Přejít na obsah

Bubnové brzdy


RiderPaul

Doporučené příspěvky

Zdravíčko Škodováci,

včera při stříkáni brzd jsem zjistil že mi pravé zadní kolo dře "brzdí" i přestože mam ruční brzdu dole :o) Při nízké rychlosti "píska" u vyšší už to nepozoruji :o) Nevíte kde by mohl být problem? Ono pravé kolo je problém vůbec pootočit i když je auto na heveru, naopak na druhé straně kdybych tu ruční brzdu nezatáhl tak se kolo točí ještě teď :o

Koukl jsem zda nemám moc utaženou brzdu, ale říkal jsem si když jedno kolo jede a druhé ne, bude asi poblém jinde. Po rozebráni středového panelu ruční brzdy jsem zjístil že pravé lanko brzdové je výše vytažené jak od levého kola :o a nejde to nijak dostat na stejnou úroveň.. Nevíte někdo jak tohle řešit, bez prostřednictví servisu, zase by naúčtovávali nehoráznou sumu :help: Díky..

Miluju Octavie lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na podobné věci ses ptal už tady http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=67435

To minulé téma klidně smažte, jelikož tam to šlo dost mimo danou věc :prc: Každopádně tu brzdu bych rád rozebral, jenomže přední šroubek je servany jako blázen :kuk: a vrtawt to určitě nechci lol

Každopádně projedu fórum jak vyměnit lanovod, cena koukám je kolem 150kč kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlásím se z5, hotovo a doděláno..

Brzdu jsem nakonec nemusel rozebírat, jen jsem vyměnil po 30min boji šroubek v bubnu.. Poté jsem vybrušoval nečistoty v zadu na bubnu, jelikož dřeli o tu plochu na které se točí.. A po 3hodinách broušení od nečistot přestalo zadní kolo dřít, a jezdí jako za mlada :palec2: Opraveno hotovo, již vše funguje jak má :prc:

Jen mi teď přestala svítit kontrolka rozsvícených světel v palubce. A dodělal jsem si denní svícení přes Mlhové světla.. Propojením 8pinu s 6pinnem neobsazeným =) Je to rozhodně fajn :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci zakládat nové téma, proto zde napíšu svoji otázku ohledně ruční brzdy (zadní bubnové brzdy) jak má vlastně ruční brzda Octavie I fungovat? Kamarádi říkají že se mají okamžitě blokovat zadní kola, a dostat auto smyk, jenomže má ruční brzda neudělá nic, pouze začne úplně minimálně brzdit "vlastně nebrzdí" dokáže pouze zastavit vozidlo proti pohybu když stojím "nepříjemným písknutím!"

Jaký je Vás názor na tohle? Děkuji.. :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ona by se mela prave serizovat automaticky, ale jak to zatuhne, tak se to prave nedeje...

RiderPaul: to musis pod auto, asi nejlip, aby ti to zkontroloval nejaky mechanik, jestli si na to sam netroufas. Jinak u tech bubnu to nic jinyho byt asi nemuze, pokud teda nejsou v pr*eli ty pakny vzadu, ale to si psal, ze si cistil. Ja si ty lanovody menil sam a docela srani s tim bylo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To minulé téma klidně smažte, jelikož tam to šlo dost mimo danou věc :prc: Každopádně tu brzdu bych rád rozebral, jenomže přední šroubek je servany jako blázen :kuk: a vrtawt to určitě nechci lol

Každopádně projedu fórum jak vyměnit lanovod, cena koukám je kolem 150kč kol5

HOUMIK : Ale on menil lanko rucnej brzdy :palec2: Tak to treba nastavit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ručka Ti zablokuje kola max. na sněhu, zadní brzdy nikdy nebudou mít takovou sílu, abys s nima mohl samostatně brzdit, jednak na to nejsou stavěny, jednak na ně nepůsobí váha vozidla jak na přední při brzdění, zadek se brzděním odlehčuje, takže bys čekal hoódně dlouho, než bys s nima dobrzdil auto do zastavení, jestli by ses vůbec dočkal, kdybys brzdil ručkou ... ručka jako taková má udržet zastavené vozidlo ve svahu tušim 18° nebo 18%, teď nevim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...