Přejít na obsah

Osvětlení LED v prostoru pro nohy ( Řidič, spolujezdec )


Nojmi

Doporučené příspěvky

No ja neviem,pokial chce aby mu to aj svietilo ci nie je lepsie dat to pred regulator podsvietenia,teda aby tam mal stale max napätie. jedine skusit intenzitu,ak vyhovuje tak je dobre. Ja napr mam podsvit stale na minimum. Lebo podla led diod v spinacoch je to podstatny rozdiel medzi max a min svitom.

Nie som momentalne doma pri schemach ale musi byt na svorkovnici k regulacii byt vstupny drat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial to chces davat n aobe strany tak najlepsie pouzit niektory z ovladacov na stredovom paneli nad radiom aby si bol v strede. Pokial teda chces ist do toho regulovaneho napätia. si vyber niektory ovladac,zozen pin prip sa nacinuj na exist drat. hlavne cinuj nemotaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial to chces davat n aobe strany tak najlepsie pouzit niektory z ovladacov na stredovom paneli nad radiom aby si bol v strede. Pokial teda chces ist do toho regulovaneho napätia. si vyber niektory ovladac,zozen pin prip sa nacinuj na exist drat. hlavne cinuj nemotaj.

pin prip sa nacinuj na exist drat .... tomuhle nějak nerrozumim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ze si vyberies zo svorkovnice existujuci pin a nahradis ho novym do ktoreho das obidva draty. Alebo das kusok dole izolaciu pred svorkovnicou a nacinujes na neho druhy drat.

a ještě co by si mi doporučil tam dát za osvětlení ? máš s tim nějaké vzkušenosti? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi na vkusu, me se nelibi, kdyz je svetlo hodne ohraniceny kam sviti a kam uz ne, takze nejaky hodne rozptylny led a osvitit jen slabe

pouze provrtat plast a prostcit ledky, zadny specielni svetylko bych tam nedaval

pokud budes chtit vyuzit regulaci, tak nemuzes dat moc ledek do serie

kdyz by bylo napajeci napeti nizsi nez soucet napeti na jednotlivych led, tak zhasnou, nebudou se stmivat

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi na vkusu, me se nelibi, kdyz je svetlo hodne ohraniceny kam sviti a kam uz ne, takze nejaky hodne rozptylny led a osvitit jen slabe

pouze provrtat plast a prostcit ledky, zadny specielni svetylko bych tam nedaval

pokud budes chtit vyuzit regulaci, tak nemuzes dat moc ledek do serie

kdyz by bylo napajeci napeti nizsi nez soucet napeti na jednotlivych led, tak zhasnou, nebudou se stmivat

mám namysli, právě třeba něco takového....

http://www.svetzarovek.prodejce.cz/p-2790/k-521/led-pasek-smd-12v-zeleny-s-cernym-pozadim/

a nebo ....

http://www.aukro.cz/item1051910740_diodove_neony_s_hud_senzorem_zelene_25cm_2ks.html

tohle ... ale tady bych to napájení ze zapalovače uštípnul a přidělal to na ty dráty... a ragulece osvětlení je už u toho myslíš že to vadit nebude ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar, chcem sa spytat, ako a na co uchytavate ten led pasik u spolujazdca? u vodica to je jednoduche, tam je ten spodny kryt palubky a na to je to v pohode, tam by som to umiestnit vedel, ale u spolujazdca ani velmi ne. tak vas poprosim nejake rady a tipy, ale najlepsie by bolo nejake foto :)

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdar, chcem sa spytat, ako a na co uchytavate ten led pasik u spolujazdca? u vodica to je jednoduche, tam je ten spodny kryt palubky a na to je to v pohode, tam by som to umiestnit vedel, ale u spolujazdca ani velmi ne. tak vas poprosim nejake rady a tipy, ale najlepsie by bolo nejake foto :)

dik

foto zatim nemám .... ještě jsem se do toho nepustil, ale když si koupíš lepící pásek většinou je u toho už nějaké lepítko... oboustranné.... kterým to přilepíš...a já to nejspíš dám tam jak konší plast přihrádky u spolujezdce a začíná ten pěnový kryt....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dnes som na to tak pozeral, miesto to neni zle, ale mam taky pocit ze to tam bude vidno, co ja nechcem, skor rozmyslam nad tym, ze jak je ten penovy kryt, tak ten dam dole, pasik prilepim zospodu na ventilator a este nieco co tam je, do toho penoveho krytu vyrezem dieru na ten pasik a penovy kryt nasadim naspat a nebude to vidno, nikto o tom nebude vediet pokial sa to nerozsvieti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dnes som na to tak pozeral, miesto to neni zle, ale mam taky pocit ze to tam bude vidno, co ja nechcem, skor rozmyslam nad tym, ze jak je ten penovy kryt, tak ten dam dole, pasik prilepim zospodu na ventilator a este nieco co tam je, do toho penoveho krytu vyrezem dieru na ten pasik a penovy kryt nasadim naspat a nebude to vidno, nikto o tom nebude vediet pokial sa to nerozsvieti

přesně tak sem si to taky představoval.... taky nechci aby to hned bylo na očích..... jenom když to bude svítí... a nevim jestli tam dát pásek s diodama a nebo přímo neon.... protože neon je širší než pásek a tudíž by víc vystupoval.... tak nevím ... ale jinak přesně tak bych to chtěl udělt i já.... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešíte tady celkem hlouposti.Přilepil jsem LED pásek oboustrankou na ten pěnový dekl pod topením a už rok drží a nevypadá, že by chtěl upadnout.

tady jde o to že sem ještě nikde neviděl na prodej LED pásek s hudebním senzorem...... jenom neonovou trobku.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

nasel jsem si stalych 12V a pres pojistku jsem si to zapojil mam to na vypinac ale ted v tydnu to budu jeste dodelavat aby se to rozsvitil pri odemknuti dalkovym ovladanim

a to chceš zapojit kam..... sem v hajzlu mam všechno nakoupeno k páskum přiletovaný drýty .. ale sem v koncích nevim kam to mam zapojit.... aby se mi to rozsvicovalo když se zapne horní lapička.... a kde sis našel stálých 12 V ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to chceš zapojit kam..... sem v hajzlu mam všechno nakoupeno k páskum přiletovaný drýty .. ale sem v koncích nevim kam to mam zapojit.... aby se mi to rozsvicovalo když se zapne horní lapička.... a kde sis našel stálých 12 V ?

tak do pojistkovky ti jde stalych 12v a nebo i do ovladacu na zapinani svetel tak jsem ten drat prerusil naletovl na to dalsi a dal mezi to pro jistotu pojistku a dal vypinac. na tu lampicku to budu premyslet nad tim o vikendu jak to udelat ted nemam cas musim do prace ale pak ti napisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak do pojistkovky ti jde stalych 12v a nebo i do ovladacu na zapinani svetel tak jsem ten drat prerusil naletovl na to dalsi a dal mezi to pro jistotu pojistku a dal vypinac. na tu lampicku to budu premyslet nad tim o vikendu jak to udelat ted nemam cas musim do prace ale pak ti napisu.

ok díky moc ;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ty, co tady nad tím už měsíc tápete....buď si vemte napětí ze stropní lampičky jak stálé plus, tak spínané mínus(varianta pro ty, co chtějí, aby se jim to rozsvěcovalo při otevření dveří.....)

nebo si vemte někde kostru a plus vytáhněte ze spínače světel (pro ty, co chtějí, aby jim to svítilo po celou dobu s rozsvěcenými světly....)

a nebo si vemte někde kostru a plus regulovatelný...jakýkoliv spínač či ovladač (pro ty, co si chtějí intenzitu světla regulovat....svítí při rozsvěcených světlech ale varianta mizerná). Osobně jsem si zvolil první dvě varianty, mezi ně vložil přepínač a buď mi to svítí tak, nebo naopak. ovšem to není schopný rozběhat člověk, který není schopný najít v autě stálé plus:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ty, co tady nad tím už měsíc tápete....buď si vemte napětí ze stropní lampičky jak stálé plus, tak spínané mínus(varianta pro ty, co chtějí, aby se jim to rozsvěcovalo při otevření dveří.....)

nebo si vemte někde kostru a plus vytáhněte ze spínače světel (pro ty, co chtějí, aby jim to svítilo po celou dobu s rozsvěcenými světly....)

a nebo si vemte někde kostru a plus regulovatelný...jakýkoliv spínač či ovladač (pro ty, co si chtějí intenzitu světla regulovat....svítí při rozsvěcených světlech ale varianta mizerná). Osobně jsem si zvolil první dvě varianty, mezi ně vložil přepínač a buď mi to svítí tak, nebo naopak. ovšem to není schopný rozběhat člověk, který není schopný najít v autě stálé plus:)

takhle je to parádni..... ty první dvě varianty..... akorád by mě zajímalo.....

1)Jakou barmu mají kabely pro : stálé plus, tak spínané mínus

2)kde najdu spínač světel.... ?

děkuju za odpověď :palec2:

jsi fakt borec ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...