Přejít na obsah

Denní svícení


virgin

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
Bohužel legislativně pouze přední potkáváčky nejsou správně. A co se týče zapojení, máš to podle origo schémat, jen nekompletní. Dohromady jeden jedinej drát. Cca max. 20kč. :( Tohle jsem měl taky, kompletní, ale raději jsem dal rele.

V ČR už stačí jen přední světla-respektive svetla pro denní svícení. Zadní svítit nemusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel legislativně pouze přední potkáváčky nejsou správně. A co se týče zapojení, máš to podle origo schémat, jen nekompletní. Dohromady jeden jedinej drát. Cca max. 20kč. :( Tohle jsem měl taky, kompletní, ale raději jsem dal rele.

V ČR už stačí jen přední světla-respektive svetla pro denní svícení. Zadní svítit nemusí.

přesně tak stačí pouze předek zadek není potřeba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kuk: Odkdy? S denními světly ano, ale pokud jde o potkávací, o kterých tu je řeč, tak ty musí svítit 

společně s obrysovými. Pokud teda nemáš tramvaj. :) 

"Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno. Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení."

Editováno: , autor: Strojvůdce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kuk: Odkdy? S denními světly ano, ale pokud jde o potkávací, o kterých tu je řeč, tak ty musí svítit 

společně s obrysovými. Pokud teda nemáš tramvaj. :) 

"Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno. Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení."

jo myslím když máš světla pro denní svícení, většínou jen cestou do práce (20km) na mě bliká tak 5 řidičů..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tyhle radoby odborniky, kteri ti zapoji jen predni svetla je lepsi k autu nepoustet... Lidi co blaznite, tady nejde o nejake podelane vyhlasky, ale o vasi i cizi bezpecnost!!! Pokud si nechate zapojit jen normalni predni svetla, tak v noci/vecer, proste kdyz uz je blba viditelnost, musite otocit origo spinacem, aby svitil i zadek. Pruser bude, az na to zapomenete, nebo nekdo, komu to auto pujcite o tom nebude vubec vedet. Clovek si rekne, ze sak predek sviti, ja vidim. Bohuzel ti co pojedou za vama a uvidi vas az v posledni chvili vam muzou hezky pocuchat zadni cast auta... Takze nesnazte se napodobovat specialni denni svetla, ktere nikdo v noci nebude pouzivat, protoze s nima nic neuvidi!

:aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Nedávno som si chcel dorobiť originál denné svietenie a nejako sa mi nepodarilo rozobrať piny z konektoru na obrázku. Nevie niekto ako najlepšie to ide vytiahnuť alebo nejaký prípravok, nechcel by som to urvať. A inak kupoval som tú sadu teraz tak dúfam že už je problém v tejto dobe s relátkom už vyriešený... Ď

post-4886-1235332937_thumb.jpg

Editováno: , autor: mirecoslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mirecoslav: Potrebujes na to pinovacky ale su dost DRAHE!! Este tu na fore je navod na vyrobu pinovaciek-pohladaj si ten navod. Ak to potrebujes len na par pinou tak sa to da vytiahnut-povolit aj drotom . Pozor na tom konektore mas aj poistky na piny. ;):)

Tu je navod na vyrobu pinovacky: http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/...vypichovaku.htm ;):):p :p

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som namontoval relé denneé svietenia od SETECHU, je to detto ako od Molpir a Škoda denneé svietenie. Rozmíšlam akurát nad tým ako ba sa dalo znížiť aspoň o 10% intenzitu svietenia keď je v činnosti denne svietenie, predĺžilo by to živonosť žiaroviek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nastal cas na realizaciu denneho svietenia.

Napadlo ma,ze preco vlastne rele denneho svietenia nerozsvecuje vsetky svetla ako pri klasickom spinaci.

SPZ+PRISTROJOVKA+PRIVOD PRE DIALKOVE +OBRYSOVE.

A co je vlastne povinne aby svietilo.Iba obrysove ci aj SPZ a zadne obrysove.

A este dotaz.Ten TFL pin na tej scheme od Strojvudce.Preco je to tam pripojene a nie na XZ ci XR.?

Co znamena ten pin na spinaci svetiel TFL? Ja to mam povodne nezapojene.

DIk.

post-722-1239995983_thumb.jpg

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha Super :palec2: .

Spz podla toho zapojenia hore,nesvieti.Tj uspora 10W+interier max 5W.Ma cenu strit cca 15W a zapinat svetla rucne,resp dolozit este jedno rele na premostenie spinaca dialkovych + jedna dioda na tu spz a interier a bude mi to fungovat ako povodny spinac? :rolleyes: Elektro-Dilema

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to fungovať, ja to tak používam už 3 roky, ale vlastný výrobok s PIC a viacej funkciami. Stačí aj jedno relé - s dvomi spínacími kontaktami, len neviem, či sa také autorelé vyrábajú. Cenu to nemá - aspoň ja som si tak zvykol, že ma absolútne netrápia nejaké svetlá - či je svetlo, tma. Sadnem, naštartujem a svietim. Zhasnem motor, zhasnú svetlá - nemusím sa starať o nejaké prepínanie pri prechodoch tma - svetlo a naopak.

Editováno: , autor: Koldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj ja si myslim,ze je to tak najlepsie.

Ja som kupil taku skatulku. Ma 2relatka.Jedno sa zapne po 5sekundach a druhe po salsich 5sek.

Jeden typek si to kupil a ukazal mi to,ze to chce do auta.Keby mi to neukazal,tak by som asi podnes zapinal tie svetla rucne.Ale ten oneskorovac ma zaujal.

No a bolo k tomu rele+patica a aj vypinac na deaktivaviu. A stalo to v mietnom krame cca 12,3 oiro. lol

post-722-1240001283_thumb.jpg

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...