Přejít na obsah

3.brzdové světlo (jak docílit toho, aby svítily jen krajní žárovky stabilně při světlech)


houmr

Doporučené příspěvky

Lugo: To jako fakt? Se mi sice nezda, ale jestli to mas vyzkouseny, pak to beru.

Prave proto, ze je 3. brzdovy svetlo z LED, mela by mu byt sila baterie uplne putna...

A to neuvazuju to, ze bezi motor a alternator...

Nicmene je pravda, ze jsem to uz pomerne hodnekrat na silnicich videl - spis jsem uvazoval, jak to ty lidi udelali... Ne ze bych to chtel taky, ale zajimalo by me to... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale celkem by mě zajímalo vysvětlení...byl jsem z toho celkem divokej blink.gif Jednou se mi podařilo vybít baterku (moje blbost) a když jsem se pokusil nastartovat startér jen tak 2x líně otočil motorem a v tu si všiml kamarád,že mi svítí jen malýnké okraje třetí brzdovky....až baterka byla zase FIT brzdovka již svítila normálně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to dano zapojenim diod,ve stredu jsou pouzite s vetsim napetim :-)

ja toho vyuzil a privedl jsem tam pres zenerku napeti z obrysovek,takze sviti

okraj mirne porad a pri brzdeni to sviti cele plnym jasem

pry je to udelane schvalne aby to slo zapojit do nekterych exportnich verzi jako dvoustupnove :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Tak uzemněním to není, to je naprosto OK, dotažený, čistý. Zkoušel jsem to odpojit, připojit a hejbat s tim a když je to prostě připojený, tak ty tři krajní trošku svítí. Zemí to není, je to tím, že tam jde nějaký maličkatý napětí. Jen nevím proč. Jestli je vadnej spínač, nebo něco jinýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Párkrát už jsem to viděl i na jiných fábií, že jim ty krajní trošku svítěj i když nebrzdí. Ale jediný co mi napadá že to může způsobovat je ten brzdovej spínač, nic jinýho, protože kostra je v pořádku. Prostě se tam někde bere malý napětí. Pomohlo by třeba tam dát ještě před to obyč diodu, ale chtěl bych vědět, proč svítěj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak pokračuji ve svém monologu. Je škoda psát další příspěvek, tak přemažu ten poslední ;I Dneska jsem změřil to napětí, jaký tam jde abych věděl na čem jsem. Čekal jsem tak 3,4V, ale když jsem naměřil asi 11,8V, byl jsem docela překvapen. Je to jako kdyby to bylo seplý pořát, ale je tam jen o trošku menší napětí, takže svítí jen ty krajní diody a po sešlápnutí brzdy už se rozsvítí všechny... Tipnul bych to opravdu na ten brzdovej spínač...

Editováno: , autor: Plecháč Tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

asi jsi meril spatne :-)

1/ kolik mas voltu kdyz nestojis na brzde ? mer proti kostre na tom dratu ke svetlu

2/ kolik volt mas pri sviticim svetle ?

3/ zmer napeti mezi kostrou dveri a kostrou auta

tve hodnoty jsou nejak divne,nemuzes mit 11.8 V a svetlo svitit (sviti od cca 2-3V -slabe)

muze to delat konektor nebo zarovka v brzdovych svetlech,ale to uz jsi asi zkousel vyndat zarovky ne ?

PS. ja si to slabe sviceni 3.brzdovky delal umyslne a ty to mas zadara :-)

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych to chtěl, tak jedině aby to třeba svítilo při rozsvícených světlech, ale když jen zapnu zapalování, tak to nechci ;) Né že by mi to vadilo, protože to stejně nevidim, ale hlodá mi to, že je něco v nepořátku. Jdu to ještě proměřit...

OK, tak jsem to proměřil a měřil jsem dobře. Na konektoru je 11,86V. Na + proti kostře auta je taktéž 11,86V. Při sešlápnutí brzdy je tam 12,4 V A svítí komplete silně (Vše při vyplém motoru, jen zaplé zapalování) A teď můj objev, svítilo jen horní světlo ale krajní ani jedno...Nezkoušel jsem startovat, protože jsem spěchal, ale to se asi nezmění...Takže záhada je možná vyřešenám jen nechápu, že asi před měsícem všechno svítilo OK.... Jedině by to to 3tí brzdový nějak předvídalo, že prasknou...Teda pokud je to žárovkama...

Editováno: , autor: Plecháč Tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkontroluj konektor, kterým se připojuje kabelový svazek 5. dveří... mě se stalo, že mi nesvítilo světlo v kufru, tak jsem zkusil žárovku a ta byla v pořádku, tak jsem změřil napětí na místě žárovky (když byla žárovka odpojená) a taky jsem naměřil kolem 11,8V, tak jsem začal hledat problém ve spínání kostry v zámku 5. dveří. Pes byl zakopán tam, konektor byl zoxidovaný a pin na spínání světla byl dokonce zlomený a zůstal v dutince protikusu přilepený tím vším sajrajtem tím i probíjel, takže teď sháním zámek pátých dveří a ten konektor k jeho připojení...

Nevím, jestli nemáš sedana, tam vlastně 3. brzdovka ve dveřích není...

Editováno: , autor: Ciryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj nieco podobne sa aj mne stalo. Proste znicoho-nic zacala svietit kontrolka EPC. Uz som aj myslel ze to bude klasicky problem s brzdovym spinacom, ale pre pokoj duse som skontroloval poistku. Ta bola pravdaze v poho. Tak som mrkol este naposledy na brzdove svetla a co nevidim. Podobny problem ako si mal ty. Pri krajoch slabucko svietili ledky a 3. brzdove svietilo pri zaslapnuti brzdoveho pedalu. Obe koncove ani jedna. Tak som vybral jednu ziarovku len tak pre zaujimavost, cakal som ze bude prepalena, no nebola. Tak som ju skusil len tak vymenit a hla... Svetlo svietilo po vymene ziarovky. lol Je pravda ze vtedy som mal zhodou okolnosti aj slaby akumulator. Po vymene oboch ziaroviek EPC zhaslo a bol pokoj. :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj všem,

chtěl bych se vás zeptat, zda má někdo na autě nebo někdo aspoň viděl či má někdo zkušenosti s tím, aby svítily u pátého brzdového světla jen krajní žárovky? To znamená pokud se nepletu 1 a 7 žárovka stabilně při zaplých světlech, aby svítila a ten zbytek žárovek 2 až 6 aby fungoval normálně=jen jako klasické brzdové světlo při sešlápnutí pedálu... ? Víte někdo o čem mluvim a jak toho jde či nejde docílit?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl sem to v Německu na několika autech. Od OI přes VW Passat VW Golf a i na Fabii. Měli to udělaný jak na krajní tak někomu svítili 2 uprostřed.

Ale tam jim to svítilo trošku míň a když brzdili, tak svítilo celý světlo naplno.

Taky bych to chtěl, ale nevím jak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...