Přejít na obsah

Studeny start


moldow

Doporučené příspěvky

Vzdy rano, alebo vecer, ked motor dlho stal v pokoji mam pocit ako keby motor nenastartoval hned, ale postupne chytili jednotlive valce. Cez leto to je ok, ale teraz ako sa ochladilo tak to tu je znova. Spravil som video ukazku kde by som to chcel demonstrovat.

SPUSTIT VIDEO

Popis:

00:06 - klucik do prvej polohy (pipnutie co sa ozvalo je handsfree)

00:11 - druhy krat pipnutie handsfree

00:19 - zaciatok staru

00:20 - podla mna nastartovanie

00:20,5 - pocut dunive rezonovanie a citit trapenie sa motoru

00:21 - ustalenie motora

00:21,5 - pustam klucik

To rezonovanie je citit ako keby sa auto pasovalo tento bod tazko prekonat, je cititit ako sa motor trasie. Stale musim drzat klucik v druhej polohe inak by auto zhaslo. Opatovne starty a starty s ohriatym motorom su ok, bez toho zaklepania, auto chyti do sekundy.

Moja otazka laika znie, co to moze byt? Mna jedine co napada su sviecky.

Editováno: , autor: moldow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Kupil som novu baterku, pre istotu o 10Ah silnejsiu ako tam bola. Teraz tam mam teda 55Ah baterku a toto "pridusanie startu" ma tym padom zacalo znova trapit o cosi viac. Nechcem totiz novu baterku trapit takymito startmi a rad by som tento "problem" odstranil. Budem preto rad ak sa niekto s tym uz stretol a podarilo sa mu tento problem riesit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

okolo 92000km. palivovy aj vzduchovy pred rokom. sviecky neviem ake stare tam su.

navyse som zistil, ze po nastartovani motor nabehne na priblizne 1100 otacok, co je sice normalne pri studenom motore, ale pri tuknuti do pedalu plynu, otacky poklesnu pod 1000 auto sa pridusi a nasledne sa otacky znova vyrovnaju na 1100. samotne pohynanie sa s autom je teda dost komplikovane ked pri jemnom pridavani plynu sa auto pridusa. pozor! toto sa vsak nestane ak hned po nastarovani stalcim poriadne plynovy pedal aby sa motor vytocil do vysokych otacoch, necham otacky sa ustalit a potom je uz pohynanie bez problemov.

:wallbash:

Editováno: , autor: moldow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabie neznám, ale znamej mi říkal, že to může být buď "popraskanýma" veltilama, nebo těsnění pod hlavou - prý to dělá tak ve 100000 km - zkus změřit za studena tlaky.

Pevně věřím, že to tím nebude, bo jinak by to byla darda uf...

Jo a dlouhé starty baterce nijak extra neškodí, delší jízdou se zase dobije, spíš ti odejde startér - teda uhlíky.

Editováno: , autor: nosal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

okolo 92000km. palivovy aj vzduchovy pred rokom. sviecky neviem ake stare tam su.

navyse som zistil, ze po nastartovani motor nabehne na priblizne 1100 otacok, co je sice normalne pri studenom motore, ale pri tuknuti do pedalu plynu, otacky poklesnu pod 1000 auto sa pridusi a nasledne sa otacky znova vyrovnaju na 1100. samotne pohynanie sa s autom je teda dost komplikovane ked pri jemnom pridavani plynu sa auto pridusa. pozor! toto sa vsak nestane ak hned po nastarovani stalcim poriadne plynovy pedal aby sa motor vytocil do vysokych otacoch, necham otacky sa ustalit a potom je uz pohynanie bez problemov.

:wallbash:

A toto je o čom? V servise ti nerobili základné nastavenie?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslim ze olej to nebude, ten by stiekol bez ohladu na teplotu vonku a to znamena ze by to robilo stale. Dokonca v lete by to robilo asi este viac.

Aj ked nemam moznost dostat auto na VAG, tak si myslim ze to moze byt problem ktory sa na tomto fore riesil uz vela krat. Teplotne cidlo (snimac teploty). Na tomto fore som sa dozvedel ze existuju dva druhy tychto cidiel, takzvane zelene a modre. Vie mi niekto aj poradit ako zistim ktore mam a ake si mam objednat? najlepsie podla serioveho cisla, ci cisla karoserie. V slovensky i-obchodoch som nasiel zatial len toto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...