Přejít na obsah

Nesedí najeté km


matess

Doporučené příspěvky

Jak byste se zachovali vy? Dnes mi volal člověk, kterému jsem asi před 3 měsíci prodával auto s tím že mu v servise řekli že má najeto asi o 100t km více než je na tachu. Já jsem auto koupil jako ojeté, bez servisky a mám fakturu se stavem km když jsem auto koupil (tu jsem mu ukazoval už při prodeji). Navíc ve smlouvě je uvedeno myslím stav tachometru. Docela dlouho jsme se dohadovali, nakonec jsem přistoupil na to, že mu dám 5000,-Kč, ale pořád mi to vrtá hlavou. Vždyť já už jsem auto takto koupil, ikdyž jsem si nikdy km zjišťovat nenechal, takže v době prodeje jsem o tom nevěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když on volal s tím že by chtěl auto vrátit nebo 10 tisíc, to první nepřichází v úvahu, protože už mám jiné auto a to druhý je šílenost. Vždyť tohle se ale může stát komukoliv, aut s upraveným tacho je hodně....jaká je záruka že vyčtené km někde z jednotky jsou pravdivé? Myslíte že se to nedá změnit i tam a pak to vydávat za vyčtené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když nejhorší je, že být na jeho místě a jako že spoustě lidí se to určitě stalo.... tak jsem taky pěkně naštvanej. 100t km je hodně, ale já už byl asi 3. majitel a auto bez servisky. Jezdilo se s ním fajn, vše bez problémů a ty km jsem neřešil, někdy možná lepší nevědět :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak na tvém místě bych vzal smlouvu a ukázal ji svému právníkovi... Jedině ten ti může říct jestli je ta tvoje smlouva "neprůstřelná" (jako to mají např.některé bazary).

Už jsem slyšel o tom, že kupující může to auto vrátit do nějaké doby pokud mělo skryté vady nebo nebo jiné vlastnosti než uváděl prodávající...je to ale o dokazování, případném soudu atd..zeptej se právníka :) (a pak to sem napiš, docela mě zajímá jak to je)

Hlavně nikomu nic zatím neplať! (btw já kdybych kupoval auto po 3.majiteli a bez servisky tak bych počítal s tím, že to má najeto ještě víc než o 100tisíc navíc :) )

Editováno: , autor: xkubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když já to právě s právníkem řešit nechci, nějáký čas mu to taky zabere a mu budu muset něco zaplatit. Myslím, že ta smlouva je v pořádku, ale jak jsi napsal, bude to dohadování a na to nemám ani čas ani energii.

Jedině mám obavy aby se pán neozval třeba za další měsíc že to a to.... a nechtěl další peníze. Nevíte někdo do jaké doby bych mohl jít na bazar od kterého jsem auto koupil já? Ikdyž otázka je jak by to asi řešili tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobrý nápad jít do toho bazaru, kde jsi to koupil ty. Aspoň dostaneš praktickou ukázku toho, jak máš "vyfuckovat" toho, co to koupil od tebe, to ti v tom bazaru předvedou naprosto jasně. :-D

Doba je zlá. Mám teď auto, co má servisku, pravidelný špičkový servis, stav naprosto perfektní, jak motorově, tak jinak, ale nejeto 270 000km. Mám i techniku na úpravu počtu km, ale neudělám to, budu prodávat takhle dokud to půjde. Až to nepůjde, stočím na stav km, který bude odpovídat stavu auta - tak 130 000 km, serviska se ztratí a všude uvedu jen "stav tachometru". Smutné. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potkal jsem dnes svého známého - právníka a tak jsem se ho zeptal jak to tedy je, protože mě to samotného zajímá...

Řekl jsem mu jen to co vím od tebe, takže samozřejmě první věc byla, že by potřeboval vidět smlouvu :-) Ale obecně je to prý tak, že dokazovat musí ten co to koupil, že to auto má najeto víc kilometrů a to se dokazuje velmi těžko. Ve smlouvě uveden stav tachometru je plus pro tebe. Navíc, pokud ty máš kupní smlouvu s najetými km a zjistilo by se, že podle nějaké servisní historie mělo auto najeto více už v době kdy jsi ho kupoval => km upravil některý majitel před tebou...

takže jeho rada byla : nikomu nic v žádném případě neplatit, stát si za svým tvrzením, že do tachometru za tvého vlastnictví nebylo v žádném případě jakýmkoliv způsobem zasahováno. Podle něj prý stejně dotyčný do žádného soudního sporu nepůjde, protože by to byl běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem...

good luck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobrý nápad jít do toho bazaru, kde jsi to koupil ty. Aspoň dostaneš praktickou ukázku toho, jak máš "vyfuckovat" toho, co to koupil od tebe, to ti v tom bazaru předvedou naprosto jasně. :-D

Doba je zlá. Mám teď auto, co má servisku, pravidelný špičkový servis, stav naprosto perfektní, jak motorově, tak jinak, ale nejeto 270 000km. Mám i techniku na úpravu počtu km, ale neudělám to, budu prodávat takhle dokud to půjde. Až to nepůjde, stočím na stav km, který bude odpovídat stavu auta - tak 130 000 km, serviska se ztratí a všude uvedu jen "stav tachometru". Smutné. :-(

ale v databázi autorizáku - pokud jsi tam jezdil-jezdíš bude záznam o pravidelných prohlídkách i stavu km..takže to co uděláš, že jako "ztratíš" servisku je k ničemu...dneska si na to každej dává bacha a než něco koupí tak si to nechá prolustrovat......ale + pro tebe že ne všichni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno jo, bohužel je to celkem nový VW, takže záznamy o km jsou uloženy, ale ... musel by kupit někdo, kdo o téhle možnosti neví a takových lidí je pořád dost. Ale jak říkám... zkusím do poslední chvíle prodej se skutečnými km... Musím holt narazit na fandu, který ocení stav a ne km, takových už je pomálu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

---to xkubik: Díky za zeptání. Já mám s pánem schůzku o víkendu. Sám jsem zvědavej co a jak. On tvrdí, že ti přede mnou ho nezajímají, protože on kupoval auto ode mne a já at si to reším dál. Ale má pravdu samurai, že zajít do bazaru, tak by mi to nejspíš vysvětlili....

Počkám, ale pokud pán bude jednat slušně (při prodeji se zdál solidní) tak jsem spíš pořád pro tu dohodu.

Jen nevím co si z toho vzít pro příště. Na nové auto nemám a až budu někdy prodávat to co mám teď tak budu mít zase hrůzu co mne čeká :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaká je tam tedy faktická závada? Podezření, že jsou jiné kilometry ve skutečnosti a na tachometru, což mohlo vzniknout výměnou budíků, takže žádný úmysl někoho podvést tam být nemusí. Nějaká jiná závada? Kupoval auto kvůli autu, nebo kvůli kilometrům? Pokud to není závada druhu, že 20 km od místa nákupu se vysype převodovka, veme s sebou půl motoru a je jasné, že to bylo jen narychlo zalátované, aby to chvíli vydrželo, tak se na pána vykašlat. Přesně jak by to udělali v tom bazaru - "kupoval jste to se stavem tachometru 120 000km, kolik je tam km?" "120 000km" "tak se nemáme o čem bavit"...

Dnes každý rozumný člověk auto nekupuje podle kilometrů, ale podle stavu, pokud chce "jistotu" kilometrů, připlatí si za auto se servisní knížkou a nechá si dle VIN prověřit co se dá. Kdo chce ušetřit, nestačí se divit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po třech měsících ježdění pánovi občas problikla kontrolka serva (Fabia), tak zajel do servisu a tam mu řekli toto. Nevím kolik s tím najel, ale říkal že auto potřebuje denně. A taky ho trochu postrašili že servo stojí 15 tis. Jenže snad ani neříkal jaká zavada to je, jestli to třeba není jen snímač - musel bych pohledat na foru čo to způsobuje ;) na druhou stranu je to ojetý auto a s nějakou investicí se musí počítat. Já o ničem takovém nevěděl ani to nemaskoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak dopadla schůzka? :-) Pokud mu řekli kolik má auto najeto jen podle výpočtu podle "odkroucených" hodin na posilovači, tak to je jen hodně orientační a kdoví, jestli nebylo měněno za starší, ale funkční... :-) Já po koupi auta zjistil, že nefunguje anténa, automatické seřizování světel taky ne, jen je to natvrdo nastavené (což mě vypeklo, když se mi jednou v noci světla seřídily samy tak 2m před auto...), nefunguje ostřikování světel... a rozhodně mě nenapadlo to reklamovat, nikdo to předemnou neskrýval při prodeji, jen mi o tom neřekli. :-) Nebyla to skrytá závada... Kupuju jeté auto, musím počítat s nejhorším. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No žádná schůzka zatím neproběhla, protože pánovi to servo přestalo fungovat úplně, prý je to ta jednotka. Koukal jsem tady na foru se to dá sehnat komplet za cca 4000,-Kč a že s tím má hodně Fabií problém. Dohodli jsme se, že až to pořeší, tak se domluvíme. Takže prozatím nic nového, ale sám jsem zvědavej. Taky jsem koukal na net a porovnával a je dost těžký tam najít stejně starou Fabii s více než 200t. km :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být tebou, tak se tím moc netrápím. Zcela z praktického hlediska, jeho peníze máš ty (teda už nemáš, jak píšeš), takže co, vrátí ti auto? Nebo se s tebou bude soudit a dohadovat?

Navíc u konkrétní závady by ti musel prokázat, že jsi o ní věděl a neinformoval ho - úmyslné zatajení. Totéž u kilometrů, musel by ti prokázat, že jsi o tom věděl nebo že jsi je "stáhl" ty.

Pro podobné případy je vhodné do smlouvy hodit něco jako "kupující se obeznámil se stavem vozidla a v tomto stavu jej kupuje a je si vědom, že se jedná o vozidlo ojeté a jako u takového se mohou vyskytnout vady vzniklé opotřebením, za něž prodávající nenese odpovědnost a že tyto nebudou důvodem pro jeho ostoupení od smlouvy" nebo krátce, že "prodávající neodpovídá za vady vzniklé použitím nebo opotřebením".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak schůzka s pánem uz proběhla. Byl v autorizovaném servise a tam mu ukazovali historii, bohužel mu to nemohli dat do ruky. Zase ví, že to auto předtím mělo autorizovaný servis. Tak si zkusil nějaký zjišťování dle VIN na Cebii a z toho se zjistilo, že to auto už bylo stočený když to kupoval predchozí majitel a pak ještě jednou. Fakt mazec tady v ČR. Snad pokaždý když jde auto do bazaru, tak se automaticky mění stav tacho. Já jsem nakonec přeci jen volal právničce a ta mi doporučila, že jestli jde o 5.000kč, tak je radeji oželet a sepsat dohodu o narovnání. Říklala že by to bylo těžký dokazování a řešení a že to za to nestojí..... Udělal jsem jak mi poradila a je snad vyřešeno. Každopádně je to nepříjemný pro obě strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, pro právničku 5000,- Kč nic neni. :-D Ale ne, jsou dva druhy lidí - jeden druh, co chce mít pokoj a klid a klidně pro to něco oželí a pak druhý, kterej si stojí za svým ať to znamená cokoliv, klidně se bude i soudit (a asi to vyhraje, on by musel dokázat, že jsi to stočil ty, pokud ne, tak má smůlu), ale musí na to mít nervy, nebo ho to i bavit. Ty seš ta první možnost, tak hlavně, že je to vyřešeno a ty na to můžeš přestat myslet. To je hlavní.

Mimochodem - když koukám na současný stav inzerátů, kde u stejných aut, jako se chystám prodávat, je maximum 130 000 km na tachometru, tak si říkám, že to koupí asi opravdu jen fanda, co tomu rozumí, když mám najeto 270 000 km a stáčet nehodlám... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, že se toho asi zbytečně bojím. Smlouvu jsem měl myslím dobrou a nejspíš bych případnej spor vyhrál. Ale na druhou stranu mi stačila jedna probdělá noc :feve: kdy jsem o tom přemýšlel.

Jestli nechceš stahovat tak dej někam do bazaru tam se o to zaručeně postarají a případnou reklamaci na ujeté km snadno vyřeší. Jinak v porovnání s nájezdy v ČR se bude těžko hledat kupec. Opravdu jen někdo kdo tomu rozumí a nekouká na stav budíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda ziram, ze nekdo, komu je to jasne receno dopredu, ze stav tacho neodpovida skutecnosti, jeste pozaduje nejaky penize nebo vraceni auta. Pokud je ve smlouve stav tacho tak bych se tim nezabyval a dotycneho poslal nekam, proste nezajem abych mu posilal penize za to, kdyz na aute najde nejakou muchu.

Jako ja koupil taky auto z bazaru a km nesedeli po dukladne prohledani vozidla, ale nechal jsem to plavat, protoze to nema cenu resit a soudit jsem se nechtel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli, že jsi mu dokázal, že ty jsi auto nestočil, a že jsi o tom ani nevěděl o čem se on přesvědčil. Tak bych mu asi řekl, že si prostě nic neprovedl takže je to jeho problém, nemůžeš za to co s autem dělal předchozí majitel.

Ale zase na druhou stranu, projevil si dobrou vůli a ukázal jsi se jako férový chlap a to se taky cení :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už při prodeji jsem pánovi ukazoval kupní smlouvu a předávací protokol, protože jsem neměl co skrývat. Jen by mne zajímalo jak se toto dá ošetřit v kupní smlouvě, aby se podobná situace nemohla opakovat. Nebo jestli starší auto vždycky odvést na výkup do bazaru a mít po starostech? Bazar si to vyřeší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...