Přejít na obsah

4x4 - TDI 2.0, 103 kw, DSG - vhodná volba?


kas

Doporučené příspěvky

No tak 103KW DSG DPF 4x4 je doma , jazdím na ňom cca mesiac 1500KM , veľmi pohodlné vnútri pekne odhlučnené , ale čo sa týka výkonu buď sa fakt výkon totálne stráca pod pohodlím auta alebo proste nevládze , moc som tých kickdownov neskúšal kým to neni poriadne zabehnuté ale zo dva krát mi to proste nedalo a skúsil som . AUto sa rozbehlo ani nie tak svižne a hneď ho poslal do kritických 5200 otáčok čo sa mi vôbec neľúbilo , hlavne preto že je to automat , na DSG Octávke čo som mal pred tým tiež 103KW s DPF ale pumpa , som auto nedostal do takýchto otáčok nech som šliapal akokoľvek na plyn , ale červené pole sa nekonalo. A čo sa týka hlučnosti motoru , vnútri pohoda to je robota pekného odhlučnenia ale navonok ma o moc viac od pumpy neohúril , hlavne bzučanie .

Trošku offtopic: Negatívny názor mimo motor , slabé spracovanie niektorých častí interiéru kde je cítiť brutálne šetrenie na materiáli , hlavne oblasť bezpečnostných pásov kde celkom slušne praskajú plasty a veľmi ma nahnevali svetielka v šoférových a spolujazdcových dverách ktoré sa pravidelne 2x za týždeň rozpadnú a veľmi nekvalitné sedačky "nie koža" (hlavne bočnice z vonkajšej strany dlho nevydržia , deformujú sa pri vystupovaní ) , blbým umiestnením elektrického ovládania sedadiel , ktoré neustále aj ja ako šofér ale aj spolujazdec pri vysadaní z auta pomačkáme a sedačky sa samozrejme rozladia...

Môj verdikt snáď len toľko , ak by som mal možnosť znova vybrať motor a trval by som na 4x4 s DSG , šiel by som do 3.6 benzínu , alebo by som volil skôr autíčko s dieslom od BMW..... keďže som dal za auto 1,2mega , niektoré tieto nedostatky na tak drahé auto sú dosť smutné a s nimi samozrejme aj ja.

Koniec koncov , kolegovia hore dali dobré tipy ak ide o diesel , určite ísť do tohto autíčka aspoň do 125KW prevedenia na úkor 4x4 / DSG.

Editováno: , autor: miso261186
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ešte jedno veľké sklamanie zo strany Žilinského galimexu kde ma veľmi slušne zaviedli pri objednávaní auta . Trval som na 4x4 s DSG a moja prvá otázka bola hneď na chip , ktorý sprostredkuje priamo predajca , teda v mojom prípade Galimex . Prvý krát pred objednaním auta som sa špeciálne kvôli výkonu pýtal na chip u nich , lebo som sa bál slabého výkonu tohto motoru v kombinacií DSG 4x4 a DPF , samozrejme povedali mi - druhá riadiaca jednotka , nebude to mať vplyv na 4 ročnú záruku auta , no keď prišlo do tuhého a nedávno som sa tam zjavil s dopytom po chipe a zrazu bolo všetko úplne ináč , žiadna druhá RJ , iba nahranie SW , žiadna 4 ročná záruka , ale iba 2 ročná alebo 100 000 KM , takže voči predajcovi som ceĺkom nasraný .... a neviem či na úkor záruky do toho chipu ísť alebo nie ....takže mi vyrobili veľkú dilemu , keďže dynamickejšiu jazdu mám celkom rád a pod týmto pohodlím by som si ju chcel užiť , ale na úkor životnosti a záruky auta....neviem čo spraviť.

Editováno: , autor: miso261186
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Pro ty co mají zájem o čip tak se hlavně ptejte, zda tu jednotku otvírají a nikdy neberte jednotku protikusem(co o té jednotce víte co když není úplně v pořádku jak stavem tak původem). Proč otvírají, protože v jednotce je vakuum a tím se nemá co rosit a když se otevře a pak zavře tak už tam je rosný bod. Co Vy na to?? Tak pokud čip tak jedině přes kabel a když to neklapne tak jedině novou jednotku ze servisu s dokladem a nebo trvat na opravě Vaší s tím, že rozhodně za čip nic neplatíte, protože nová jednotka stojí cca 30 tisíc. Čip jsem si nechal udělat na autě jen jednou a zkušenost byla taková, že už nikdy víc.

Co to tady plácáš!!!! :) V ŘJ není žádný vakuum!!!! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny,

velice vážně uvažuji nad koupí Superba v provdení kombi. Nejvíce mě zaujala motorizace 2.0 tdi, s převodovkou DSG a s pohonem všech kol. Rád bych se zpetal těch, kdo auto vlastní či má jakoukoliv zkušenost s touto kombinací, aby jste mi napsali veškeré vaše poznatky. Chtěl bych znát všechna pozitiva i negativa a zda je to opravdu "vhodná volba".

Díky za jakoukoliv odpověď!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...