Přejít na obsah

pár dotazů ohledně o2rs


achiles

Doporučené příspěvky

koupil jsem si o2rs (rv2006), predtim jsem mel feldu, takze je to pro me neco noveho. mam par zacatecnickych dotazu:

1) jake zarovky musim mit v povinne vybave? (mam xenony, ale to je v RS asi standard)

2) ma o2 elektrycky sklopne vnejsi zrdcatka?

3) potreboval bych trochu popsat ovladani el. vnejsich zrdcatek. je tam prepnuti na leve/prave zrdcatko, pak je neco mezi a naproti nahore je jeste nejaky symbol (rozmrazovani zrdcatek?). ovladac nicmene nezapadne u tohoto symbolu, ale zajede az za nej (do stredove polohy). je to spravne?

4) na zpetnem zrdcatku jsou nejake dve ledky, jedna sviti zelene, druha nesviti. pak je tam jeste nejake tlacitko.

5) pri ovladani climatroniku se mi meni teplota v obou okruzich. je to v poradku?

6) ma o2 vyhrejvane predni okno? na climatroniku je nejake tlacitko, ale je to asi jen ofuk, ze?

7) kolik stoji multifunkcni volant na ovladani radia?

8) kolik stoji origo parkovaci senzory? zadni, predni i zadni. je na to v aute nejaka priprava? (jen nacvaknu do konektoru) nebo musim tahat kabely pres cele auto?

9) kolik stoji dodelat funkce corner? (rozsviceni mlhovek)

10) je normalni, ze pri sepnuti ABS klepe brzdovy pedal?

11) mohu o2 pripojit na ODB kabel, ktery jsem pouzival na felicii? kde se nachazi konektor, pripadne jestli je nutny jiny kabel na diagnostiku, kolik stoji?

12) kdybych si poridil radio columbus, musi se nejak upravovat kabelaz? ma vystupy na zesilovac? jak je to s kvalitou zvuku?

13) zvyknu si nekdy na rozmery automobilu? myslim tim pri parkovani. nemam totiz zatim nejak odhad, kde auto zacina a kde konci. u feldy jsem zaparkoval na presnost 1cm.

14) kolik stoji dokoupeni origo alarmu? pripadne mate dobre zkusenosti s nejakym neorigo? lze pouzit originalni DO s tremi tlacitky a s vystrelovaci planzetou?

15) kolik stoji tonovani oken pripadne folie?

16) je normalni, ze posilovac rizeni docela tahaji koleje, nebo je to nejaka zavada?

17) u meho motoru 2.0TFSI slysim takove slabe klapani/cvakani jakoby ventily nebo tak neco. je to normalni?

18) kolik stoji tempomat? je to jen otazka vymeny packy?

19) jak funguje cyklovac steracu?

20) zadni sterac docela dre na okne? staci vymenit stiraci gumicku? ma zadni ostrikovac ostriknout okno rozptylenym proudem vody jako je tomu u prednich steracu? me tam tece spis takovy slaby proud vody. (mam combi)

21) leve predni dvere musim obcas zavrit prudsim pohybem. lze nejak posunou zamek, aby se to zlepsilo?

22) cim nejlepe cistit sedacky?

23) jak se kontroluje tlak v pneumatikach? Pod ovladanim climatroniku mam veprostred takove tlacitko, myslim ze je tam vykricnik? k cemu je? nekde jsem cetl, ze je to prave na kontrolu tlaku pneumatik. jaky ma byt v pneumatikach tlak?

24) da se nejak zobrazit hodnota palubniho napeti?

jedna otazka k foru. da se nekde nastavit, aby se mi prispevky zobrazovaly pod sebou a ne v tom seznamu, ktery musim rozklikavat?

uff, no koukam, ze jsem toho napsal docela hodne, tak doufam, ze se na me nebudete zlobit za nektere banalni otazky, ale nemam moc cas prolezat cele forum, abych se dohledal odpovedi. predem moc dekuji...

Alex

post-10248-1265232003_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) viz navod

2) nema

3) viz navod

4) viz navod

5) ano/ viz navod

6) jen ofuk/viz navod

7) napr. http://www.auto.asp2.cz/octavia-2-interier.aspx (do stary RS ale MF volant neni, jenom obycejnej nebo z FL RS)

8) napr. http://www.auto.asp2.cz/octavia-2-exterier.aspx

9) napr. http://www.auto.asp2.cz/octavia-2-exterier.aspx (BSG jednotka)

10) ano

11) google

12) forum

13) :-))))

14) forum... treba magicar... s jinym alarmem ale origo klic nefunguje, musis mit druhy DO

15) seznam.cz

16) normalni

17) nevim

18) napr. http://www.auto.asp2.cz/octavia-2-interier.aspx

19) viz navod

20) strika to blbe to je normal, gumicku vymen

21) asi jo, ale zas budou nakrivo spary

22) nevim

23) viz navod

24) nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Po jednej z každého použitého druhu z povinného osvetlenia, výbojku Xeónov netreba, má to meniť iba servis

2) Až od faceliftu

3) Je to správne, vyhrieva to

4) Tlačidlom zapínaš automatické stmavovanie zrkadla, signalizuje to zelená LED a tá druhá "LED" je sveterlný senzor

5) Ak otočíš pravým ovládačom, tak už sa to bude meniť extra

8) Musíš ťahať káble

11) Potrebuješ nový kábel, napr. http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=83425

12) Zvuk je lepší, ovládanie tiež, kabeláž vyhovuje, akurát potrebuješ GPS anténu a prípadne aj druhú FM anténu, rádio je dvojtunerové, vie kŕmiť aj zosilňovač SoundSystému alebo repráky

13) Určite si zvykneš, ale pomohol by aj parkovací asistent

16) Máš široké gumy s nízkym profilom, takže je to normálne

17) robia to všetky 2,0 TFSI / 147 kW (155 kW to už nerobí)

18) Výmena páčky a podvolantovej RJ (jednu zvyšnú mám)

19) Ak máš dažďový senzor, tak podľa intenzity dažďa, po výmene snimača dažďa funguje omnoho spoľahlivejšie

22) kožu čistiť prípravkom na kožu (napr. od Turtle Wax a pod), Alcantaru mokrou handričkou s trochou saponátu a tú dierovanú textíliu jedine vysávať

23) Tlačidlom zmažeš zapamätané hodnoty obvodov kolies a RJ si ich zapamätá následnou jazdou v rôznych rýchlostiach nanovo a pri poklesu tlaku v pneu sa zmenší obvod kolies a na prístrojovom štíte ťa na to upozorní kontrolka

24) Tak ako na doplnenom pal. počítači vo Felicii nie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

chci si koupit skoda octavia II 2.0 TFSI RS ale bojim se spotreby...

Samozřekmě 2.0TFSI je jako každý benzínový (a zvláště přeplňovaný) motor citlivý na styl jízdy a podle toho má adekvátní spotřebu.Pokud budeš převážně jezdit v rozmezí rychlostních limitů a snažit se o co nejplynulejší jízdu bez zbytečné akcelerace a hlavně zbytečného brzdění, budeš mít spotřebu v rozmezí 7,5-8,5 l.Při jízdě na dálnici 150-170 plynule bez prudké akcelerace cca 9-11 l, při vyšších rychlostech 180-200 si na 12-13 l.Pokud dokážeš udržet na uzdě pokušení ukázat každému rychlejšímu autu, že na něj máš a budeš převážně jezdit plynulou jízdu nemusíš se spotřeby obávat bude skutečně někde mezi 7,5-9 litry.Neadekvátní nárůst spotřeby je při prudkých akceleracích a zbytečném brzdění.Já se snažím ke křižovatkám dojíždět setrvačností, akceleruji plynule a pozvolna, na dálnici při jízdě v rychlém pruhu sleduji dění v pomalejším a pokud mám pocit, že mi tam někdo vjede a je o dost pomalejší než já, uberu včas plyn abych se vyhnul prudkému brzdění.Ze začátku to bude se spotřebou trochu horší protože ti to nedá a zkusíš co to RS vlastně dokáže a tak počáteční spotřebu bych odhadoval na 10-11 lirů pro relativně běžnou jízdu a 12-14 pokud budeš jezdit styl brzda plyn. Za 3-5 měsíců tě prvotní opojení z rychlé jízdy přejde a začneš jezdit normálně a spotřeby ti klesne na přijatelnou mez. 2.0TFSI není rozežraný motor a dá se s ním jezdit za rozumnou spotřebu, je to jen otázka cviku vyvarovat se stylům jízdy jenž spotřebu zvyšují.Základem úspěchu je plynulá, promyšlená jízda-nutně nemusí být pomalá ale musí být plynulá, předvídavá, bez zbytečné akcelerace a brzdění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...