Přejít na obsah

Mlžení předního skla


Chossse

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci :help: . Prosím všechny o radu - mám Okťulu 1.6 - 55KW r.v. 1997 a mám celkem velký problém s ofoukáním předního skla a vlastně i celého vnitřku.Teď jak jsou ty deště,tak se mi stalo,že když jsem přišel do auta,tak byl přední kobereček u spolujezdce suchý,ale po rozjetí se na něm objevila voda.Kape to někde z pod palubovky.Už jsem četl tady na fóru,že by to mohlo být tím,že je a nebo jsou ucpané kanálky jak je torpédo pod předním sklem - je to ucpané a neodtéká to spodem kolem prahu.Tomu bych rozuměl, ale je možné,aby toto " neodtékání " mělo vliv i na to, že když zapnu topení a dám foukání na přední sklo, které je zamlžené,tak se mi neodmlžuje, ale naopak ještě více zamlžuje. Jízda potom vypadá asi tak, že jednou rukou řídím a ve druhé mám hadru a neustále musím utírat sklo i boční,abych aspoň něco viděl ve špíglu ;) . Zdá se mi, že i z mřížek, kterými má proudit vzduch, ať už na přední sklo, tak i do kabiny je na stupni 4 velice slabý, řekl bych tak na úrovni 1. Tak se chci zeptat - je toto všechno možná zapříčiněné tím, že se drží ta voda v tom " korýtku ", tím pádem je úplně napitý pylový filtr, přes který nejde vzduch v té intenzitě v jaké by měl jít a navíc je vlastně " mokrý " a nebo je chyba úplně někde jinde? Ještě jeden poznatek, když byly zase horka, tak ten vzduch z těch ofuků šel o 100% intenzivněji, tak opravdu nevím. Děkuju za každou radu. Zatím díky moc všem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Dodo, filtr je měněný před 2 měsíci, ale asi už to bude mít za sebou :aggressive: . Nemůžu to jít ani zkontrolovat, protože pořád prší a já bohužel nemám garáž. Je mi ale právě záhadou, proč přestal foukat ten vzduch - ta intenzita. Může to mít spojitost s tou vodou v tom torpédu? Co myslíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mi stalo taky. Máš zřejmě ucpané odtokové kanálky (jsou celkem malé tak stačí lístek ze stromu a prach a ucpou se) z meziprostoru pod předním sklem, kde jsou táhla stěračů a taky otvor sání vzduchu do kabiny. Takže oddělej ten plast pod stěrači a uvidíš tam "jezero" vody, vyčisti odtokové kanálky, které jsou na každě straně nad blatníky. Až voda odteče zkontroluj pylový filtr a budeš ho muset i vysušit a z prostoru od spolujezdce se podívej na ventilátor sání a jsou tam i odpory regulace rychlosti ventilátoru. Bude to tam rezavé tak to taky vysuš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

To se mi stalo taky. Máš zřejmě ucpané odtokové kanálky (jsou celkem malé tak stačí lístek ze stromu a prach a ucpou se) z meziprostoru pod předním sklem, kde jsou táhla stěračů a taky otvor sání vzduchu do kabiny. Takže oddělej ten plast pod stěrači a uvidíš tam "jezero" vody, vyčisti odtokové kanálky, které jsou na každě straně nad blatníky. Až voda odteče zkontroluj pylový filtr a budeš ho muset i vysušit a z prostoru od spolujezdce se podívej na ventilátor sání a jsou tam i odpory regulace rychlosti ventilátoru. Bude to tam rezavé tak to taky vysuš.

Ked urobis vsetko hore uvedene, pre istotu urob nasledovne:

nastav fukanie niekde inam ako na okno, zapni zapalovanie a pusti ventilator tak na dvojku. Pocuvaj pozorne co sa bude dit ked stlacis tlacitko vnutornej cirkulacie. Ak sa nebude nic diat, tak mas v tahu motorcek nastavovania klapky vnutornej cirkulacie. Ak bude nieco vrcat, no neucitis zmenu v prudeni vzduchu, moze byt odhaknuta klapka od pohonu motorceku, ktory ju ma ovladat. To bola najcastejsia pricina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj kluci :help: . Prosím všechny o radu - mám Okťulu 1.6 - 55KW r.v. 1997 a mám celkem velký problém s ofoukáním předního skla a vlastně i celého vnitřku.Teď jak jsou ty deště,tak se mi stalo,že když jsem přišel do auta,tak byl přední kobereček u spolujezdce suchý,ale po rozjetí se na něm objevila voda.Kape to někde z pod palubovky.Už jsem četl tady na fóru,že by to mohlo být tím,že je a nebo jsou ucpané kanálky jak je torpédo pod předním sklem - je to ucpané a neodtéká to spodem kolem prahu.Tomu bych rozuměl, ale je možné,aby toto " neodtékání " mělo vliv i na to, že když zapnu topení a dám foukání na přední sklo, které je zamlžené,tak se mi neodmlžuje, ale naopak ještě více zamlžuje. Jízda potom vypadá asi tak, že jednou rukou řídím a ve druhé mám hadru a neustále musím utírat sklo i boční,abych aspoň něco viděl ve špíglu ;) . Zdá se mi, že i z mřížek, kterými má proudit vzduch, ať už na přední sklo, tak i do kabiny je na stupni 4 velice slabý, řekl bych tak na úrovni 1. Tak se chci zeptat - je toto všechno možná zapříčiněné tím, že se drží ta voda v tom " korýtku ", tím pádem je úplně napitý pylový filtr, přes který nejde vzduch v té intenzitě v jaké by měl jít a navíc je vlastně " mokrý " a nebo je chyba úplně někde jinde? Ještě jeden poznatek, když byly zase horka, tak ten vzduch z těch ofuků šel o 100% intenzivněji, tak opravdu nevím. Děkuju za každou radu. Zatím díky moc všem za pomoc.

Ahoj.Mne to spravilo tiez na oktavke,ked casto prsalo.Hned v dazdi som vymontoval pelovy filter a Fukalo to ako Cert!Bol vlhky ale vodu som nevidel nikde.Skor sa mi zdalo ze to nasalo vlhkost z vonku.Iba som ho vysusil a nemam problemi pri obcasnom dazdi.Uvidim teraz v jeseni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky jsem měl problém s mlžením skla. V létě ani ne, ale když byla zima, tak než se mi odmlžilo, trvalo to věčně. Hlavně se ozýval zvuk z kastliku u spolujezdce. Měnil jsem servomotor přetlakový klapky (V71, ten co ovládá nasávání čerstvýho vzduchu). Hned to bylo lepší. Akorát jsem to šteloval asi 2 hodiny. Je tam málo místa a hovno vidět :-) Od tý doby to bylo fajn. Ale pak se mi mlžilo okno i při středních teplotách když pršelo a v autě docela zatuchlá nevůně. Vyměnil jsem pylovej (kabinovej, prachovej či jak se jim ještě jinak řiká) filtr a euoala, už se to nemlží :-)

Edit : Jo a sem tam se mi mlžilo okno aniž by k tomu byla zjevná příčina. V zimě mi zase namrzlo okno zevnitř. Tak jsem pátral po příčině a našel mokrej hadr v místě spolujezdce :D (já věděl že tam je, jen ne že je tak nacucanej vodou) Auto jsem si při tý příležitosti pořádně uklidil a vše je OK :-)

Editováno: , autor: Flowtec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...