Přejít na obsah

Vibracie auta a volantu za jazdy


wrc5

Doporučené příspěvky

Ahojte, chcem vas poprosit o radu.

Pri rychlosti okolo 120 zacne a pri 140 je najvyraznejsie chvenie ktore sa prenasa najma do volantu ale aj do celeho auta.

Zacal som vyvazenim pneu, potom vymenou celych kolies, robi to na vsetkych druhoch kolies aj na 15tkach aj 16 aj17tkach.

Vzdy vsetky vyvazene a skontrolovane. NASLEDNE v servise vymenili celu lavu poloos a lave lozisko nastavila sa geometria a problem sa odstranil do tej miery

ze zmizli vybracie do volantu medzi 120 a 140 ale stale bolo citit vyraznejsie vybracie pri 150 a najma ak som pridaval plyn.

Na to mi v servise povedali ze sa taketo vybracie zle odstranuju a diagnostikuju a ze nech jazdim a uvidime co bude dalej.

Urobil som asi 500 km a problem sa objavil znova akurat ze teraz ak pri 120 zacne vybrovat tak uz pri 140 neprestane a vybruje dalej do vyssich rychlosti.

Som z toho dost nestastny lebo auto pouzivam denne mimo mesta a prevazne v tomto "dialnicnom" rychlostnom rozpati a pri 140 km/h na tempomate su vybracie najvyraznejsie a prenasaju sa nielen volantom ale citit ich aj cez plynovy pedal a laketnu opierku.

VIETE MI NIEKTO POMOCT, CO VYMENIT ALEBO UROBIT ABY SA TO ODSTRANILO.

AUTO je O2 2,0 tdi DSG LK MODEL 2009 VYROBENE 20 tyzden 2009

DAKUJEM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

něco podobného jsem měl kdysi na favoritu, projevovalo se to samozřejmě v nižší rychlost 100-120, vyměnil jsem na předku vše stálo to kopu peněz a nepomohlo to.Tenkrát už zbývala vyměnit pouze převodovka a pak motor. tak to radši jsem ho pustil do světa. Ovšem ty můžeš reklamovat a tlačit na servis, ať to odstraní, případně druhé auto.Vím, že tenkrát servis to sváděl na shodu nevyvážených součástí, které rozvibrovaly auto, no ale spíš, že se to někdy takhle vyrobí jako jedno z mnoha tisícovek vozů.

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto mas v ZARUKE!!!! TAK REKLAMUJ!!!! REKLAMUJ!!!! REKLAMUJ!!!!!

Dik za radu...

Vies snazim sa to riesit aj takto lebo ked das auto do servisu pojazdne tak na nahradne nemas narok resp. mas ale platis si ho...

Vsetko v servise trva neskutocne dlho lebo potrebuju mat najprv stanovisko skodovky ci mozu nieco vymenit potom vymenia a ak sa to neodstranilo tak zase ten isty postup, medzi tym tri tyzdne

byrokracie a tak dalej a tak dalej...

A este sa tvaria ze riesim nejake drobne vibracie s ktorymi sa da normalne jazdit a nech jazdim pokial sa to nezhorsi pripadne nieco prdne a potom sa to bude riesit...

Okrem toho sa dnes pridali vyfukove plyny do kabiny kratko po nastartovani, idu z pravej strany okolo nalievky ostrekovaca...

No, auto za milion SK tak co by som chcel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkouseli ti vyvazit kola? Nemas v nich zmrzly snich? Nebo zkus si od nekoho pujcit jine kola a zkusit to s nema. Pokud nepomuze, tak bych dal i tu druhou poloosu druhou.

Hore som napisal ze som skusal troje kolies, nema to s kolesami, vyvazenim ani so snehom nic spolocne, to uz vieme.

problem bude podla mna na vystupe z prevodovky alebo este prava poloos...

Len teraz je sneh tak to nechcu riesit presne kvoli tomu ze by sa mohli zaniest kolesa a cele to mohlo skreslovat... Potom bude musiet skodovka navrhnut postup a potom hladat a skusat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zní to asi divně,ale nedávno jsem se bavil s jedním servisákem a ten říkal že před časem měli případ vibrací na jedné OII vyměnily taky co se dalo a nic.jako poslední ze zoufalství zkusili přehrát data v ŘJ a ejhle ono to přestalo. Znám ho od vidění ,takže ruku do ohně bych nedal,ale většinou co říkal tak se mi později potvrdilo ze zkušenosti jiných majitelu OII.Možná je to blbost nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DSG má celkem hodně problémy se setrvákem, ale je to poměrně brzo (33 tis.)

Je to dáno tím, že občas podtáčí motor a tím se to rozhodí. :feve:

Je pravda, že může být několik svázaných součástí na okrajích svých tolerančních polí

a dohromady to dá takovou kmitající soustavu, která je v podstatě neodstranitelná.

Máš pravdu v tom, že to je auto za mega SK a tak by se k tomu měl servis ale i prodejce

čelem postavit!

Reklamuj co se dá! Trvej i na výměně auta (což asi neprojde :aggressive: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zotrvak v servise vylucili lebo sa to deje aj na neutral, ak prekrocis 120 to zacne a vibruje vkuse do 215 viac som nesiel :) a je jedno ci tam je D, S alebo N.

Nedalo im to tak opat vyskusali uplne nove kolesa s novymi letnymi pneu a nic... ziadna zmena...

Napisali do skodovky a uz tyzden cakame na odpoved...

Medzitym som najazdil resp. natriasol dalsich 8 tis km takze uz mam 41tis a presla ma vsetka chut na Skodovku za 1 mega...

Editováno: , autor: wrc5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj lidi, mám taktéž O2 1.9TDi po chipu. Při jízdě je vše v pořádku ale když začnu jemně brzdit a dobržďovat na semaforech tak cítím drnčení volantu, brzdového pedálu, loketky a následně celého auta. Mám najeto 180.000Km. Ale začalo mi to dělat po návratu z Řecka. Po celou cestu bylo vše v pořádku. Vibrace začnou až po zahřátí brzd. Lidi prosím poraďtě jsem bezmocný...Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Konecne dnes sa na to boli pozriet od importera. Chlap sa previezol a povedal ze treba vymenit zadne loziska a potom uvidime ako dalej....

Zdravim,

chcem sa opytat, ci sa problem vyriesil vymenou zadnych lozisk, alebo sa muselo vymienat aj nieco ine. Mam podobny problem - r.v.2011 a najazdenych 45000km(tiez DSG)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 roky později...

zdraviim..ja maam superb combi 2014 2.0 tdi 103kw manual (naprava zhodna s octaviou 2), som prvy majitel najazdene 60000 a problem ten isty, pneumatikami to nebude-uz odskusane no chystam sa vymenit silentbloky na prednej naprave. mne to trasie od 140 do 160 a zda sa mi ze hranica vybracii sa pomaly posuva uz aj za 160. jazdim 90% zapadne dialnice cize ziadna mesacna krajina. na superbe 1 (audi naprava) som natocil 330 000 na povodnej naprave bez vybracii ci klepania tak sa mi zdaa ze skoda simply never

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zdravím Vás,mám O II 1.6 TDi 4x4,mám taký problém že zhruba 1700-2400ot.trasie s autom,po pridaný alebo ubratí plynu prestane to triasť,som tu aj niekde spomínal že aj pri tých otáčkach počuť cvakanie od motora ako keby vstrek/y.

Viete niekto niečo? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...