Přejít na obsah

Denní svícení


virgin

Doporučené příspěvky

Tak jsem si koupil homologovaný super světýlka s CREE čipama, ale po vyndání mřížek (F1-2007) v těch dírách není nic, na co by se daly přidělat. Poradíte někdo, na co je uchytit v díře vedle mlhovek bez sundávání nárazníku??

Editováno: , autor: sagitarius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslel že je to tady o Fábkách vidím jen Okty. Tak něco Fábii jak je Váš názor na tohle?

http://www.kopacek.cz/skoda/fabia/predni-c...l-eyes-chromove

Některý ty světla mi přjdou jak pěst na oko a potom se trochu setmí a oni s tím jezdí furt (hlavně LED) tuhle jsem jel pop parkovišti kde byla docela tma a to auto jsem z prava uplně přehlíd!!!! Byla to jak dvě mžouradla.

post-31740-1256462949_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Baslíš dvě veci!!! Homologace světel je platná a nenapadnutelná pro provoz na pozemních komunikacích. S výměnou světel je to tudíž bezproblémové. Jen nemají integrované denní svícení (ledky, kroužky)

Ale není tam denní svícení a nikdy nebude dokud audi neuvolní celosvětový patent pro běžné použití.

Tak jest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ganz einfach, v teto pozici byla kontrolka zadove opery - tu jsem nahradil symbolem dalkovych svetel. Puvodni cervena LED vymenena za bilou, od ni natazeny dva draty do 8-polove svorkovnice. Minus vzat z pozice 8, signal pro kontrolku z puvodne neobsazene pozice 2 - k ni pak priveden signal z rele, co mi spina DRL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Ja jsem kontrolku tady nedavno pridelaval - primo paralelne na napajeci modul svetel. Vyresil jsem to pridanim dalsi diody do kontrolky potkavacich svetel. Diky postupnemu snizovani napeti pri prepnuti/vypnuti svetel jsem docilil zajimaveho efektu - viz. video na ktere se muzete podivat

:)

post-2916-12673137165505_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
:help: Nevíte někdo pls o nějaké firmě v Praze, příp. středních Čech, kde LED denní světla prodávají + rovnou montují? Jelikož elektrice vůbec nerozumím, netroufám si na montáž sám, takže bych si to představoval, že přijedu, vyberu si typ světel, oni namontují, já zaplatím a odjedu. Samozřejmě můžu zkusit najít něco na netu, ale rád bych pokud mi někdo doporučí někoho spolehlivého kdo to nesprasí. Díky ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapáci. Mám takový dotaz mám světla pro denní svícení, akorát si moc nevím rady s jejich montáží. Nevím kde v motoru najít klíčkem spínaných 12V? Někdo už je montoval na bílou Fábču, jsou tady i fotky. Nejsem zrovna elektrikář. :-) Tak případně nějak polopatě. :help:

post-44507-1268927515,4471_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle fotky bych to tipoval na verzi s automatikou - mrkni do návodu, jestli se to nepřipojuje jen na plus, kostru a světla. To by byla hračka. Jinak "spínané" plus bych vzal třeba od pojistky alternátoru č.1 na akumulátoru.

Fugasi - jedna věc je zástavba, druhá el. zapojení. Pokud máš problém natáhnout kablíky, viz předešlá odpověď, nebo se zastav, udělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tipnul jsi to úplně přesně. Hele musí to být právě spínané. Zkusil jsem to na baterku a kostru, a světla svítila stále, když se připojil další kabel plus na plus tak zhasla. Kde tu pojistku najdu? V motoru u baterky mám jen nějaký 2. (Omluvám se za nechápavost, ale nejsem moc kutil TIM). :crutch:

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem je namontoval ale byla to teda makačka. Jen je ještě zapojit. :help:

Řiď se návodem, mohla by to být i automatika, mám ten dojem, že poprvé to tak dělá a potom se to "naučí" reagovat na změnu napětí - po nastartování a opětovném vypnutí motoru. Pojistky viz obrázek.

post-37797-1269028083,8925_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, no právě jsem to měřil, a zdálo se to jako stále napětí tak nevim jsem předpokládal, že když neni kllíček "ready" tak nenaměřim nic??? Nebo se pletu??? Pokud by se to dalo připojit tam byla by to paráda. Pojistku už jsem našel, děkuji. :help::palec2:

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, hele no dělá se to špatně. Je potřeba vyříznou otvor v těch záslepkách nebo "mřížkách". Přibližně tam napasovat to světlo jak tam sedí a poupravit na ten úhel jak tam bude sedět. V nárazníku je potřeba uříznou takový kousek plastu, asi 3mm x 70mm, je to takový výstupek za těma mřížkami. Jinak světla jsou podlepený takovou tou speciální páskou, co byla v balení a je to přidělaný dvěma samořezama na každé straně. (Na zašroubování je potřeba hodně nizounký šroubovák). Původně jsem chtěl jen do mřížek, ale dneska lidi kradou jako straky a to co není na šroubech nebo přivařený tam do týdne nebude. Už nemám na autě anténu, pač mě to už s…. za měsíc 4x fuč. Ještě se pokusím nějak nafotit jak je to upevněný snad do večera sem dám fotky.

post-44507-1269083177,5091_thumb.jpg

post-44507-1269083188,0042_thumb.jpg

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...