Přejít na obsah

(OI) - 1.8T 110kw 4x4 - velkej problém


witt

Doporučené příspěvky

Zdravim pánové,

potřeboval bych někoho, kdo by byl schopen poradit případně i spravit tento motor, u kterého došlo k totálnímu poškození hlavy (skoro všechny ventily KO a bůh ví co ještě - u borca co dělá hlavy nám bylo řečeno, že oprava nemá cenu). Hledám někoho v Brně a okolí.....

Všechny možný návrhy budou vítány.

Předem díky za návrhy....jo a nevím co jak ještě popsat problém, páčto by to bylo na román, takže se ptejte....

Petr

Editováno: , autor: witt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co se stalo, kamoš se rozhodl, že chce tuto kombinaci motor+4x4+kombi a ještě nejlépe v plný palbě.....aut na inzerát tohoto typu bylo jak šafránu, tak sme jeli do Práglu (nějakej bazar na strakonické ulici-název si nevybavuju, ale zjistím aby už si tam nikdo nic nekoupil)..auto vypadalo na první pohled jakš takš s tím, že se do toho prostě ještě něco nasype, píchli sme na diagnostiku, sem tam sporadická chyba, nic vážnýho, jízdní zkouška proběhla taky, jen sem měl pocit že to na turbo moc nejede, ale kamoš se tak zaláskoval, že nemělo cenu mu nic říkat, asi to znáte :-). Tak sme jeli do brna, cesta v pohodě klídek 130-140km/h, ádný honění, když tu po 100km se rozblikala červeně kontrolka mazání, zastavili sme hned na benzince, nechali to chvíli schládnout, že zkontrolujeme staf oleje, načež jsme zjistili, že měrka je nějak zapadlá (rozpadl se ten plast do ve kterým měrka drží), takže změřit hladinu oleje nemožný nebylo se od čeho odpíchnout. Koupili sme ojel a dolili tak nějak 3-4dlc, sme si říkali, tím nic nepokazíme, kontrolka zhasla a jelo se dál, jenže se milá kontrolka někde u popůvek rozblikala znovu, což sem se dozvěděl až v bástru, že stím jel těch 10km, já už tam se svým autem čekal a když sem slyšel co to přijíždí za hrkač, tak mě bylo skoro jasnáý co se stalo, jestli ste někdy někdo něco přidřel (buď už dole nebo nahoře na šálech tak víte), tak sme znovu dolili trochu oleje, ale mě už bylo jasný, že to nepomůže, kamoš s tím chtěl mermomoci dojet dom..další den s tím jel do servisu a ani tam už nedojel, auto mu normálně při vyřazení kvaltu chcíplo a už ani nenastartoval. Borci v servisu nebyli schopni ani změřit tlaky....tak hlava dolů a katastrofa byla nasvětě....skoro všech 20 ventulů poohýbanejch, některý lechce, jiný skoro do pravýho úhlu...fakt nekecám, kdybyste neviděli neuvěříte, sedla dosekaný a v jednom místě i díra na další ventil :-) a co se tedy vlastně asi stalo? jednak přeskočenej rozvoďák, mazací kanály na vačky ucpaný a prej sundali vanu a olej - no olej prej do něho zapíchli šroubová a von tam držel :-) takže tak....nyní je to ve fázi, že je motor ve spod prý OK, hlava se sehnala z pasata, nový rozvody + kompletní očista vnitřku motoru a nový kroužky na písty....tak sem zvědavej jak to pojede....zatím je kamoš cca na 40tis. s tím, že teda z toho bude "novej motor" včetně všech hadic, rozvodů, olejů filtrů olej do haldexu a filtr do haldexu....jak to bude jezdit, dám vědět co to nakonec vše bylo a stálo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to 2 roky stalo, tak je jasny co udela olej po tak dlouhe dobe. Škoda, že jste nezkouli ten olej ještě před koupi. Já osobně jsem na olej taky nekoukal, když jsem kupoval přesně tu samou (2002 najeto 143t km) a ani by mě to nenapadlo. Kolik za ni dal?

Editováno: , autor: Kevvin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je snad zlej sen!!! Ja neverim tomu co se mi stalo a hlavne, ze jsem 5.května jeste reagoval co se stalo, ale odpoved jsem si pak neprecetl...

7.kvetna jsem jel ze Znojma do Krnova a v Prostejove cervena kontrolka oleje - volam Skoda Assistance, at mi daji Prostejovsky Skoda servis. Borci prijeli, proturovai to na miste, odjeli do servisu a zmerili tlak (byl nizsi)...Rikal jsem, ze jsem az z Krnova, ze to je v prdeli - oni teda, ze to dojedu, kdyz to nebudu "hanit".

Kurva, dojel jsem do Olomouce! Pak to zacalo, jakoby zdechat. Vypnu to, volam radsi primo uz do Skodovky v Uvalne a tam mi reknou jak me mohli pustit z cervenou kontrolkou mazani !!!!

Takze odtahovka a ted si pockam a taky zaplatim !!! Asi me mrdne...A dneska ctu odpoved na mou otazku...to je parodie....

Za blbost se plati...nejezdit s cervenou kontrolkou oleje :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jo, kontrolku mazaní je lepší neignorovat....ikdyž u starého seata toledo se mi to občas stávalo a prděl jsme na to, vždycky na tu chvíli přestal motor reagovat a když to zhaslo (kontrolka) tak se zas jelo (zřejmě nebyl chvilku tlak:)...po roce jsem to ještě funkční střelil nějakýmu romovi, kterej ztoho byl unešenej ikdyž to bylo prorezly že se prahy na zvedaku prohybaly jak kdyby byly z čokolády:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto už jede.

Málem to bylo na generálku hlavy,ale vypustil jsem ten hnůj,který asi byl kdysi olej,vyčistíl a vyškrábal vanu,cca 1mm karbonu po celém povrchu vany zevnitř.Vyfoukal a tlakem vypláchl celý motor benzínem a čističem,přetěsnil vanu,vyměnil filtr,změřil po zahřátí mazací tlak a díky bohu je to O.K

Jo a málem bych zapomněl,sycí koš totálně neprůchodný a v olejovém čerpadle rýhy,takže obojí na výměnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ááá Raven1 ...můj zachránce :). Pořád mi nejde do hlavy ten olej - že byl tak zasraný. Jinak teď jsem zvědavý na tu škrtící klapku...myslel jsem, že už odchází a že jsou už opotřebené ty drážky, jak jsou na obrázku (č.2)...

Jinak super práce a jde vidět, že jste odborník !!!!

:skoda:

post-19965-1274122871,4601_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...