Přejít na obsah

zadáno pro ACE VENTURU -rady-porady-opravy


Sejis

Doporučené příspěvky

Tam to není, všude sucho a komfortka jako nová, žádná oxidace. Za sedadlem řidiče žádné propojovací místo jsem nenalezl. Jinak když ukostřím kabel na stropnici, tak se rozsvítí i zadní lampy. Mám stažená schemata, ale nesedí mi ani barvy kabelů (nebo že bych měl blbá schemta?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Ace ventura: Zdar, řešil se tu už podobný případ, ale mám asi jinak zapojeno. Při otevření dveří svítí jen osvětlení na nohy, vrchní lampa ne. Dnes naměřeno dle návodu: pin 21 u komfortky - furt minus(asi blbě), pin 20 plus (což je asi dobře). Stropní světlo je spínané hnědo-bílým kabelem na svorkovnici stropního světla(když ho ukostřím, logicky svítí)...

Měření jsou v pořádku, všechny zámky jsou zapojeny přímo do komfortky a na vývody jednotlivých dveřních spínačů jsou zapojeny jen světýlka ve dveřích a pod nohami.

Kabel jsem opsal dobře, ten hnědo/bílý přechází na modro/šedý přímo k komfortky.

komfortka.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

To ACE:2problémky:

1.jednomu uživateli jsem zjistil špatnou komfortku. Měřením zjištěno špatné relé v komfortce, které při otevření dveří/odemknutí sice sepne, ale ne vždy pusí kostru do šedomodrého kabelu. Pro sichr proletováno proti studeňáčku, ale problém je v tom spínacím relátku přímo na tišťáku v komfortce. Je 100%, že je to tím, jakmile šedomodrý kabel ukostřím přímo u komfortky, tak se vše rozsvítí, jak má (pro jistotu proletován problematický spoj). Dá se vyměnit jen to spínací relé? Že bych ho vyflusal a napájel nové? Navíc ani není zřejmé, které z těch tří to je. Nebo se musí vyměnit celá komfortka? Pak kodování, nebo?

 

2.Váha vzduchu: Váha vzduchu nová od Bosch, ale sem tam prostě vyhodí chybu emise do dílny a rozsvítí se žlutá porucha motoru. Dle vagíny špatná váha vzduchu, odmazáno a sem tam se to zase rozsvítí. Hádal jsem to na špatný kabel ve svazku. Rozbalil jsem ho až kam jsem dosáhnul, ale vypadá to dobře. Nějaký nápad, co dál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

post-82523-0-40586600-1364578944_thumb.jTo Ace (a taky SUP1:-)..

 

předevčírem chyba smazána, dnes to spadlo opět ...emise, do dílny. Přidávám komplet popis závady. Pokaždé to spadne ve stejném režimu!.. do 2 tis. otáček, jízda z kopce, brždění motorem se zařazenou rychlostí. Jede to identicky před i po smazání. Nejdřív smazáno dvakrát, poté měněna komplet váha za fungl novou Bosch, konektory zdravé... od té doby pořád stejný příběh, mazáno několikrát, závada stejná.

 

Dnes jen narychlo po telefonní konzultaci se známým další nástřel...klapka sání.. Jakože nedovírá... Nikdy to neudělá pod plynem nebo na volnoběh.

 

Co myslíte? 

díky za názor i radu...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ace ventura ... porad mi prosim ... nesvieti mi svetlo v odkladacej skrinke ziarovku mam uplne novu ... dalej nesvieti mi svetlo nad nohami spolujazdca+ sofera a nesvieti mi svetlo vzadu pod sedackou na strane spolujazdca... dalej neblika mi ledka vo dverach ked zamknem auto ... a sem tam vypadavaju mi predne spolujazdcove dvere neukazuje mi ich maxik .. niekedy ukaze niekedy nie ale tipujem to na spinac dveri .. ale co zvysok ? inac vsetko ostatne svieti klop klop klop ...komfortka vyzera byt sucha .. apson koberec ... auto mam kratko a je chladno na to aby som to rozobral.... a preveril ci nieje nahodou zatopena... dakujem .... PS:poistky su vsetky ok... !

tak problem vyrieseny ... pod kobercom som mal uplne sucho ... proste nezateka mi do vnutra ... ale nasiel som zaoxidovane kable + prehnite kable pri komfortke cerveno cierne kable 10 ks ... dnes som to rozobral spajkoval a vsetko svieti...  :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Ace: Tak zdá se konečně vyřešeno. U známého jsme proměřili hodnoty čidla tlaku v sacím potrubí.. a ukazovalo to nesmysly. Pujčil mi tedy na vyzkoušení jiné (jen s označením "B" na konci čísla (má tam být "C"). Takže... chybu to už nehází!!!..NAVÍC, co je zajímavěší (a asi taky možná logický) auto jede jak nakopnutý, krásně za plynem, spotřeba šla dolů... nemám s čím srovnat, ale takhle by to asi nejspíš mělo být! Takže konečně snad vyřešeno, a navíc mě s tím takhle i baví jezdit :-).. s tím špatným čidlem to bylo líný a žíznivý.

 

BTW, myslíš (nebo kdokoliv z vás chlapi), že jsou ty čidla zaměnitelné? Nemůže to něčemu škodit ? To "C" jsem totiž na vrakárně nakonec koupil, ale mám pocit, že s tím čidlem s označením "B" to prostě jede líp... 

 

Díky..

Editováno: , autor: Giardino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vždyť to píšu... že to jede líp.. pochopitelně srovnávám s tím nově koupeným "C", (co dělalo a nedělalo to původní jsem už psal). Zkoušel jsem to prohazovat několikrát na stejných úsecích, abych to porovnal. To ovšem neznamená, že to céčko, co mám z vrakárny je v pořádku! Takže... nechávám "B" k plné spokojenosti.

Editováno: , autor: Giardino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě přidávám vyřešení nefukčního osvětlení interieru ... projevovalo se to tím, že při odemknutí dveří se interier rozsvítil kompletně jak má, ale zase hned zhasnul, jako bych znova zamknul. Pokud se to tak stalo (dělalo to nepravidelně), nešel ani zpožďovač osvětlení, nerozsvítilo potom ani světlo při vytažení klíče ze spínačky. Někde se tu probíralo, že zámek dveří na to může mít vliv, na diagnostice to skutečně psalo závadu (myslím že "nevěrohodný signál" na dveřích u řidiče po zamknutí), takže jsem zámek vyměnil a všechno chodí, jak má!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam dotaz chteli jsme s kamosem vymazat chybovou hlasku ZAVADA SVETEL. svetla normalne ale funguji. Ale nikde jsme ve VAGu nenasli kde by to mohlo byt.. 

 

Docetl jsem se ze kdyz se vyndaji svetla s klickem v zapalovani tak pote nejede naklapeni, to bude ten problem pravdepodobne. Vcera jsem zjistil ze naklapeni nejede. Co s tim ?

 

 

Diky

 

VYRESENO stacil diagnostika a vymazani.

Editováno: , autor: bazycek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...