynu, protože jsem jel jen benzínovými motory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, asi tedy co české auto to unikát :) ....já jsem se vždy rozjel s favoritem, felicíí i fabií co teď mam v pohodě bez plynu ( doma po rovině z garáže )- samozřejmně že to nevystřelilo jak raketa a musel jsi to mít jak se řiká v noze,ale sám za sebe s rukou na srdci řikám , že to jde i s benzínem , alespoň mím jo! :palec2:

Teď už je téma asi opravdu vyčerpané...pokud nemá někdo jiné zkušenosti s rozjezdem bez plynu? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem v autobazaru Fabii combi 1,9 SDI a u ní při rozjezdu stačilo uvolňovat spojku, plyn jsem nemusel přidávat a přitom se to bez problémů rozjelo.Je to normální, aby se to rozjelo bez plynu jenom přes spojku?

S DOBRE SESTILOVANYM MOTEOREM SE BEZ PLYNU ROZJEDES JA U 1.4 MPI SE TAKY BEZ PLANY ROZJEDU

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...