Přejít na obsah

Napětí jen 13,2V


lada

Doporučené příspěvky

Byl jsem dnes na diagnostice.Mimochodem 300 Kč a šlo mu to nejspíš do kapsy.

Byly tam chyby stacilo jen smazat

Neco s klapkou asi jak jsem ji cistil

komunikace s ridici jednotkou

Klicek neslo mi dnes napoprve nastartovat takze to bude asi ono

vse nahodile

Tyto chyby pry vznikaji proto, že mam male napětí jen 13,2 až 13,4V i když se vytači motor do 5000ot/min.

Male napětí prý má vliv skoro navse i na výkon!!!!Je to pravda???

Pry asi spatne spíná relé, že to jde opravit.

Jinak nic nenasel.že je pry vse ok.

Nestudoval hodnoty

jenom to napeti, volnobeh

Fabia 1.4 16V 74Kw 2000 r.v

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13,2-13.4 V samo o sobe neni male napeti,vse co je pres 12.5V nabiji baterku a znamena to ze okruh nabijeni funguje,ale otazka je jestli na plny vykon (svetla,topeni ,servo )nebo naprazdno...

vsechny ridici jednotky maji vnitrni stabilizator takze tvrzeni ze auto ma mensi vykon nebo neco tak neberu.....

pokud jsi cistil klapku tak jsi asi mel provest zakladni nastaveni,ale to ti asi udelal ten s tou diagnostikou ?

jeste otazecka,co jsi mel za problem ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem mensi vykon!!tak jsem to dal na diagnostiku a takhle to dopadlo.

Je tam asi spatny uhlikovy rele.

Prej to napeti je nizky a ze to vadi řj kám

mimochodem najeto 115000 km a jeste jsem nemenil rozvody.tedy pochybuju, že by je menil nekdo predemnou auto jsem koupil s 107000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně alternátor měnili na záruku (byl podezřelý, že ovlivňuje volnoběžné otáčky...). A ten nový si drží napětí na volnoběh kolem 13,7V. Nedávno jsem ho měřil i při jízdě a při ustálené rychlosti na tempomat (3.000 otáček) se po pár minutách jízdy napětí zvýšilo na 14V. Potom jsem popojížděl po městě, tak si zase kleslo na 13,7V, pak chvíli zase na 14,2V... Zvláštní. Jo a napětí nekolísalo, vždy se měnilo skokově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to vliv na hodně věcí palivové čepradlo dává měnší tlak, objemový tok, řj je z toho neklidná atd...

Já bych altík vyndal a dal ho spravit.

Tom

proc cerpadlo dava mensi tlak ??? vzdycky jsem myslel ze je regulovane - snimany tlak z vystupu.......min mnozstvi muze davat,ale je tak predimenzovane ze to tezko poznas...

a ridici jednotka ma vnitrni stabilizaci na 7-8V takze nejaka desetina menuze hrat roli (vyzkouseno ze fabie funguje na 9 V !!!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...