Přejít na obsah

zadáno pro ACE VENTURU -rady-porady-opravy


Sejis

Doporučené příspěvky

Takže teď to chodí normálně? Bych nevěřil, že to ten mikrospínač zaviní.

rudigieri: Ahoj, jo máš pravdu. Přes komfortku jsou jen nastupovací světla ve dveřích, zrcátkách, pod sedačkama atp. Prostřední pin je napájení regulátoru, 1. je kostra a 3. výstup. Zdá se, že je přetížen. Takže najít příčinu a postupně odpojovat co je na něj napojeno - podsvětlení vnitřních kliček, tlačítka na stř. panelu, budíky, komfortka, spínač varovek, horní lampička, oba zapalovače, přední i zadní ofuky a osvětlení popelníku. Víc věcí by na něj být nemělo. Nebo to propojít přes pojistku, případně natvrdo a nechat projevit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pokud nechceš jít tou cestou vše odpojit tak na ten pin výstupu z regulátoru (na drát) připojit přes pomocný kablík a pojistku napětí. Netvrdím, že je to ideální ale používám tuto metodu.

Tak konečně opraveno,prodřená izolace drátu v zadních dveřích.Stačilo zaizolovat a už zase svítím. :-) Díky moc za rady.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, mám dotaz ohledně parkovacího systému origo.

Chtěl bych ho celý demontovat a úplně deaktivovat a místo něj si dodělat vlastní koupené, už mě nebaví měnit čidla co pár měsíců za takové peníze. Jakým způsobem je možno tento systém odkodovat. Snad to píšu do správné kategorie :)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to

rudigieri: Pravděpodobně to byl drát od podsvětlení kliček že? mě se stalo to stejny, u konetkoru co je u kličky se dotklo jedno vlakno přestalo svitit cely auto krom venku, tak jsem dlouho jezdil s odpojenyma dveřma, a při opravě mikrospinače zámku jsem to s oddělaným tapecem zkusil a svitilo tak bylo už pak jednoduché závadu odhalit.

to bazycek:

Myslim ze staci odpojit jednotku parkovacího asistenta, a pokud se mylim tak me opravte samozřejmě, mam to v planu taky,mam 3 cidla v haji, ale nenaěel jsem zadnej co ma čidla z matnyho plastu, at to tam vzadu nesviti...

Editováno: , autor: KubinoS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, a kde se má tato jednotka nacházet? :D po odpojeni a zarazeni zpatecky se mi tedy uz zadny zvuk neozve?

Kamarad ma tento http://www.kanclservis.cz/cz-detail-544304-parkovaci-asistent-parking-sensor-12v-4-senzory-cerne-led-display-akusticky.html system uz druhy rok a porad mu jede bez problemu a i kdyby se porouchal tak za 500 koupi novy. Originalni park assistent stoji vazne za hovno..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj mam taky problem asi sa to tu uz resilo ale nomozu to najit prestalo my fukat topeni a to hlavne na poslednych dvoch rychlostach ze zacatku to jen blblo a vcil uz vubec nic alebo velmi slabo na climatronicu sem si zapel diagnostiku a vyhodilo my to par chyb 25b 4FJ 4FA 318 A BLNE TAM NEKTERA TA KLAPKA STALE SE NASTAVUJE TO JE ASI TA 25B chyba tak sem skusil odpojit ten motorek co kni ide ci to nepomoze trochu sa to zlepsilo ale vadi my to lebo ked mam zamlzene okno tak sa to strasne pomalu odhmlzuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

to

rudigieri: Pravděpodobně to byl drát od podsvětlení kliček že? mě se stalo to stejny, u konetkoru co je u kličky se dotklo jedno vlakno přestalo svitit cely auto krom venku, tak jsem dlouho jezdil s odpojenyma dveřma, a při opravě mikrospinače zámku jsem to s oddělaným tapecem zkusil a svitilo tak bylo už pak jednoduché závadu odhalit.

to bazycek:

Myslim ze staci odpojit jednotku parkovacího asistenta, a pokud se mylim tak me opravte samozřejmě, mam to v planu taky,mam 3 cidla v haji, ale nenaěel jsem zadnej co ma čidla z matnyho plastu, at to tam vzadu nesviti...

Přesně tak Kubino,drát k podsvitu kličky.Akorát u mě to bylo způsobeno mou vlastní blbostí a trochou smůly.Když mi před časem vybili okno,tak při výměně jsem špatně nasadil příchytku toho drátu a co čert nechtěl tak při nasazováni tapecu spadnul a zrovna tak,že jsem ho prošrouboval tim jediným šroubem který drží tapec. :kol-28: Prostě šikula. Dva roky v poho a pak se prodřela izolace a bylo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ace ventura ... porad mi prosim ... nesvieti mi svetlo v odkladacej skrinke ziarovku mam uplne novu ... dalej nesvieti mi svetlo nad nohami spolujazdca+ sofera a nesvieti mi svetlo vzadu pod sedackou na strane spolujazdca... dalej neblika mi ledka vo dverach ked zamknem auto ... a sem tam vypadavaju mi predne spolujazdcove dvere neukazuje mi ich maxik .. niekedy ukaze niekedy nie ale tipujem to na spinac dveri .. ale co zvysok ? inac vsetko ostatne svieti klop klop klop ...komfortka vyzera byt sucha .. apson koberec ... auto mam kratko a je chladno na to aby som to rozobral.... a preveril ci nieje nahodou zatopena... dakujem .... PS:poistky su vsetky ok... !

Editováno: , autor: Lukas1450
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Rajmik: relé to nebude, žádné v cestě není. Jen stálé + a spíné od spínačky. Chybu bych hledal v ovladači výhřevu.

Lukas1450: neblikající kontrolka znamená, že se nektivoval safe režim zámků. Nejspíš některý ze spínačů v zámku nechodí korektně. To může mít souvislost i se světýlky. Patřičné osvětlení se aktivuje po otevření dveří. Světla mají společné + napájení (ty uhnívající spoje) a kostra se spíná rovnou dveřním spínačem nebo komfortkou.

A to světélko v kastlíku: nemůžeš ho mít blbě složený. Třeba se někomu rozpadlo (dost se do stává) a pak nechodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vyndáš to světýlko, uvídíš 2 dráty. Hnědý (-) a šedo-zelený (+). To jsou pevné přívody. pokud ti svítí stropní světlo, je ten plusový rozvod někde upadlej. Změř napětí při zatížení žárovkou přímo na těch 2 pinech a uvidíš. To by vysvětlovalo i ta světla pod nohama. Pro kontrolu změř napětí na pinu modrém 10pin svorkovnici, 6 pin. To je přívod pro spodní světla a ten kastl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To Ace ventura: Zdar, řešil se tu už podobný případ, ale mám asi jinak zapojeno. Při otevření dveří svítí jen osvětlení na nohy, vrchní lampa ne. Dnes naměřeno dle návodu: pin 21 u komfortky - furt minus(asi blbě), pin 20 plus (což je asi dobře). Stropní světlo je spínané hnědo-bílým kabelem na svorkovnici stropního světla(když ho ukostřím, logicky svítí). Nesedí mi ale ani svorkovnice od dveřního spínače. Ty píšeš černá svokovnice v A sloupku (pin 6 modrošedý), já šel ale po kabelu ze dveří a z dveřního spínače to jde do šedé svorkovnice dole pin 8 hnědo černý. Při otevřených dveří naměřím kostru, což je dobře, dál je to v háji. Co teď? Že se rejpu v elekro, přestávám si vědět rady. Zajímá mě svorkovnice(uzel) mezi komfortkou a stropním osvětlením. Je z komfortky zvlášť vývod na pravé a levé přední dveře, nebo je tam dioda? Nenašel jsem také do jaké svorkovnice je zapojena stropní lampa (předpokládám, že bude také v A sloupku), tohle bych potřeboval vědět a dále popis pinů na komfortce, to by mi asi pomohlo. Tak a teď jsem Ti nasypal... :kol-32:

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...