Přejít na obsah

Potkaný 1.4 16V


Ondrasoff

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci,

potřeboval bych od vás poradit....jsem vlastníkem Seatu Leon 1.4 16V 55KW (BCA) a bohužel se mi potkal motor :( Chtěl jsem se zeptat, jestli náhodou nevíte o někom kdo prodává tento motor s tímto kodem, nebo kde bych jej mohl sehnat...vrakoviště jsem snad obvolal všechny a bohužel nikde s mým kodem není :( Nebo jestli vás napadá nějaká jiná možnost co s tím dělat ? Taky jsem se chtěl zeptat jestli víte, jaký je rozdíl mezi 55KW a 74KW verzí :-)

Děkuju moc, Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestalo se to při jízdě ale při startování.....jeden den odpoledne jsem dorazil domu a další den ráno už jsem nenastratoval....motor je potkaný a jsou ohlý ventily...

Bylo mi řečeno, že levněji vyjde, když seženu jinej motor, bohužel nemůžu sehnat se svým kodem...dá se ten kod nějak obejít ? Např. kdybych sehnal 1.4 16V (74KW) ?? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prd, výměna ventilů + vodítek nemůže stát majlant. Nejdřív bych se poptal po mechanikovi, který mi jasně řekne cenu  a nebude mne bez rozebrání rozvodu posílat rovnou pro nový motor. To by se to muselo potkat ve 3000rpm, aby to bylo na totálku motoru - díry v pístech a pod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nebude tak tragický.Sundej hlavu,podívej se jak to vypadá pokud budou jen ohnutý ventyly tak kup nový vyměň je.Budeš muset skontrolovat vačky jestli náhodou nepraskly ale to by měly vydržet zas tak velká rána to bejt nemohla.Kup nový těsnění pod hlavu a rozvody s vodní pumpou.Pokud máš olej před výměnou,dej novej to samí s chladící kapalinou.Bude to zas šlapat jako předtím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Největší rozdíly budou v hlavě - vačka, průměr ventilů a kanálů. Další rozdíl je určitě v softu v ŘJ. Je pravděpodobný, že u 74kW verze budou i vstřikovače s větším průměrem trysek a větším objemem. Každopádně pokud to chceš měnit, doporučuju přečíst si  TOTO VLÁKNO  . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne ako radi Ekkar treba to otvoriť. Pri štarte ked sa to stalo tak tam neboli velke ot. tak ani problem predpokladam nebude velky. To na pistoch zvyklo iba karbon odstrčiť ked to fak nemalo vysoke otačky pri defekte. Možna par vent. a voditka bude iba treba. Teraz som kupoval voditka mosadzne 3€ kus ventil vyfukok bol 7€.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hubo44 taky asi neumíš číst viď? :smich: Ale nic proti.

Neboj se,pokud máš dobrýho mechanika řekne ti to samí.Rozebrat a zjistit následky.Tady v tom budeš ještě pořád za dobrý peníze.Za jinej motor bys dal dost peněz a pokud bude v jiným autě než v seatu tak bude mít jinej kód motoru a na stk bude problém.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle případě bude levnější koupit jen ventily než celou hlavu.Samotná hlava je taky za pěknej ranec a pokud nemůže sehnat celej motor tak i ta hlava bude asi problém.

Ale uvidíme až to rozeberou a řeknou nám víc.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 acek - myslel jsem to pro případ, kdyby bylo vylomené nějaké vodítko a podobně - a přitom zbytek (blok + klika, ojnice a písty) původního motoru byl OK. Samozřejmě že za jinou palici by to byl ranec, ale určo ne tak velký jako za celý motor - u kterého by se stejně nevyhnul aspoň kontrole a preventivní výměně rozvodů + pumpy, aby si tam nedal nějakou zrychtovanou šitku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nestalo se to při jízdě ale při startování.....jeden den odpoledne jsem dorazil domu a další den ráno už jsem nenastratoval....motor je potkaný a jsou ohlý ventily...

Bylo mi řečeno, že levněji vyjde, když seženu jinej motor, bohužel nemůžu sehnat se svým kodem...dá se ten kod nějak obejít ? Např. kdybych sehnal 1.4 16V (74KW) ?? :help:

toto se stalo mě a oprava mě vyšla na necelých 10 tkč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...