Přejít na obsah

MAXI DOT - samovolný reset


tom271

Doporučené příspěvky

Dnes se mi během jízdy vymazala skupina dat "2".

Mám od letošního května najeto zatím cca 7800 km,

Občas kontroluji průměrnou spotřebu, která se dlouhodobě udržovala na hodnotě 6,8

Na DOTu si obvykle zobrazuju průměrnou spotřebu od počátku konkrétní trasy v režimu "1"

Dnes jsem na rovinaté trase do ČB během jízdy přepnul do režimu "2" a byl překvapený hodnotou 4,2 !!!

Došlo mi, že se nějak musela smazat dlouhodobě sbírana data (autoamaticky to má snad ale nastat až při 10 000 km).

V režimu "1" byla ujetá vzdálenest 42 km, v režimu "2" jen 7 km

Doba jízdy "1" - 45 minut, doba jízdy "2" - 5 min.

Takže během nepřerušené jízdy se mi samovolně (5 min před přepnutím za jízdy do režimu "2") smazala data v tomto režimu

a začala se tvořit nová. Náhodou jsem toho dne na trase necelých 100 km dosáhl spotřeby 6,8 l/100 km,

takže mám tutéž hodnotu uloženou i v reřimu "2".

ALE JAK DLOUHO ???

PROČ DOŠLO K VYMAZÁNÍ DAT ???

KDY SE TO BUDE OPAKOVAT ???

Budou mi v servisu tuhle příhodu věřit ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš úplnou pravdu, viz odkaz: http://www.skoda-auto.cz/cze/model/yeti/documentation/Pages/documentation.aspx

(člověk se musí dokumentací "proklikat" v Obsluze přes Přístroje až na Paměť Multifunkčního ukazatele)

Určitě jsem tuhle pasáž četl, ale zapamtoval jsem si z ní jen ten údaj o kilometrech. Ostatně proč je jako limitní parametr i 100 hodin mi připadá nezvyklé.

No budiž, hlavně že vysvětlení existuje a já kolem toho nadělal zbytečných keců.

Promiňte mi všichni, kdo se prokousali mými neuvěřitelnými sentencemi nad úplně banální záležitostí. Výrobce to tak nastavil, tak ber a nereptej.

Kdych to věděl, mohl jsem manželce za jízdy oznámit tu radostnou novinu, že Yeti slaví 100 hodin věrných služeb, i když nikterak se s tím nechlubil.

Kdybych se nešťoural v zobrazení dat na MAXI DOTu a nedozvěděl se vysvětlení z této diskuse, ani by mi těch odsloužených 100 hodin nedošlo.

Má někdo nějakou jinou veselou historku s MAXI DOTem ???

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodnoty v režimu "2" se automaticky nulují při dosažení buď 9999 km a nebo po 99 hodinách a 59 minutách... podle toho, co nastane dříve.

A z toho vyplývá, že při normálním provozu dochází vždy k nulování po hodinách, protože nikdo asi nedosáhne za 99 hodin a 58 minut či méně ujet těch 9999 km, což je i tvůj případ!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...