Přejít na obsah

Predni svetlomety


JanSuperb

Doporučené příspěvky

Jak píše Libor, řekli ti blbost. Ostřik a automatická nivelace je nutná u všech xenonových světlometů. To světlo bylo homologováno tak, jak ho vyrobili. Tedy s žárovkami. Je možné, že s tím nikoho neoslňuješ, ale jakákoliv silniční kontrola, nebo "neznámá" STK tě s tím nepustí na silnici..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Tak to pak jo. :D To vypadá opravdu na odborníky. Nebudu se pouštět do nějakých rozborů jak ti může PČR při kontrole pěkně zavařit pokud tě pošlou na STK, jak ostřiky mají svůj význam, proto jsou povinné (když jsou světla špinavé, tak špatně svítí, když jsou špinavé, tak parazitní paprsky oslňují a když jsou namrzlé tak se neodmrazí, protože xenony nehřejí jako halogeny), jak automatická nivelace má svůj význam, proto bez ní xenony být nesmí. U "tohodle kusu" to nemůže být v pořádku, protože to nesplňuje základy pro instalaci xenonů - není to v pořádku jak legislativně, tak hlavně vůči ostatním řidičům.

Servis který to prodává asi neřekne "Jo, vidíte, prodali jsme vám auto nezpůsobilé k provozu, sorry, vlastně s tím nesmíte ani na silnici a STK máte jen protože jsme ji dělali my, jinde by ji auto nemělo šanci dostat...", ale že tohle dokáže říct autorizovaný servis... Měl jsi tu několikrát napsáno, že xenony tam být nemají, jak s tou informací naložíš je na tobě. I možné postihy jsem tu psal. Pokud nejsou ostřiky a není automatická nivelace, tak je zbytečné se ptát kohokoliv, jestli je to takto v pořádku. Není. Že to tak lidé mívají je věc jiná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bastl to asi bude, ale pořádnej, protože pokud má auto v serii halogenove svetlomety, musely by se pri vymene za xenon nahradit i napajeci kabely (jiny konektor) coz je pakarna, neb tyto kabely konci az ve velkych rozbockach v palubce a pochybuju, ze by se s tim nekdo bastlil. Pokud tam mas xenony, lze vychazet i z toho, ze si proste ostrikovace minuly majitel "vypujcil" jinam. To by jsi poznal podle hadic od nadrzky na ostrikovace, odkud vede extra hadice k ostrikovacum a v tomto pripade by mohla byt proste jen necim zaslepena. Kazdopadne podle toho jak to popisujes budu mit asi debilni dotaz... nenasadil tam predchozi majitel pouze prestavbovou sadu ? To by totiz vse vysvetlovalo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem v predchozim majiteli je ohledne svetel.ale to ze svetla jsou pristupny tak blbe a ze je tak nizky ze pri trose snehu ma orvanej spodek a ze pri kaminku je v okne hned pavouk neni v majiteli.takovy problemy jsem s mondeem nikdy nemel a je stejne stary.

Zvláštní, mám V6ku, která je těžší, jezdím Prahu kde o vysoké obrubníky a kamenné zpomalováky není nouze a i když mi pod zadním nárazníkem koukají laufy, nestalo se mi, abych je odřel.... ono je otázkou, co má tvůj podvozek za sebou ;-)

Dle mého názoru a praktických zkušeností je výška superba tak akorát... ale měl-li by jsi jiný názor, tak pružiny z Omegy Cčka Caravanu pasujou na supa přesně a s výškou to dělá divy ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky zraloku kdyztak bych se ti ozval ohledne okna.ohledne tech svetel me napadlo jestli tam neni dana ta hid sada i kdyz je to zakazany.

jj, psal jsem to o par prispevku vyse...ale to lze detekovat snadno. Vyraz po kabelech a HID ballasty najdes snadno pokud tam jsou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak chlapi opravdu tam byla HID sada,kterou když jsem vyděl tak lítala na všechny strany.Doufám že se mi podeve to dát do puvodního stavu.já pořád proč se světlo rosí jako krá.a a v krytu světla je díra jak do prd..e kterou byli vedený vodiče tý sady a izolace skoro žádná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě prot by si to škodovka neměla dovolit. A ještě to protáhnout přes STK. Bych jim tam udělal cirkus a napsal to na vedení do bolky. Jen ať vědí jak pracují ostatní servisy a prodejci.

Vždyť jsi vlastně od nich koupil auto, které je nezpůsobilé provozu na pozemní komunikaci.

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

predpokladam ze ten stejnej servis ti delal i tu prohlidku kde ti nic nezjistili ze? viz tvuj prispevek Tak dnes na kompletní prohlídce ve Škoda servisu a nezjištěn žádný problém :kol-28:

se aspon s nama muzes podelit kde jsi to byl at tam nikdo z nas nejezdi :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...