Přejít na obsah

olejova vana


Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

prochzy603 a kolko stoji ta sada helicoil? nasiel som daco ale neviem ci je to ono http://nakupovani.hostujeme.net/autodoplnky-15690151-B000CMJS7W-Heli_Coil_554414_M14X15_Metric_Kit.html Srob by mal byt M14x1,5-29,5mm dlhy. Vanu prave nechcem davat dole, kedze ma uz nabehane 350tis a je v dobrom stave da sa povedat, tak chcem rozoberat motor co najmenej.

A ta podlozka, ja tam nemam ziadnu podlozku, musi tam byt? Ked srob zatahujem ide celkom tazko, ale nakonci ked uz by mal ist na doraz, tak sa na konci vzdy pretoci. Myslite keby tam bola ta podlozka ze by sa to nepretacalo??

Este k tej sade pozeral som nejake videa ako sa to robi, tak teda do toho stareho zavitu ( zavit bez nejakych uprav ) sa vlozi ta vlozka ktora sa zasrobuje tym specialnym zavitnikom a do toho za zasrobuje novy vypustaci srob, nic viac nic nemej, alebo som to pochopil zle??:)

Alebo ak niekto robi s tymito vecami tak by som sa stavil ku nemu, je zbytocne kupovat celu sadu kvoli 1 srobu, neviete o niekom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podložka tam musí být určitě. pokud si ten šroub vybavuji dobře, tak nemá závit až přímo k hlavě, takže to by mohl být tvůj problém (ale taky nemusel).

než tam piplat nějakou vložku, tak to nech případně přeřezat na M16x2, k tomu nový šroub (s podložkou) a je po problému. a hlavně to tam vydrží o hodně déle než vykurvený M14x1,5 v hliníku. jinak šroub nemusí být ani mc dlouhý, nebude aspoň natahovat bordel z vany při šroubování

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prochzy603 a kolko stoji ta sada helicoil? nasiel som daco ale neviem ci je to ono http://nakupovani.ho...Metric_Kit.html Srob by mal byt M14x1,5-29,5mm dlhy. Vanu prave nechcem davat dole, kedze ma uz nabehane 350tis a je v dobrom stave da sa povedat, tak chcem rozoberat motor co najmenej.

A ta podlozka, ja tam nemam ziadnu podlozku, musi tam byt? Ked srob zatahujem ide celkom tazko, ale nakonci ked uz by mal ist na doraz, tak sa na konci vzdy pretoci. Myslite keby tam bola ta podlozka ze by sa to nepretacalo??

Este k tej sade pozeral som nejake videa ako sa to robi, tak teda do toho stareho zavitu ( zavit bez nejakych uprav ) sa vlozi ta vlozka ktora sa zasrobuje tym specialnym zavitnikom a do toho za zasrobuje novy vypustaci srob, nic viac nic nemej, alebo som to pochopil zle??:)

Alebo ak niekto robi s tymito vecami tak by som sa stavil ku nemu, je zbytocne kupovat celu sadu kvoli 1 srobu, neviete o niekom?

Dostat kupit aj celu sadu kde mas specialny vrtak,zavitnik a pripravok na zavedenie zavitovej nahrady+ par struniek zavitovych nahrad.

Pre teba sa neoplati kupovat sadu ked neopravujes auta.

Zavitnik +zavitovu nahradu dostanes kupit aj po jednom kuse nepotrebujes kupovat celu sadu cena je cca 15euro.

Srob musi mat aj podlozku. DOLPN SI PROFIL ODKIAL SI. :) Novy srob stoji 1,70eura v SKODOVKE. Utahovaci moment je od 30 do40 Nm.

Tu kupis veci po jednom kuse. Zavitnik,strunky,vrtak.

LINK: http://www.d-a-t.cz/sady-na-opravu-zavitu-sady-jednotlive-katskup10.2.1.php

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podložka tam musí být určitě. pokud si ten šroub vybavuji dobře, tak nemá závit až přímo k hlavě, takže to by mohl být tvůj problém (ale taky nemusel).

než tam piplat nějakou vložku, tak to nech případně přeřezat na M16x2, k tomu nový šroub (s podložkou) a je po problému. a hlavně to tam vydrží o hodně déle než vykurvený M14x1,5 v hliníku. jinak šroub nemusí být ani mc dlouhý, nebude aspoň natahovat bordel z vany při šroubování

:palec2: Ked opravis strhnuty zavit na olejovej vani ktora je z hliniku opravnou sadou HELICOIL tak sa zvysi pevnost toho zavitu a opravis to na povodny rozmer. A potom zas kupujem original srob v SKODOVKE. Jak zhanat atypicky rozmer srobu M 16X2 ;)

Citaj link. Strhnuty zavit opravim za 10 minut aj s vypustenim a napustenim oleja.:)

LINK: http://www.helicoil....obnova-zmetku/9

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BOOBIKA: :palec2: a cena ve srovnání s převrtáním?:doh

nechapem :help:

Ked to budes prerabat na zavit 16x2 nemusis to vrtat +rezat zavit???:smich:

Kazdy jeden clovek ma bezne doma zavitnik M16 .:kuk::feve:

Ja to opravim poriadne a raz s HELICOILom jak to budem vselijak fusovat a bastlit.

ZAVITNIK M16 stoji 1000 Kc

Za tu cenu mam sadu HELICOIL :prc:

M16-- : http://www.direto.cz...10-TiN/3151362/

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samozřejmě že budu vrtat a řezat závit. mimochodem závitník M16x2 stojí cca 600kč, všechny 3 řezání. to, co jsi dal odkaz je M16x1 a to do hliníku, kde se bude šroub povolovat často, snad nikdo řezat nebude. ale to je jedno.

vychvalování mne zas tak nezajímá, ale spíš na kolik vyjde oprava, když zkrátka někam přijedu a budu chtít opravit závit na vaně tou vložkou. kolik si za to vezmeš třeba ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Taky jsem se toho bál, ale nakonec provedeno v -12 stupňů celsia :kol-31:ze starého závitu stále prosakoval olej.Vanu jsem nesundával stačí opravdu závitník potřít vazelinou špony se na něj nalepí.Závit jsem udělal na šroub M16x2 pod šroub měděnou podložku-neteče nic! :kol-47: v servisu za to chcou 800kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...