Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

Som si len myslel,ze pokoj, po prvych 50km zacalo znova, nie tak vyrazne ako predtym, ale este stale.

(len tak na okraj: prisiel som domov z 200km cesty, klepe to stale, tak sa podivam zospodu ci nahodou nenajdem kde je chyba, nasiel som

akurat ze v servise my nechali v prednom ramene skrutkovac ktory sa zasekol medzi koleso a rameno, trosku vytieklo oleja ale nic vazne, tak som sa

im pekne podakoval. ale na to ze preco klepe este stale nieje odpovede ....)

Editováno: , autor: Ikszray
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročetl jsem komplet tuhle diskuzi a příbuzné, ale nenašel jsem odpověď na můj problém s podivným zvukem v podvozku, tak prosím zkušenější o rady.

Z pravé strany spolujezdce se ozývá při jízdě do pravé zatáčky pravidelný tupý kovový zvuk + přenášení vibrace do kabiny (hlavně u padálů je cítit), přikláněl jsem se k silentblokům, tak proběhla výměna za zesílené, klepání nezmizelo, nedalo mi to a zvednul jsem přední nápravu, sundal kola a nastartoval:

při točení volantem do leva a přidávání ticho, při točení volantu do prava a přidávání otřesný silný zvuk a vibrace, že to skoro mělo tendenci shodit auto ze špalků a teď co s tím, potřebuji radu.

A ještě jedna maličkost nevíte co by mohlo způsobovat zvuk podobný přesypávajicím se kuličkám (písku) u kola - to mi zase dělá levá strana, ale je to opravdu nepatrný zvuk, který je slyšet na litých parkovištích, kde se to odráží.

Auto je po servise, kde tohle všechno měli kontrolovat, bohužel se asi nestalo, tak jsem prohlídnul sám, všechny gumy OK, tyčky OK, stabilizátor OK, vůle OK, silentbloky nové.

Auto: Škoda Fabia I 1.4/16V 55kW/75HP 07/01, pos.TRW, ABS

Editováno: , autor: XnGen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak vyřešeno...ložisko rezavé a rozbité, výměna sedřeného vnějšího homo.kloubu a výměna čepu řízení(povolená matice, kterou musely useknout, protože se nechtěla otáčet, urazili při tom čidlo ABS, ale jsem velice spokojen, auto už je ticho a oprava 4tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro upřesnění.To co poslal PAVA je ložisko kola,axiální je nahoře va MC.Phersnu.Taky ti,co nemají stahovák pružin si to nevymění,pokut nechcou dostat do držky od pružiny a pokut ji chcete stahovat dráty,tak upřímnou soustrast

kolega stahoval pružinu pomocí truhlářské svěrky kterou uchytil za misku tlumiče.... atak chvíli montoval a pak rána a měnil to nakonec komplet ( tlumič, ložiskoaxialní, lůžko + oprava boule na blatníku) holt lidská blbost někdy nezná mezí....

Když odboím stranou tak se mi dostala do ruky samostatná miska spodní na zadní tlumiče na favorita která se má přivařit na olejový tlumič.... neví někdo technologický postup opravy lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahojte!mam jeden problem,ked stojim na mieste a pomaly točim volantom doprava a dolava,tak mi to vydava take dute pukanie,aj ked prechadzam po nerovnostiach tak to tak duto bucha,možte mi poradit čo vymenit,či silenbloky,čapy ,alebo tyčky stab.,mam najazdene 72 000 km,vopred vdaka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky jsem začal mít problém s klepáním v nápravě.Vypadalo to,jako by mi klepalo něco v přihrádce nebo v kufru.Pořádně není poznat odkud to jde.Zkoušel jsem na parkovišti několikrát stlačit nápravu nejdřív na levé straně a pak na pravé.A připadá mi jako by to jemě klepalo napravo při houpání.Mám najeto 65 tisíc.Stabilizátor byl i s tyčkama měněný loni.Dá se to na stabilizátoru nějak poznat,když se za něj zatahá?Díky za radu.

Dneska jsem zvedal auto na hever,tahal za všechno možný,ale žádnou vůli jsem nenašel.Ten zvuk je uplně stejnej,jako když se kvrdlá řadící pákou v neutrálu.

Editováno: , autor: vitezslav2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky bych potřeboval RADU :-( , mam fabii r.2000, 14mpi, na jare mi menili koplet př. tlumice, ted asi tak před mesícem tam začlo něco mlátit při projetí nerovnosti, ale spís když jedu rovne, tak jsem se mrknul na kuolové čepy na rameni, vím že u favorita to taky takhle mlátilo, tak jsem koupil nový a vymenil jsem je oba. A ejhle, ono to bouchá stále! By se z toho pos*al !!!

Kde by mohla být jeste zrada? Jde to nekde od levého kola. :feve::help:

Editováno: , autor: Ustecak21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to mátí při přejetí nerovností, nebo do zatáček bývají to tzv "kosti", nebo uložení stabilizátoru.....pokud při prudkém brždění, nebo zrychlení, bývají to zadní silentbloky ramen ;)

kost:

http://www.cc-autodily.cz/tyc-spojov-stabil-orig?kod=6Q0+411+315

uložení stabilizátoru (několik druhů dle průměru, který se změří)

http://www.cc-autodily.cz/search/default/5?kod=6Q0+411+314

silentblok ramene

tyto jsou věčné:)http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/8z0407183a-silentblok-ramene-kovovy-fabia-fabia-2-roomster-octavia-2.html

nebo klasika zesílená: http://www.cc-autodily.cz/luzko-ulozeni-guma-kov-1_1?kod=1K0+407+183+E

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Honzo mě začlo dělat auto to co jednomu tady z fóra cituji ho: "mám skoro stejný problém, u levého předního kola mi něco klepe pokud vyřadím... jakmile, ale budu brzdit nebo zařadim a přidám plyn tak to neklepe... ovšem pokud dám málo plynu (že ho jen tak šimrám) tak to klepe méně... ", mě u Fabky 1.4 cosik poklepkává na pravé straně. Jinak uplně stejný problém, a i když přeřazuji (hlavně) ze 4ky na 5ku tak to klepne... Tyčky ztabilizátoru mám nedavno nove a zkoušel jsem a jsou pevné.. Co by to stech možností mohlo být? Nemám teď čas pod to lehat a zjišťovat, jak budu mít volno tak se na to kouknu, ale jen tak pro radu co by to mohlo být? Díkes Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud ti to klepne i při přeřazování, mrkni se na vzpěru převodovky - je to vzpěra mezi nápravnicí a převodovkou, kterou když vyndáš (3 šrouby), tak uvidíš gumový silentblok = když je guma utrhlá, tak to dost často nepříjemně klepe a těžko se poznává odkud přesně zvuk jde....mrkni na to, já jí nedávno kontroloval - měnil před panelákem a je to otázka max 30minut

toto:

http://www.cc-autodily.cz/vzpera-zadni-fabia-10_10?kod=6Q0+199+851+AL

pak napiš, zda jsem se trefil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud ti to klepne i při přeřazování, mrkni se na vzpěru převodovky - je to vzpěra mezi nápravnicí a převodovkou, kterou když vyndáš (3 šrouby), tak uvidíš gumový silentblok = když je guma utrhlá, tak to dost často nepříjemně klepe a těžko se poznává odkud přesně zvuk jde....mrkni na to, já jí nedávno kontroloval - měnil před panelákem a je to otázka max 30minut

toto:

http://www.cc-autodily.cz/vzpera-zadni-fabia-10_10?kod=6Q0+199+851+AL

pak napiš, zda jsem se trefil ;)

Taky mě to napadlo jestli to není ta "vařecha", ale nevytahoval jsem to, díky za tip určo dám pak vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo, tak dneska mám volno, tak jsem auto zvedl, vytahl "vařechu" a je OK. Tyčky stabilizátoru taky OK. Gumy v ramenech taky OK. Sedli jsme do toho s kamošem, jeli jsme to projet, a myslime si, že poklepkava pravy venkovni kyneťák. Že pry může být suchy a jak tam dame vyzelinu, že by to mohlo byt v pohodě, tak uvidím v ponděli..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo, záhada vyřešena... Neuvěříš co to dělalo... Dneska jsem chtěl sundat přední kolo u spolujezdce, abych promazal ty kyneťáky, a zjistil jsem, že mi nějakej dobrák povolil šrouby na kole.. Jeden povolený asi o 2mm ze zavitu, jenom jeden vice dotahly než ten zbytek a ten zbytek jsem povolil prsty.. Dobre co? Kolo jsem dotahl a už nic neklepe.. Tak jen třeba rada kdyby něco, tak kde začít u jakékoli blbosti... A dneska říkam je to den o dedne horší a horší, přenášelo se to až k převodovce.. A bylo to tim, že se to furt povolovalo... Tak díky za radu, lavně že mám už klid :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahojte,

precital som si tuto temu skoro celu, ale zial, odpovede na moj problem som sa nedozvedel, preto Vam ho skusim popisat. Z lavej prednej strany sa mi ozyva klepanie, buchanie, zvuky kov o kov. Zaujimave je, ze tento problem sa mi na zaciatku prejavuje len pri stlacenom plynovom pedaly, pridavam klepe, pustim plyn. vyradim rychlost, klepanie sa stati. Po case, a to tiez iba v ojedinelych pripadoch to klepe stale, teda pokial nejdem po nerovnostiach.

Nemam problem s nerovnostami a taktiez kazdy den prechadzam nerovnou pravotocivou a lavotocivou cestou bez probelmov. mam taky pocit, ze ked idem po nerovnostiach tak to nerobi a zase pri rovnej ceste, prutkej lavo-pravo tocivej ceste to klepe.

Chystam sa to opravit a rad by som vedel, ci neviete nahodou co to moze sposobovat, alebo ci ste niekto nemali rovnaky probelm ako ja.

Chyba sa zacala prejavovat po dlhej betonovej a hrbnoatej ceste a odvtedy mi to takto poklepkava. /hlucny silny klepot/, cim viac na tom jazdim, tym castejsie to klepe.

tlmice menene 1,5 rokom.

fabia combi, 1,4 benzin, 74 kw, rv. 2004,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosim o radu vždy jak přejedu nějakou nerovnost nebo diru tak mi něco bouchne na leve stravě muže to byt TYCKA STABILIZATORU i když mi je před 7tis měnil jeden odbornik doma,muže to dělat??kdyby tam dal nějake činske šmejdy

Tyčky stabilizátoru odchazejí pořád, v Ostravě jsou cesty jak tankodrom, a už jsem je jednou měnil i 2 krát do roka. Zvládne to vyměnit jeden člověk doma, auto nemusíš vůbec zvedat, stačí jen vytočit vždycky kola do plného rejdu ať se na matky dostaneš..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To lůžko bych neměnil, 100% bude stačit vyměnit tu kost (tyčku stabilizátoru). Udělej kontrolu, vytoč kola ať se na tu tyčku stabilizátoru dostaneš, a normalně ji chytni v prostřed a zavyklej sni, a pokud sní nehneš tak je OK a pokud bude uplně volna tak je KO... Stačí jen ty kosti vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...