Přejít na obsah

na kolik načipovat


perhaps

Doporučené příspěvky

To ti asi zrejme napise kazdy neco jinyho....

Ja ten svuj jsem chipnul na 147KW (puvodne 110 )

Spotreba sla na horu,kromne toho kolem 4000-5000 to šklube...ikdyž pak je to dobrý...

V meste mám spotrebu 8,5 - 11 litru,venku 6,8 až 13,5....

Ve meste 8,5 je spíš jízda o nervy...jedu jako kdybch mnel favorita,a v kuse koukam na otacky.

Pri normal jizde spis kolem 9 a víc mesto.

Venku jestly jenom lechtám plyn,tak dá se i pod 7,ale take ti natru i favority....

A procpak to chipovat ,kdyz ti to natre i zigulak ze jo ?

Svizna jizda venku kolem 8,5 - 9.A jestly ho slapu a vytacim jako pripecenej:smich:,tak klidne i 13,5...

Kamos ma stejný problem...jemu to dokonce bere 16l,kdyz tomu poradne vytne.

Zaver:jestly ti zalezi na spotrebe - nechipuj !:aggressive:

Jestly das lepsi chip,tak zato vyvalis klidne 12 tis kc - dostanes sice sílu jako bejk,ale sklubani a vysa spotrba te nemine.

Tet jiste ti nekdo napise,ze je to lezlol.koli lidi tolik nazoru.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upravoval jsem už 3 auta a zkušenost je jednoznačná - při stejném stylu jízdy u každého šla spotřeba dolů, resp. se stejnou spotřebou jako před úpravou se člověk svezl líp.

Konkrétně u 1.8T jsem měl úpravu, kde byl nejvyšší krouťák 295Nm (což je + 40%) mezi 2200-2500 ot. a při normální velmi svižné jízdě nebylo potřeba motor nad tyto vytáčet. Podobně v kopci nebo při předjíždění máš potřebný výkon proti sérii dostupný při nižších otáčkách, takže není třeba tolik podřazovat a točit to na nižší stupeň. Roky jsem tohle auto používal na denní dojíždění do práce (cca. 25 km, 50% okreska, 50% obce) a průměrná spotřeba do 7,2. Delší trasy mimo dálnici naprosto běžně za 6,7, vše v rychlostníh limitech vč. DPH. Po dálnici jsem moc nejezdil, prakticky jen 1x za rok na dovču, a tam to udělalo 1700 km rychlostním průměrem okolo 105 km/h za 7,5.

Podobnou zkušenost mám ted´s Fordem, při stejné spotřebě jezdím podstatně ostřeji a svižněji.

Jde o to, zada se ti kvůli úspoře někde mezi 0,5 - 1l/100km vyplatí investovat o čipu. Já jsem do něj šel vždy kvůli lepšímu svezení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestne kámo....

I před chipem to papkalo jako prase,a teť jako divoký prase:smich:

JJ,v pátek se konečne zbavím toho svího.....zlatej naftáčik:palec2:

Jasne ,že nekto napíše že po chipovaní klesá spotreba...jinak by se neprodával chiplol

Klesá,to jo ...ale u naftáku;)

Jinak 1,8 T 110 si myslím,že skvělý a pružný motor - neni potřeba to kazit s chipem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty voe ... to je už diskuze jak na novinkách :feve:

Když máte výhrady, kolik aut máte nebo jste doma měli upravených vy a kolik s nimi najeto? Já jen směšných asi 170tkm. Jako prase žere každé auto pod plným, takže si zkuste srovnat srovnatelné (styl jízdy, rychlostní průměr, trasa apod.) Kolega na začátku chtěl nějaké fakta, tak mus zkuste místo obecných blábolů a výkřiků nějaké dát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..opravdu krásná diskuze..

Osobní zkušenost

-čipovány 3 auta-všechny TDI ( 2x 81 kw a teď 77 kw)

-při normálním stylu jízdy spotřeba neznatelně nižší-měřeno na stejné trase-jezdím ji každý den-cca 60 km

-pokud si trochu zazávodíš, tak jde samozřejmě nahoru, ale zase to jede

-ale kvůli spotřebě se to určitě nevyplatí

-subjektivně se zlepší jízdní comfort-předjíždění, toč. moment je k dispozici dříve atd.

-toť můj názor a teď se do mě pusťte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když už tady tak rozebíráte hezky není čip jako čip a hlavně u benzínu to není zrovna moc jednoduchý a to hlavně u upgradu.

U TDi jde spotřeba dolů a to se klidně budu hádat. U benzínu (mám 1,8T) to tak rapidně poznat není, ale taky jde dolů, bo to třeba nemusíš tolik točit že. Když obuješ třeba široký kola, poznáš ten rozdíl na spotřebě ale dost. Krouťák udělá svoje prostě. A když se podíváte jak se tvoří mapy, tak uvidíte o čem vlastně čip u turba je.

PS: žere mi to teď po městě 16 s normál nohou.. Proč? Blbá mapa! lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

ja jsem netvrdil,zda je chip v pořádku nebo ne....tak možná to má na ho..o udelaný,nebo mu delal nejaký amatér.....ale rozhodne říká pravdu.

Včera jsem si ho naschvál pujčil - a při trochu svižní jízde byla spotřeba 12,5 l.

Když sem to trochu procvičil,tak to šlo na 13,9:aggressive:

Od 3500 to začína šklubat pak asi 4100 to ustálí a táhne jak pripečenej :smich:

Věřte - nevěřte.

Pak jsem se teda snažil maximálne ukáznit,tak jsem jezdil v meste za 8,7 l - ale to bylo spíš trápení než ježdení.

To by mne rozfofroval i Ford Ka :)

Jestly říkate,že to neni v pořádku - budiš ....nehádam se

Psal sem to proto,že ja mám takovou skušenost.

Proste můj kamoš ho má,a takhle se mu chová auták.

A ať mi nikto netvrdí,že to tak neni !

Jednak jsem si to vyskoušel,a pro kamoše to byl mazel...jeho Ferrari :smich: on to lituje nejvíc,že si to musí přiznat,že si to doprasil s tím chipem.

Včera jsem ješte psal do jedný firmy do Prahy delají tam chip na všechno možný již 9 let.

Odepsali,že neni to obvyklí,aby spotřeba šla na horu,ale rozprávkoví příběhy o tom jak klesla spotřeba u benzínu jsou výmysl....prej...

U benzínu když jde dolu spotřeba tak cca 0,5l benzínu - teda aspon tohle mi napsali / prej je to lepší znát u naftáku.

A všeobecne chip neni primárne o spotřebe ale o síly,svižnosti a kroutáku......prej

Víc se k tomu nebudu vyjadřovat.

Ať si myslí každý co chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuli spotrebe se na cip vyprdni to se dela hlavne kuli vykonu. Jinak z me zkusenosti (1,8T a 1,9TDi) se mi po cipu spotreba pri normalnim jezdeni nijak nezmenila... Jestli auto nekde cuka tak asi bude neco spatne. Docela me sokuje kolik lidi je schopno poslat nekam jednotku z auta aby mu ji nekdo nacipoval!!! Vic psat nebudu protoze bych jen opakoval co rekl Tesna

Editováno: , autor: silarm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...