Přejít na obsah

spotreba nadmerne velká!


turboss

Doporučené příspěvky

Zdravím Páni, takže mám taký problem sa mi zdá že octávia zožere aj 8-9 litrov na 100 km za 10 eur čiže asi 10 litrov slabých 130 km a to ešte idem aj na rezerve,

palubný počítač píše 5.8 - 6.3 chodím kludas, octavia rok 2000 AGR 66 kw, po výmene vstrekovacieho čerpadla,váhy vzduchu ventilu N75... dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepises preco si menil naft.cerpadlo???? Mas zle nastavene to nove cerpadlo. :)

Vymenit vzduchovy+palivovy-naftovy filter.

vzduchový aj palivový bol menený, preto bolo menené lebo dýmilo na bielo uplne odišlo to čerpadlo, lenže prečo palubný ukazuje ine hodnoty ako v skutočnosti má, a kde je ten tlakový ventil na nádrž ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TURBOSS:Ked chces vediet skutocnu-realnu spotrebu tvojho auta tak natankuj plnu nadrz az po hrdlo naftu musis vidiet pri okraji hrdla nadrze .Nezabudni odvzdusnovat nadrz ventilom co je v hrdle nadrzi. Ked budes mat odvzdusnenu a plnu nadrz tak prejdi 100km a dotankuj zas plnu nadrz. Kolko nafty dotankujes zas do plnej nadrze az po hrdlo bude skutocna spotreba na 100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlakový ventil na nádrž je přímo integrovaný ve vstupním hrdle nádrže.

lucky.jack myslel, jestli i zaplníš bezpečnostní prostor pro plyny a expanzi nafty (benzínu)=natankuješ o pár litrů víc.

To ale nedoporučuju.

Co dokáže udělat benzín s plastovým kanystrem za tepla jsem viděl, ale nafta snad takovou sílu nemá (nebo jsem to aspoň neviděl :kuk: ). Dokud jsem neodpouštěl ten vzduch tak jsem bral i o 10 litrů míň (taky záleží na pěnivosti nafty u různých čerpaček). Nicméně to ale asi nebude mít takový vliv na spotřebu jakou udává TURBOSS. Jediný přesný způsob měření je jaký píše PROCHY603 (i když měřit to po 100km mi přijde zbytečný).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co dokáže udělat benzín s plastovým kanystrem za tepla jsem viděl, ale nafta snad takovou sílu nemá (nebo jsem to aspoň neviděl :kuk: ). Dokud jsem neodpouštěl ten vzduch tak jsem bral i o 10 litrů míň (taky záleží na pěnivosti nafty u různých čerpaček). Nicméně to ale asi nebude mít takový vliv na spotřebu jakou udává TURBOSS. Jediný přesný způsob měření je jaký píše PROCHY603 (i když měřit to po 100km mi přijde zbytečný).

Jak se odpouští vzduch při tankování?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Páni, takže mám taký problem sa mi zdá že octávia zožere aj 8-9 litrov na 100 km za 10 eur čiže asi 10 litrov slabých 130 km a to ešte idem aj na rezerve,

palubný počítač píše 5.8 - 6.3 chodím kludas, octavia rok 2000 AGR 66 kw, po výmene vstrekovacieho čerpadla,váhy vzduchu ventilu N75... dík za rady

Ahoj, turboss, tak to ti naozaj trosku viac papka, mam ten isty motor aj r.v. a mne to berie 5,3 a palubny pc mi ukazuje 5,8 L. Neviem ako tebe, ale ja nepozorujem zadymenie pri jazde do kopca pri prudkom akcelerovani. Daj to na PC, ale takemu, ktory tomu aj rozumie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, turboss, tak to ti naozaj trosku viac papka, mam ten isty motor aj r.v. a mne to berie 5,3 a palubny pc mi ukazuje 5,8 L. Neviem ako tebe, ale ja nepozorujem zadymenie pri jazde do kopca pri prudkom akcelerovani. Daj to na PC, ale takemu, ktory tomu aj rozumie.

nazdar, to bude čerpadlom isto, dnes mi to zožralo vyše 7 litrov na 100km, a to bola kludná jazda, a ked jej pritnem tak nedými pri tom starom vstrek. čerpadle to začmudilo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prepadova hadicka ano ale nie paliva...to je odvodnovacia hadica,teda ked prsi tak sa tam zbieha voda a ta odteka,prip ak nahodou naftu vylejes z pistole. Ta sice degraduje tu gumu...Raz som to mal zapchate a po dazdi som mal vodu normal spodok plne az po okraj kasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prepadova hadicka ano ale nie paliva...to je odvodnovacia hadica,teda ked prsi tak sa tam zbieha voda a ta odteka,prip ak nahodou naftu vylejes z pistole. Ta sice degraduje tu gumu...Raz som to mal zapchate a po dazdi som mal vodu normal spodok plne az po okraj kasne.

:) NAFTA nie je palivo??? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...