Přejít na obsah

zadáno pro ACE VENTURU -rady-porady-opravy


Sejis

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahooj ACE: mam strasne velkou prozbu. Mam supíka (s taznym) a porad mi svítí kontrolka praskle zarovicky. Mam to uz po druhe u autoelektrikare a chudak nemuze prijit na to cim to je. Nemas stim nejake skusenosti? cim by to mohlo byt? Elektrikar je taky velice sikovnej kluk jako ty tak treba mu poradis neco s cim by to mohlo byt. DEkuji ti mockrat za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ted jsem auto od nej privezl abych mohl jezdit. a porad nevíme cim to muze byt. na pocítaci to nic neukazuje zadnou zavadu nic ale kdyz odpojí ridici jednotku naklapení svetel v zadu v kufru tak to pry prestane ale zadna zavada v tom není.. Tak a ted babo rad:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj ACE prosím o radu, mám supa 2007 a klasika nesvítí mi led v zrcátkách a stropní osvětlení, osvětlení pod nohy, ze spodu všech dveří a v kufru funguje. Po přečtení nespočet vláken fóra a radách kontroly komfortky, kabeláže před sedačkou řidiče jsem vše překontroloval přepájej zaizoloval i když byla kabeláž bez oxidace, podlaha suchá a čistá, pojistky ok žárovky také. Už si nevím rady kde hledat a co zkontrolovat. Ještě mám nefunkční automatické naklápění zrcátka při zařazení zpátečky a v poloze R. Prosím o pomoc a předem díky

Editováno: , autor: Unknownfriend
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, koukám, že je tu hromada otázek a ACE si zřejmě fachman přes elektriku, také jednu přidám. Sup 1.9 TDI 96 kW, r.v. 2003. Při ranním startu nebo když je chladno 0 a méně, auto nažhaví, ale nepustí mě do polohy startování, až na několikátý pokus se to podaří, když je teplo, tak bez problému. Prohledal jsem tu celé elektro a nic podobného jsem nenašel, možná se to tu řešilo, díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tvrdoch: řj hlídá přední tlumená světla, zadní obrysová a brzdová světla. Pokud ale odpojí řj naklápění a přestane, není chyba v nesvítících světlech. Je potřeba měř. hodnotách zkouknout stavy obou snímačů a znovu nastavit základní nastav. světel. Je potřeba v tom procesu hnout fyzicky alespoň s jedním světlem jinak to bude svítit furt. Je divný, že to nehlásí žádnou chybu v té řj náklápění.

Unknownfriend: ve stropní lampičce ti svítí podsvícení spínačů a 2 červené ledky? Pokud ano, je problém s kladným pólem - prověř na A sloupku vlevo bledězelené svorkovnice pin 7 (drát červenočerný).

U těch zrcátek nebude problém s klad. pólem, to by nesvítily dveře dole. Je potřeba prověřit svorkovnici v zrcátku, pojistku v zrcátku, svork. ve dveřích a svorkovnici (černou) na A sloupku vlevo - pin 6 (drát modrošedý) spínaná kostra od dveř. spínačů a pin 7 (červenočerná) což je +, vedení 30a. Vpravo je to stejně barevná svorkovnice, piny i dráty.

Od těchto svorkovnic už to jde dál do dveří a zrcátka. Ta 30a bude v pohodě, je společná pro spodní osvětlení dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ACE ještě jednou, dnes jsem kontroloval svorkovnice jak jsi mi popsal a: zrcátko jsem měl rozdělané a proměřoval jsem svorkovnici ledek a na oba piny jde stále + pól žádná změna při vytažení klíčku ani při otevření dveří :-(

vnitřní osvětlení svorkovnice bledězelená pin 7 drát červenočerný nalezen funkční + pól, nevím jestli jsem zapoměl dodat ale světlo mi svítí jen při přepnutí do polohy ON ale na polohu otevřených dveří nee

Nevím jestli to má vše něco společného s tou spínanou kostrou ze dveří :-/ věděl by si prosím kam mám ještě mrknout?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To trošku mění situaci. Světlo při ručním zapnutí svítí - můžeš vyloučit chybu v napájení. Je třeba tedy hledat v propojení koster v obvodu dveřních spínačů. To, že ti svítí spodky dveří znamená, že dveřní spínače v zámcích jsou OK. Chyba je tedy v jejich vzájemném propojení, resp. s uzlem na výstupu z ŘJ komfortu.

Zkontroluj hlavně vodič modrošedý u ŘJ komfortu pod sedačkou. 23pinová svork., pin 21 a jejich propojovací spoj. Tento vodič přechází v hnědobílý na bledězelené svorkovnici na levém A sloupku, pin 6. Případně si to tady ukostři a uvidíš, co vše se rozsvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj ACEi zkontroloval jsem svorkovnici u ŘJ komfortu vše suché a čisté jen co mě zaráží na pinu 21 modrošedý drát jsem naměřil 9,75V a stejně tak na bledězelené svorovnici na pinu 6 hnědobílý drát je to normální? Díky R

jen dodám naměřil jsem to když jsem měl svorkovnici odpojenou od ŘJ komfortu. při připojení jsem naměřil 11,59V

Když si to na A sloupku ukostřím neodpálím něco?

Editováno: , autor: Unknownfriend
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Ace, prosim o radu. Měl jsem v háji dva zadní parkovaci senzory. Po výměně staly dlouhý tón jako když je za autem překážka. Na VAGU vse v pořádku,žádná závada.Nevis prosim v čem by mohl byt problem.Predem díky za odpověd. Sup 1,9 tdi 85kw r.v 08.Bez maxidotu.Rudy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Když si to na A sloupku ukostřím neodpálím něco?

Tady máš schéma strop. světla. Kostra auta je jasná, 30a od řj komf. je taky funkční, to by jinak světlo nesvítilo vůbec. Ve střeše to pak přechází na vedení R1. Vše spínaná kostra od dveřních spínačů, ty 2 odbočky na w22 jsou zrcátka. Schválně si při otevř. dveřích naměř vůči kladnému pólu to vedení w22 a uvidíš, že nenaměříš 12V. Nic neodpálíš, pro jistotu to propoj na kostru přes žárovičku.

post-6320-0-71061200-1337186398_thumb.pn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ... známému zničeho nic chcípnul celý displey na maxidotu a přestal jít gong. Nastartoval vše normální, chcípnul to a zachvíli znova startoval a displey byl už mrtvej. S tím jsem se ještě nesetkal, že displey řádkuje nebo umírá postupně to ano, ale takhle naráz ne. Je to nějaká častá závada nebo specialita???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ACEi zkusil jsem dle tvých rad ukostřit na A sloupku černou svorkovnici vlevo pin 6 drát modrošedý a rozsvítí se mi všechny stropní lampičky i LED v zrcátkách. Kde mám teda hledat prosím? Je vadný mikrospínač v zámku? (to se mi nezdá, jelikož při otevření dveří mi to signalizuje mezi budíkama kontrolka otevření dveří+funguje signalizace zapnutých světel při otevření dveří+rozsvítí se spodní lampičky na dveřích a nohou) :-( Budeš prosím vědět kam se mám ještě podívat prosím? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...