Přejít na obsah

Ruční brzda


Luk1s

Doporučené příspěvky

Otázka nezní jestli to má být rovně, to není důležitý.... důležité je jestli to funguje jak má....

Zatáhni a povol ruční brzdu - zajíždějí a vyjíždějí obě lana z bovdenu? pokud ano, nemáš ho přirezlý což se u oct nestává.

Zvedni zadek a zatáhni ručku - brzdí obě kola? povol ručku a otáčí se obě kola hladce?

Pokud na vše odpovíš ano, je vše funkční a můžeš s tím jezdit a věc se vyřeší až budeš měnit destičky.

To že to máš takhle vychýlený může způsobit:

Delší lano - nějaký noname...

Nefunkční samostav - mají ho jak bubny tak kotouče. U bubnů to může zpusobovat zatuhlý mechanismus popř praská pružinka. U kotoučů se možná někdo pokoušel vyměňovat destičky a "prasátko" zatlačoval přímo čímž zničil samostav...

Editováno: , autor: 1.8T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 8 let později...

Cau borci. Nedavno jsem zacal pozorovat problemy s rucni brzdou, zabira hodne vysoko a prave kolo brzdi mnohem vic nez leve. Vcera jsem vlezl pod auto a zjistil jsem, ze mam prirezly levy lanovod. (Lanovod jsem mel u trmenu odpojeny, trmen je OK.) Vymenim rovnou oba lanovody, v tom neni problem. Otazka ale je, jestli je potreba menit i vodici trubku. Muze byt nejaky problem i tam, nebo je vymena zbytecna?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...