Přejít na obsah

4x4 - TDI 2.0, 103 kw, DSG - vhodná volba?


kas

Doporučené příspěvky

Ahoj,

rozhoduji se, zda koupit 4x4 TDI 2.0, 103 kw v kombinaci s automatickou převodovkou DSG. Někteří mne ovšem od této verze odrazují. Údajně auto nemá výkon a doporučují mi oželet 4X4 a koupit TDI 2.0, 125 kw DSG.

Má někdo z Vás zkušenost s tímto typem 4x4?

Je auto podle Vás líné, nebo nižší výkon 103kw v porovnání s 125 kw je zanedbatelný?

Vozy 4x4 s DSG jsou v nabídce cca od 11/2010.

Díky za odpověďi.

K.

Editováno: , autor: kas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na Supa je 103kw málo. Pokud to bude v kombinací s DSG, bude to pocitově ještě míň. A pokud dáš 4x4, bude o nějaké kilo těžší, tzn. zase trošku línější.

Řeknu to asi takhle, pokud se budeme bavit o modelu Superb:

pokud 4x4, tak jedině s 2.0TDi 125kW, nebo 1.8TSI. a vše s manuálem.

Pokud DSG, zase tyhle dvě varianty

Pokud DSG a 4x4 tak jedině 3,6. (problém u tohoto vozu není spotřeba, ale nádrž, která neumožňuje větší dojezde než 600km a to je ta chybička)

Já sám mám OII combi 2.0TDi CR 4x4 a auto super. Chystám se ho zvednout na 125kW, to by mohlo stačit.

Táta má SII 125kW s DSG. Jede to hezky, ale na mokru a za zhoršených adhezních podmínek se nechytá. Prostě pořád bliká kontrolka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj všetci , zhruba o 5 týždňov budem majiteľom SII 4x4 DSG TDI CR 2.0 103KW sedan , mal som celkom slušnú cenovú protekciu na tento model a bojím sa , že pre danú zostavu bude fakt ten motor lenivý . Prvé na čo som sa pýtal na predajni , je rozdiel medzi motormi 103KW a 125KW a dostal som odpoveď " motory sú úplne rovnaké , 103KW je len SW podtlačený " ponúkli mi namontovanie novej RJ na zvýšenie výkonu 125KW(vzhľadom na záruku a bezplatný servis vozidla , by som to ináč neriešil ). No aj tak mi to nedalo a trošku som surfoval po fórach a dostal som sa ku rozporuplným odpovediam , z ktorých som zmetený. Vie niekto skúsenejší povedať čo je na tom pravdy , že motory CR 103KW a 125KW sú naozaj rovnaké ? Je môj strach z montáže novej RJ na zvýšenie výkonu oprávnený ? teda mohol by som autu skôr či neskôr ublížiť ? vopred dík za odpoveď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ty co mají zájem o čip tak se hlavně ptejte, zda tu jednotku otvírají a nikdy neberte jednotku protikusem(co o té jednotce víte co když není úplně v pořádku jak stavem tak původem). Proč otvírají, protože v jednotce je vakuum a tím se nemá co rosit a když se otevře a pak zavře tak už tam je rosný bod. Co Vy na to?? Tak pokud čip tak jedině přes kabel a když to neklapne tak jedině novou jednotku ze servisu s dokladem a nebo trvat na opravě Vaší s tím, že rozhodně za čip nic neplatíte, protože nová jednotka stojí cca 30 tisíc. Čip jsem si nechal udělat na autě jen jednou a zkušenost byla taková, že už nikdy víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ty co mají zájem o čip tak se hlavně ptejte, zda tu jednotku otvírají a nikdy neberte jednotku protikusem(co o té jednotce víte co když není úplně v pořádku jak stavem tak původem). Proč otvírají, protože v jednotce je vakuum a tím se nemá co rosit a když se otevře a pak zavře tak už tam je rosný bod. Co Vy na to?? Tak pokud čip tak jedině přes kabel a když to neklapne tak jedině novou jednotku ze servisu s dokladem a nebo trvat na opravě Vaší s tím, že rozhodně za čip nic neplatíte, protože nová jednotka stojí cca 30 tisíc. Čip jsem si nechal udělat na autě jen jednou a zkušenost byla taková, že už nikdy víc.

No toto mi navrhli pridanie druhej riadiacej jednotky v autorizovanom servise za 1200EUR , neviem nakoľko je to vhodné či nevhodné riešenie hlavne pre tú zostavu s 4x4 s DSG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to by zaujímalo aj mňa, nakoľko som mal tú česť si nedavno vyskúšať S 4x4 DSG TDI 103 kW a veru by to potrebovalo aspon 125 kW. Ja momentálne čakám na O Scouta TDI DSG, už som sa informoval u rôrnych ospevovaných borcov vrátane Cimbu (CZ), Profituning (SK), no všetky to zvládnu bez problémou, ale musia vybrať a otvoriť riadiačku a to by som asi plakal, keby mi to mali urobiť na novom aute, už len preto, ako píše Ferda25, že sa bude aj rosiť....

Najlepšie, by bolo asi druhú riadiačku, len za či sa to cez Škodu skudočné dá ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to by zaujímalo aj mňa, nakoľko som mal tú česť si nedavno vyskúšať S 4x4 DSG TDI 103 kW a veru by to potrebovalo aspon 125 kW. Ja momentálne čakám na O Scouta TDI DSG, už som sa informoval u rôrnych ospevovaných borcov vrátane Cimbu (CZ), Profituning (SK), no všetky to zvládnu bez problémou, ale musia vybrať a otvoriť riadiačku a to by som asi plakal, keby mi to mali urobiť na novom aute, už len preto, ako píše Ferda25, že sa bude aj rosiť....

Najlepšie, by bolo asi druhú riadiačku, len za či sa to cez Škodu skudočné dá ??

Mne to škodovka teda náš Žilinský Galimex ponúkol , montáž druhej riadiacej jednotky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to sa pôjdem aj ja opýtať do Škodovky, len pozor čo Ti Galimex vôbec ponúka, oni predávajú chip tuning od ABT, ktoré kupujú od dealera ABT v maďarskom Debrecíne.

Ja som bol v tom , že majú vlastnú medicínu , keď mi povedali , že to neovplyvní 4 ročnú záruku a servis zadarmo na aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Kdo nezkusil 4x4 na mokru nebo v zimě, netuší. Já už bych nikdy dvoukolku nechtěl, leda supersport a jen na léto :palec2: . 4x4 125kW manuál jasná volba, můžu jen a jen doporučit, mám 3 roky a jsem maximálně spokojen, teď jdu do nového, jen Combi, lepší výpava, ale zase 4x4, 125 kW manuál, 18"kola léto zima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...