Přejít na obsah

Leštěnka na lak


century

Doporučené příspěvky

Máte někdo zušenosti na nějaké dobré leštěnky (leštěnku). Mam fábku v zelenej tmavej metle a mam tam takový šmouhance kolem klik, na strřeše od koček atd. Není nejmladší.. máte zkušenosti na rozleštění těch škrábanců.. Slyšel jsem že jsou i barevné, třeba zelená metla tak zelená leštěna ale nevím o jakej ty se jedná pouze jsem to slyšel... Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zušenosti na nějaké dobré leštěnky (leštěnku). Mam fábku v zelenej tmavej metle a mam tam takový šmouhance kolem klik, na strřeše od koček atd. Není nejmladší.. máte zkušenosti na rozleštění těch škrábanců.. Slyšel jsem že jsou i barevné, třeba zelená metla tak zelená leštěna ale nevím o jakej ty se jedná pouze jsem to slyšel... Díky moc

Jo, to znám.. Kup si leštící pastu Tempo . Zaleštíš tím i čmouhance kolem klik od klíčů a tak.. Funguje opravdu 100%..! Používám jí už několik let a zatím nezradila.. Stačí málo pasty a hoodně leštit.. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zušenosti na nějaké dobré leštěnky (leštěnku). Mam fábku v zelenej tmavej metle a mam tam takový šmouhance kolem klik, na strřeše od koček atd. Není nejmladší.. máte zkušenosti na rozleštění těch škrábanců.. Slyšel jsem že jsou i barevné, třeba zelená metla tak zelená leštěna ale nevím o jakej ty se jedná pouze jsem to slyšel... Díky moc

Jo, to znám.. Kup si leštící pastu Tempo . Zaleštíš tím i čmouhance kolem klik od klíčů a tak.. Funguje opravdu 100%..! Používám jí už několik let a zatím nezradila.. Stačí málo pasty a hoodně leštit.. -_-

Ale nez to tempo naneses tak to nejdriv umej a nejdriv tam flakni nejake poradnej vosk..treba s teflonem...tak 2 krat minimalne..a pak teprve rozlesti tempem..tempo je sice delnik a zvladne skoro vsechno tohle ale strasne mikrospopicky skrabe...tim normalnim voskem kdyz to nanenses tak tomuhle predejdes....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na metlu tempo ne! Udělaj se tam hologramy. Mám brusnej vosk na metlu WAX POLISH. Nepoškrábe lak a rovnou ho konservuje. Stačí natřít na poškrabanejch místech trochu přitlačit a po zaschnutí setřít, jako prach. Stojí 132,- 500ml a vystačí tak na 6 aut. To jde? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jediny co pouzivam tak Sonax, ozkousel sem hodne tech drahejch znacek a nakonec me vysel nejlip sonax. Treba mafra neni spatna ale proste takovy ty veci na Alu, mouchy se Sonaxu nemuzou rovnat. Nebo treba Armor nebo jak to je tak od nich treba pouzivam penu na pneu ta je bezkonkurencni to sonax tak dobry nema ale krom tohohle nic. A naky takovy noname uz vubec to sem koupil parkrat a vubec me to nevyhovovalo.

Sonax dela super tvrdej wosk v krabicce kulaty stoji to sice asi 375kc nicmene stim napastujes tak 10-15aut a dela se to tak max. 3x do roka a vosk ti vydrzi i klasicky myti treba dvacetkrat za sebou, mycku co sem pozorovoval tak jednu vydrzi ale druhou uz ho tam moc nezbyde. Pak delaj ruzny klasicky lestenky na doladeni a ty sou taky super, a pak maj rychlo lestenku ve spreji to pouzivam na srazech, kdy umity auto jen nastrikam parkrat otru a ziskam opravdu mega lesk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slyšel jsem,že TEMPO není až tak dobré...přesně stejný duvod - ŠKRÁBE..

Jinak musím souhlasit s Lakym SONAX dělá dobré věci a taky od nich téměř vše používám (interiérový sprej, na ALU kola,na gumy,odstraňovač asfaltu...) Ovšem vosk jsem na doporučení zvolil jiný. Turtle WAX s PTFE. A musím říct jsem maximálně spokojen...lak se krásně leskně a i na dotek ;) je poznat,že je lak o cosi obohacena je takový jemný nebo jak to popsat :t Jinak se mi s ním i podařili rozlešiti misky pod klikama :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem toho taky zkusil dost, ale nejvíc mi sedí kosmetika RIWAX. Jak kvůli cenám, tak i kvůli kvalitě. Hlavně vosky jsou na přírodní bázi, neobsahujou teflon a vydržej na autě dost dlouho. Lesk je vysoký a práce malá. Spotřeba ještě nižší. Jsou to švýcarský přípravky. Používám je 10 let a taky je doporučuju. Jestli chcete vědět víc, zeptejte se. Poradím, kde se to dá sehnat, ceny........ ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pred tyzdnom som si kupil lestenku od SONAXu s voskom. Nejaky sikula si otvoril dvere o moje auto, odrel lak a nechal mi tam aj svoju farbu. Plech nastastie OK. Tak som to s tym prelestil a az na drobnu hlbsiu bodku, ktora tam ostala je to ako nove. Ziadne mapy som nespozoroval. Je to na pastel a aj na metly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pred tyzdnom som si kupil lestenku od SONAXu s voskom. Nejaky sikula si otvoril dvere o moje auto, odrel lak a nechal mi tam aj svoju farbu. Plech nastastie OK. Tak som to s tym prelestil a az na drobnu hlbsiu bodku, ktora tam ostala je to ako nove. Ziadne mapy som nespozoroval. Je to na pastel a aj na metly.

Aky to je nazov presne? Please

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pred tyzdnom som si kupil lestenku od SONAXu s voskom. Nejaky sikula si otvoril dvere o moje auto, odrel lak a nechal mi tam aj svoju farbu. Plech nastastie OK. Tak som to s tym prelestil a az na drobnu hlbsiu bodku, ktora tam ostala je to ako nove. Ziadne mapy som nespozoroval. Je to na pastel a aj na metly.

Aky to je nazov presne? Please

SONAX Xtreme Polish & Wax 3 progressive. Ale existuje aj SONAX Xtreme Polish & Wax 2 sensitive a ta bude mozno este jemnejsia. Ja som skusal len tu progressive.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dle mých zkušeností je nejlepší "3M" litr sice stojí 1000.kč ale někde se dá koupit i po deckách jsou tři druhy a to jak leštící tak konzervující většinou tento přípravek používají prof. lakýrníci a také lidé zabývající se čištěním aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli muzu doporucit, tak program od 3M "Perfect-it" jsou to 2 brusny pasty, na starsi a novy laky a 2 lestenky, nanasi se strojove, lestickou podobnou flexe, ale s nizsima otackama.

Kdyz se to pouzije na novej lak, strhne to "pomeranc" a po prelesteni je to auto k nepoznani.

Jinak Tempo je dost abrazivni, ale pokud se pouziva v rozumny mire, je perfektni. A za par korun :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...