Přejít na obsah

hadičky


Ivanek007

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové

Může mi někdo prosím Vás napsat jaké jsou velikosti těch Festo hadiček

a jaký tedy máte postup při montáži-nahříváním?

moc díky za info

Napiš brunovi128 přesně rozměr ted nevím.Na nahřívání jsem používal vařící vodu,stačí na 15sekund ponořit konec hadičky otřít a jde nasadit jako po másle :smich: .Fakt mi to šlo jen s tou vařící vodou nic jiného jsem nepoužíval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera provedl výměnu hadiček. Fota jsou snad zbytečná, už jich tu je docela dost ;) . Ale hned na začátku se mi povedlo ulomit jedno plastový čúro (ani nevím jestli se ta hadička vyměňuje taky, ale tak jsem ji chtěl vyměnit pro sychr...), který je na ovládání chcípací klapky na EGRu. Vede to do nějakýho ventilu přidělanýho na sacím potrubí :(:angry: . Auto teď jede líp od spoda, ale při vypnutí klíčku se při chcípnutí zaklepe takovým způsobem, že mám pocit, že vyskočí zpod kapoty :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, zapojený to mám určitě dobře, auto jede pěkně od nízkých otáček až po max., akorát mám ulomený to čůro na obrázku, takže mi nefunguje chcípací klapka a při tom chcípnutí se motor oklepe. Nevím jak to opravit páč přilepit to půjde asi těžko.

...když tak nad tím přemýšlím, tak to asi zkusím přichytit vteřiňákem a pak to natvrdo oblepím tavnou pistolí. Snad by to mohlo fungovat. Nějaký další návrhy na opravu? Koupě nového EGRu snad až na posledním místě :p

post-41329-1269245508,0049_thumb.jpg

Editováno: , autor: lucky.jack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, zapojený to mám určitě dobře, auto jede pěkně od nízkých otáček až po max., akorát mám ulomený to čůro na obrázku, takže mi nefunguje chcípací klapka a při tom chcípnutí se motor oklepe. Nevím jak to opravit páč přilepit to půjde asi těžko.

...když tak nad tím přemýšlím, tak to asi zkusím přichytit vteřiňákem a pak to natvrdo oblepím tavnou pistolí. Snad by to mohlo fungovat. Nějaký další návrhy na opravu? Koupě nového EGRu snad až na posledním místě :p

Ja bych to vrtl stejnym prumerem co je ta ulomena trubicka a pak bych ju alespon par mm vsadil do vnitr a prilepil. Pak bych nasadil hadicku ale nahratou v horke vode at na to moc netlacis a pak jeste bych to asi zalil nejakym lepidlem , neco jak je treba na autoskla.

Kamos si to ulomil na ventilu N75 a jak rikam, vrtl dirku a trubicku natrel lepidlem a zasunul do otvoru a parada, drzi jako nove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to vypadá dobře :palec2: . Jen tu trubičku nasadím pro jistotu předtím a pak to budu lepit (abych to nenarval dovnitř, až ji budu nasazovat). Pak to kolem omatlám nějakým tím lepidlem nebo tou tavkou. N75 už mám za sebou, ale tam jsem to řešil novým(použitým) kouskem. Nevím jestli mám takovou sílu nebo to nic nevydrží lol .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on je to prece jen last a tim starim a zmenou teplot je pevnost fuc a spise je to uz krehky plast a staci malo a ulomi se. V pripadech kdy to nechce jit dolu, hadicku odstrihnout na delku tak 5 az 10cm a pak tahem a otacenim se musi uvolnit. Tak mi to slo zrovna v tom samem miste co jsi zlomil. Nechtelo to jit ven na kamosovem aute a tak jsem s ni lehce otacel a zaroven potahoval. Povedlo se a nic se neulomilo. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat, měnili jste i tu hadičku co vede někam dolů k turbu a jak se mění ta hadička co vede do té černé plastové koule, či jak jse to jmenuje.Koukal jsem tam a vůbec nevím jak jí vytáhout aby se nepřetrhla nebo aby jsi něco neulomilo.

Ahoj já jsem jí měnil,ta je docela taky duležitá.Všechny hadičky co nejdou lehce sundat tak jsem naříznul nožíkem a byla dole hned.Taky jsem měl strach něco neulomil ale povedlo se to. :palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...