Přejít na obsah

Auto zaparkované venku


Turista

Doporučené příspěvky

Zdravím ve fóru.

Momentálně už měsíc nejezdím, auto stojí venku, ještě nějakou delší dobu jezdit nebudu

a tak bude od sněhem stát nadále.

Chtěl bych získat radu po jaké době nebo jak často bych měl nastartovat motor a jak

dlouho ho nechat běžet, přidávat plyn nebo na co si dát pozor a pod. - zkušenosti nebo rady okolo.

Děkuji všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlíp poradil Saša2002 - nechat auto autem, jen vyndat baterii a tu doma co dva měsíce dobít nabíječkou - případně dolít destilkou, kdyby moc ubývala. Pětiminutovým během auto nerozmrazíš, nanejvýš tomu motoru uškodíš - aby se zlikvidovala veškerá zkondenzovaná voda, musel by běžet tak 2 hodiny v kuse a hezky v otáčkách, žádný volnoběh. Doporučuju ještě (krom té baterky do tepla) překontrolovat hustotu nemrznoucích směsí v chlazení a v ostřikovači, aby Ti led nerozškubal motor nebo nádržku a pak nechat auto klidně zapadat sněhem až do jara. A modli se, abys měl dobré ventilky a během dvou měsíců neměl z pneumatik rozčápnuté a ráfkem proštípnuté papuče, jako se to stalo známému - přišel takhle ze jedinou zimu o tři ze 4 skoro nových Dunlopek - protože si je nešel překontrolovat, fábuli nechal na zahradě domu přikrytou plachtou (bydlel u rodičů své polovice a v garáži trůnila jejich rodinná škodovice 120 - s tou se taky jezdilo celou zimu) už někdy od října a když chtěl v březnu vyjet, měl vyděláno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za rady, - také jsem uvažoval nad vyndáním baterky ale někde jsem tu četl

o spojitosti baterky s elektronikou a snad vynulováním čehosi.

Po měsíci a půl jsem nedávno nastartoval zcela bez problémů a tak uvidím zda to

do půli ledna ještě vydrží, pak bych snad již měl možnost to projet.

Každopádně jsem chtěl vědět zda to není třeba sem tam nastartovat kvůli cirkulaci

náplní – prohnání motoru olejem nebo oživení baterky.

Takže děkuji a beru na vědomí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud to jen natočíš, tak baterku moc neoživíš a o promazání motoru olejem to platí taky. To bys musel motor -olej prohřát a ne to natočit a nechat třeba hoďku na volnoběh.

Jak psali kluci, nechat bejt a před použitím vyhodit baterii a dobít jí. Pak dofoukat pneu a nastartovt a opatrně vyjet.

pokud máš náplně (olej, brzdovka, chladící kapalina) v pohodě, tak odjedeš a zastavíš. Voda ve vostřikovačích když zamrzne, tak to tolik nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...