Přejít na obsah

Kontrolka hladiny v ostřikovačích ???


tentacle

Doporučené příspěvky

Ahoj, je to možný, že tam není tahle kontrolka v základu ? Vidím v příručce hvězdičku u této kontrolky a nechce se mi tomu věřit !!!! Tohle měla i moje stará služební Fabka :( Docela důležitá věc si myslím. Jel jsem v tomhle počasí z delší cesty večer domů a zrovna pumpa široko daleko žádná a najednou bez varování přestaly fungovat ostřikovače. Na zadní okno to ještě trošku stříkalo. Nejdřív jsem nechápal co se děje, jestli něco neodešlo v předních ostřikovačích, když na zadek to ještě trochu stříká. No přední okno od ostatních aut hned celý zasr... a stěrače to akorát rozmatlaly, takže takhle v noci i dost nebezpečný. Na první pumpě jsem zkusil dolít a opravdu to bylo tím. Tohle mi příjde jako fatální chyba, jestli tam ta kontrolka není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono v základu je stále méně věcí. :) Jestli tam není, tak tam není, ale určitě půjde dodělat. :) Je lepší udržovat hladinu stále plnou a pak to člověka tak často nepřekvapí, když dojde. :)

Ale připomnělo mi to otce - nemá rád technické vymoženosti, tak mi taky tvrdil "kontrolku nepotřebuju, vidim že jde z ostřikovačů jen pěna, tak asi kapalina došla", tak jsem mu odpověděl, že "já s kontrolkou to ale budu vědět ještě předtím, než nebude z ostřikovačů nic stříkat a budu mít čas kapalinu doplnit"...

On takový olej se kontroluje měrkou celkem fajn, ale kontrolovat hladinu kapaliny v ostřikovačích? Jasně, jednou za čas ji doplnim do plna, ale i tak se hodí, když mi to pípne a vím, že ještě párkrát ostříknu a dojde až pak...

Jen na čidla nespolíhám, využívám je. :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už otevřu kapotu kvůli oleji, tak kouknu i na kapalinu v motoru a ostřikovačích.

Tak já mám v autě v létě koncentrát a na zimu kanistřík a doplňuju pravidelně pokaždý když sem doma, bo sem si koupil soudek na 25l.

Asi su taky "stará" škola a hlavně zvyklej z náklaďáku, kterej žádný čidla nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by tam měla bejt?

V nižších výbavách Fabií taky není. Holt to musíš kontrolovat "ručně" stějně jako hladinu oleje v motoru.

Podle mě, spoíhat se jen na čidla je blbost.

Problém je, že na tu nádobku není téměř vidět. Tedy hladinu vidím, jen když je nádobka plná.

Čidlo by se hodilo.

P.S. Nádrž také dolévám, až když mi ručka palivoměru klesne k nížinám a ne preventivně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jasně, když koukám na olej tak kouknu i na chladící kapalinu, ale prostě ať dělám co dělám, tak u mého auta na nádržku kapaliny ostřikovačů nevidím, vidím jen nalévací hrdlo, takže pak můžu maximálně tak zkoušet kamínkem výšku hladiny jako ve studni. :D

Ale řeším to také vlastně jako ty, vlastně stále dolévám a tak vím, že kapaliny je dost, ale když bych jel nějakou delší trasu, kde v tomto počasí není problém vystříkat celou nádržku během jedné jízdy, tak tu kontrolku ocením, na dálnici blikne, vím že ještě párkrát mohu ostříknout, zastavit na benzínce a doplnit kapalinu. Když bych kontrolku neměl, tak jsem do další benzínky "slepý" a nic s tím neudělám...

Ale je pravda, že dříve to šlo taky i bez kontrolek. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se třeba líbí řešení u OPELu ASTRA 2. generace.

Na víčku je připevněnej "šlahoun" , kterým to změříš.

Navíc kontrolka jsou peníze navíc - čidlo, dráty, kontrolka do palubky. A to v dnešní době nikdo nedá. Pamatuju si jak ještě u Favorita bez mlhovek stačilo koupit mlhovky a vypínač a už jen nacvaknout, protože dráty byly natažený i s konektorama. U Fabie už to tak není.

To víc by se v základech hodila kontroka na otevřený dveře a kapotu.

Holt do aut montujou jen to co se jim vyplatí. Jinak by cena v základu vyrostla o pár desítek kč a to žádná automobilka neudělá. Prostě chceš kontrolku - připlať si.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak to já chápu, že to jsou náklady, i chápu, že se to do základních verzí nedává, ani vlastně nevím, jestli se dává tahle kontrola automaticky do vyšších výbav, nebo jestli se dá do jakékoliv výbavy dokoupit jako příslušenství. Já se jen snažím napsat, že u těchto aut není tak jednoduché změřit množství zbývající kapaliny a že ta kontrolka je v určitých situacích praktická, když člověka upozorní předem na něco, co přijde. :) Vzdáleně by se to dalo přirovnat k palivoměru, ten taky kdyby nebyl, tak by byl každý rád alespoň za kontrolku rezervy. Pokud by tu měly jen vyšší výbavy, tak ti s nižšími by museli mít pořád plnou a na delších trasách doufat. :)

Jestli se ale dá kontrola hladiny vody v ostřikovačích dokoupit při objednávce auta, jako že asi dá, tak není důvod si stěžovat, člověk si sám vybere, jestli ji chce a využije, nebo raději ušetří...

PS: S tím Favoritem jsem naštvaný, měl jsem ho a neměl jsem mlhovky, přemýšlel jsem nad instalací a pak jsem se na to vykašlal, protože jsem si řekl, že to bude složitá montáž a tahání kabelů... a ono takhle...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ přesně tak, že mě vůbec nenapadlo, že by tam nemusela být :) Takže mě ani nenapdlo při objednání auta, že bych ji měl požadovat dodělat :) Teď když už to vím, tak samozžejmě nebude problém vozit zásobu kapaliny v kufru, ale poprvé to překvapí. A s kontrolkou by to asi veselejší bylo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jo, taky mě to překvapilo, předpokládal jsem že při výbavě ambition by to tam mohlo být tak sem to nějak extra neřešil,

ok teď to vím tak doleju dřív¨

měl jsem to u fabky a když si vzpomenu tak mě to tam akorát sralo při každým startování pppppííííííípppppp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...