Přejít na obsah

Predni svetlomety


JanSuperb

Doporučené příspěvky

Zdravim lidi kolik vydrzi predni svetlomety zatizeni zarovky, chtel bych si tam dat silnejsi kolik by mohly snest eventuelne kabely a konektory aby me nehorely svetla? jakou znacku by jste doporucily, a jak je to s rozdelenim barevnosti? jak se delaji modre, zlute, bile atd... ma nekdo osobni zkusenost? nasel jsem hodne zarovek ale u vetsiny bylo napsano urceno pro specialni a sportovni ucely.to nejsou nejake zarovky co bych mohl dat do svetlometu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pro "speciální a sportovní účely" je tam napsáno proto, protože se s nimi nesmí jezdit po veřejných komunikacích, jen někde na závodech, kde nehrozí oslňování. :)

Kdysi jsem měl v dálkových 100W a to z důvodu, že dálkovými nesvítím tak často, tak nehrozí tak moc zničení světel, když auto stojí tak dálkovými nesvítím - tedy zas nehrozí tak moc zničení světel, oslňování nehrozí, protože dálkovými nesvítím když někdo jede proti... a výsledek byl takový, že svítily o trochu víc, než standartní předtím. Kdybych koupil Night Breaker, tak by to vyšlo nastejno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravím, chci se zeptat, co by poradili odborníci...jezdím převážně v noci a mám obyč. světla H7 (superb 1) svítí mi to však uplně nehorázně špatně, někdo mi říkal, že to může být vypalenýma parabolama.. nevím co s tím.

1) Nevím jistě jestli jsou to paraboly, čili pomohlo by koupit již zmiňované Osram Night Breaker nebo

2) Přestavba na xenony

3) Koupit nové xenony

4) Koupit nové obyč. světla + nějaké dobré vysoce svítící žárovky...

Jak už jsem říkal, svítí to fakt mizerně a rozhodně potřebuji vidět...

Prosím o nějaké elegantní finančně únosné řešení, díky

PS: Ještě prosím radu, jak zjistit opotřebení nebo stav parabol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravim chlapi.Zajímalo by mě jestli je možný přehodit světla s výbojkama za obyčejný s žárovkama.

Je, nicméně pokud mně paměť neklame (dělal jsem to před rokem) , budeš muset vyměnit i kabely ke světlům, přijdeš o automatické naklápění a maxidot ti bude hlásit závadu světel. Ačkoliv, jak jsem byl dodatečně upozorněn, i tyhle mouchy lze vychytat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je, nicméně pokud mně paměť neklame (dělal jsem to před rokem) , budeš muset vyměnit i kabely ke světlům, přijdeš o automatické naklápění a maxidot ti bude hlásit závadu světel. Ačkoliv, jak jsem byl dodatečně upozorněn, i tyhle mouchy lze vychytat....

Já mám právě xenony ale zaráží mě například že nemají ostřik světel (podle škoda servisu by je měli mít všechny Supy s xenonama) takže nevím jestli tam nebyli původně jiný.A navíc jsou v dost špatným stavu a kupovat nový za 38 tisíc se mi opravdu nechce.A jaký autom.naklápění myslíš?Já jsem koukal že na naklápění výšky mám klasický kolečko jako je pro intenzitu osvětlení přístrojovky.

Editováno: , autor: Márty'SP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě jde o nějaký bastl a radši bych to dal do původního stavu. Případně dodělat ostřik a hlavně automatickou regulaci sklonu, protože tohle se policajtům při kontrole líbit nebude. Divím se, že to prošlo na STK. Možná proto, že na Supu nejsou xenony nápadné jak na staré astře a ostřikovače jsou schované ve světlech..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě tam xenony z výroby nebyly a někdo je tam jen dodělal. Jak s touhle informací naložíš je jen na tobě, já bych to dal do původního stavu a pak se nebál kontrol na silnici a STK. A navíc, pokud píšeš, že jsou ve špatným stavu, tak i klasické halogeny oproti tomu co máš budou krásně svítit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na evidenčce tohle zkoumat nebudou a ano, vždy se dá STK nějak udělat - uplatit, zařídit přes známého atd... jde jen o to, jestli ti to za to stojí. Že je bordel na STK a projde kdejaký vrak je holt problém. Věř mi, že na STK kam tě může PČR poslat by už problém byl, jen je otázka, jestli by to bylo kategorizováno jako nebezpečná závada a tedy 6 měsíců bez řidičáku, nebo jen jako závada za flastr...

Pokud jsou světla ve špatném stavu, tak tam dej nová světla co tam patří a nějaké dobré žárovky - uvidíš, nebudeš mít problémy a nebudeš štvát protijedoucí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...