Přejít na obsah

Zhoda Octavia 4x4 a Golf IV 4Motion


najag

Doporučené příspěvky

Nakolko su zhodne podvozky Octavie TDI 4x4 a Golfa IV TDI 4 Motion ? Su na prednej a zadnej naprave oboch vozidiel pouzite rovnake pruziny a tlmice, alebo maju rovnaku charakteristiku? Alebo su tieto prvky odlisne? Maju obe vozidla rovnaku svetlu vysku? Je mozna vzajomna zamena tychto prvkov na vozidlach? Su tieto nahradne diely od rovnakeho vyrobcu a dodavane do siete Skoda a VW ? Ma niekto dobre informacie a skusenosti k tomuto problemu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Golf IV je podvozkovo príbuzný s Octaviou I. S Octaviou II by som zrovnával Golf V. Čo sa týka tlmičov a pružín, tak tie nie sú rovnaké ani u Octavie 4x4, keďže pružín je pomerne dosť, dosadzujú sa podľa výbavy a motorizácie. Takže skôr by som povedal, že nie, nakoľko Octavia má podstatne dlhšie previsy karosérie a bude mať inak naladené perovanie. Okrem toho sa mi zdá, že perovanie si ladí každá automobilka sama, takže ani výrobcovia pravdepodobne nebudú zhodní. V nejakej diskusii som čítal o užívateľovi, ktorý použil na svojej Fabii pružiny z FRS a nepáčilo sa mu potom, že mu auto nesedí rovnako vpredu aj vzadu. Bolo naklonené. Ani sa nečudujem, keď nemá rovnako ťažký motor, ako FRS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...