Přejít na obsah

Predni svetlomety


JanSuperb

Doporučené příspěvky

Chci se vás prosím zeptat, mohu do svého auta namontovat xenony? Mám takovéto světlomety:

07022012425.jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us

někdo mi totiž říká, že nemohu, že na to nemám elektro instalaci a já jsem už uplně zmaten

Nevím jestli si mám koupit jenom výbojky za 1200 korun řekněme obě dvě a nebo celou sadu ..

díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to dřív lákalo, ale ikdyž to budeš dělat svépomocí, pod 20 se těžko dostaneš. Jinak asi 8 let zpátky to nabízeli ve škodovce dodělat za částku blížící se 40 tisícům, což je už opravdu nesmysl.. Zvlášť, když i obyčejná světla na Supu svítí velice dobře, v porovnání s ostatními halogeny. Spíš zainvestuj do renovace světel a lepších žárovek, ten rozdíl poznáš..

PS: Taky jezdím občas s jezevčíkem, ale než dodělávat xenony, radši bych koupil auto, které je má od výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HID sada je sice zakázaná ale má je tam kde kdo :kol-28: a světlo to určitě uděla a v čočkách to vypadá jako org. Policie to nekontroluje protože na autě to vypadá ze je to org. A je pár jedincu co proti tomu bojuji ale mraky těch co to tam mají. Já osobně mam org bi xenon ale do dálek jsem ještě nacpal hid sadu a opradu dobrý. Je to každého volba. Měco jiného je to nacpat do lamp co nemají čočku. To je opravdu na pěst jak to oslnuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HID sada je sice zakázaná ale má je tam kde kdo :kol-28: a světlo to určitě uděla a v čočkách to vypadá jako org. Policie to nekontroluje protože na autě to vypadá ze je to org. A je pár jedincu co proti tomu bojuji ale mraky těch co to tam mají. Já osobně mam org bi xenon ale do dálek jsem ještě nacpal hid sadu a opradu dobrý. Je to každého volba. Měco jiného je to nacpat do lamp co nemají čočku. To je opravdu na pěst jak to oslnuje.

a co na stk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak troufnul bych si polemizovat.Nevím jak kde,ale u nás jakmile poldové ví,že se auta krom xenonů a nebo bixenonů dělala i s klasickými světly tak při kontrole koukají i do interieru na přepínač světel a pak si nechají klidně i otevřít kapotu mají-li podezření.U superba budíž takovou zkušenost osobní nemám,ale konkrétně u VW golf4 kde se taky dodávaly oboje světla tak kamarádovi prolezli celou motorovou část a našli startery.Od tučné pokuty ho zachránilo jen to,že jednak měla světla čočku a jednak měl přípravu na ostřiky.

Ale ihned jak ho zastavili tak při pohledu na vypínač světel poznali,že má hid sadu.

Takže zas tak hloupí poldové nejsou.

To jen pro informaci samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HID sada je sice zakázaná ale má je tam kde kdo :kol-28: a světlo to určitě uděla a v čočkách to vypadá jako org. Policie to nekontroluje protože na autě to vypadá ze je to org. A je pár jedincu co proti tomu bojuji ale mraky těch co to tam mají. Já osobně mam org bi xenon ale do dálek jsem ještě nacpal hid sadu a opradu dobrý. Je to každého volba. Měco jiného je to nacpat do lamp co nemají čočku. To je opravdu na pěst jak to oslnuje.

Možná bych tam ještě dal světelnou rampu, pak to bude teprv ono..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže u 4G se dělalo mraky čínckých atrap světel s čočkou ale kolik jich je na superba? Neřikám že to je bez problémů ale není to tak hrozné jak to tu každý nafukuje. Je jasný že když to dáš do feldy a nebo do supa je rozdíl. Přeci jen u supa ty světla pomalu na pohled nepoznáš zda je žárovkova nebo xenonová,a ty vice mazanějsí ještě přehodí na palubovce to kolečko na náklon. Ale nikomu to nenutím je to jen čistě muj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam jednu veselou historku s policii a HID, jednou nas takhle v noci zastavili policisté v kamaradově fiat Marea s HID (světla s čočkou), začalo to běžnou kontrolou dokladů a dýchačkou, a pak ten jeden povída: "Pane, Vám to nějak dobře svíti, že by jste tam měl xenony? Kamarad chvilku mlčel a říka: ja se v tom moc nevyznam, takhle jsem to koupil, technickou jsem neřešil zatim ještě. Policista se pousmál a říka: No vite, ja mam taky Mareu, chci si tam dat taky takové xenony, ale nevim kam mam dat přesně ty startery. :-D Kamarad se zasmal a říka: chcete to asi ukázat že? :-D po chvilkové rozpravě nas propustili.

Já osobně nejsem přiznivcem takových úprav, a věčnýho vysvětlovaní VB. ale xenony jsou super...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní moderní doba už umí spoustu věcí a stejně, jako se dělají dostavbové HID xenon sady, vyrábějí se k ním i dostavbové naklápěcí motorky se samostatnou ŘJ, včetně dostavbových ostřikovačů světlometů.

Zrovna teď jsem totiž něco obdobného řešil a dokonce i existuje firma, která se na to specializuje, takže z HID xenonů můžou být rázem legální světla :).

A fakt je, že porovnám-li cenu originál xenonů do superba (světla, motorky, elektrika) což mi vychází cca na 45-50 tisíc, lze tuhle srandu pořídit zhruba za pětinu a naprosto legálně :-). Takže HID xenony, proč ne a na STK problém nebude :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

D4anny již zde zmíněné bixenony.com.

MarcusV: O homologaci můžeme dlouhosáhle diskutovat a nedobereme se ničeho.

Podstatné je, aby vozidlo prošlo STK, což v případě kompletní dostavby (výbojky, naklápění , ostřikovače) projde imho celkem bez problémů, ne ?

Nebo máš nějaký argument, proč by nemělo projít ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes STK projde bez problémů kde co. Věřím, že by to prošlo i bez příslušenství.. Každopádně s touto formou dostavby to nebude prasárna jako hustoxenony v šáde :) Nejsem proti úpravám, jen jsem chtěl naznačit, že to má i slabiny..

A co slabiny v tomhle odvětví nemá ? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi mam další problém se světly.Světlo u řidiče se mi hrozně zamlžuje.Když ho úplně vysuším,dám do auta a přidělám všechny kryty světlometu tak je během půl hodiny opět mokrý(a to pořádně a komplet vnitřek).Jen když tam ty kryty nedám tak je suchý.Nevíte někdo co s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

měl bych technický dotaz. Mám xenony a jedno světlo je ze vnitřku zašlé (přední plastové sklo), je to způsobeno asi tím že zadní kryt světlometu byl ulomený a tak se tam dostal prach atd.. Přemýšlel jsem o renovaci světel, oslovil jsem několik lidí kteří se tím zabývají ale nechtějí se do toho pouštět páč ty originál světla jsou dobře lepené a špatně se to demontuje.

Přemýšlel jsem kdybych koupil klasický světlomet ( mlhovka-ostřikovač) zdali by to šlo z toho xenonu přehodit na ten nový světlomet..jde to a nebo to nejde?? Děkuji všem za informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...