Přejít na obsah

Vydrz motoru 1,2HTP


Petrkiller

Doporučené příspěvky

Jo, to jsem četl někde tady na tématu, že se dá natankovat do Fabie až 57 litrů benzínu/nafty. Ale prý se tím ničí nějaký ten hajzl v nádrži. Resp. by to snad mělo jít natankovat jen jednou a okamžitě se ten uhlík tam oddělá a můžeš to měnit. Docela se divím, že ti to takhle procházelo pořád. Nic méně, my většinou tankujeme, když se nám rozsvítí oko, tím pádem nějakých 5-6 litrů v nádrži pořád je a tankujeme do prvního cvaknutí. A většinou tam naleju 38-40 litrů :)

Ale rozhodně ujet 900 km na jednu nádrž je super výsledek, i když máš v nádrži o 10 litrů víc, než většina Fabii :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

38litrů? to se mi tam vleze víc plynu (39,8l), jinak než jsem to HTP (40KW) nechal předělat na lpg tak se běžně vešlo 45-48 BA a ne jednou se mě zadařilo 53-54 litrů podezříval jsem že jim to blbě počítá ale podle reálného dojezdu to byla pravda, jinak když byla HTP nová (do 100 000km) tak jezdila Prostějov - Vodice (880-900km) bez tankování a ještě něco hodně málo zbylo. Tato trasa se jela celkem 8krát v průběhu KM letos na plyn už jsme museli bohužel tankovat ale koho by to sr.lo když v HR lpg stojí něco málo nad 15KČ,

38litru+cca 7litru je rezerva...nejvic co sem tankoval tak bylo 43,8litru:-D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hold se budeme asi muset smířit s tím, že motory už nebudou tak dobře testované, tudíž budou mít více chyb a nevydrží nám tak dlouho, jako stařičké dobré motory. Není to jen případ škodovky, ale všech značek na celém světě. Proto jedině koupit nový auta, dát si záruku na 4 roky a pak to auto hned prodat a vzít si zas nový auto, aby se člověk vyvaroval placení těch konstručkních vad, nebo nevím, jak to vyřešit :)

ted to tímto směrem spěje od roku 13 bo 14 chtějí aby nad 6let "starý" auta jezdíli každý rok na TK.. ku.va 6 LET to je v normálních podmínkách dobře zajetý auto. Ale ono to je zas z důvodu vytěžení ještě víc peněz z tech "blbých" lidí po kterých "my" politici jen šlapem a plivem, tady v ten termín budou taky posouvat to zpoplatnění Euro 1,2,3, ko..ti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prý se tím ničí nějaký ten hajzl v nádrži. Resp. by to snad mělo jít natankovat jen jednou a okamžitě se ten uhlík tam oddělá a můžeš to měnit. Docela se divím, že ti to takhle procházelo pořád. Nic méně, my většinou tankujeme, když se nám rozsvítí oko, tím pádem nějakých 5-6 litrů v nádrži pořád je a tankujeme do prvního cvaknutí.

jj nádoba aktivního uhlí, slouží k odvětrávání pal. nádrže, kde se v tom uhlí pohlcují ty výpary a pak se při volnoběhu přisávají do sání, to se ale musíš hodně snažit aby jsi to naplnil až do ní, jinak rezerva je 7,5 litru a pak do dojetí na 0km na palubáku se stím pohodě dá ujet 30km bez nějakého problému... (víc jsem neměl srdce) a pak od prvního caknutí se tam dá nalit vklidu 8litru, ale i 12litrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to prostě je a to se vším.. prostě chceš být čehokoliv majitelem tak "my" se napakujem - nemovitost, auto, pozemek prostě na uplně všechno jsou poplatky který se neusté zvedají.

nicméně tohle už nemá s tématem nic společného takže šup zpět k tématu :-D

Editováno: , autor: V.Maxxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to prostě je a to se vším.. prostě chceš být čehokoliv majitelem tak "my" se napakujem - nemovitost, auto, pozemek prostě na uplně všechno jsou poplatky který se neusté zvedají.

nicméně tohle už nemá s tématem nic společného takže šup zpět k tématu :-D

to si napsal dobre....chceš být čehokoliv majitelem tak my vam to znemoznime nebo poradne zneprijemnime
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel na HTP nemám PP, takže nevím, kdy tam je 0 km dojezd, každopádně u benzína teď máme skoro na dně, páč tam mi nevadí, když ten benzín dojde, hold se z kanistru naleje 5 litrů a zas se jede. U toho nafťáka se docela bojím, kdyby mi to někde chcíplo. Ale je pravda, že sestřenka na Leonu jezdí bežně na benzínku až ve chvíli, kdy má 0 km dojezd na nafťákovi :D ale já na to nemám srdce :(:D ono je to ve finále celkem jedno, buď tam natankuješ víc litrů a nebo méně, plná nádrž je tam dycky :D

No zpět k tématu :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A test cen v servisech :D Jinak to byla cesta kopcema jako pr*se, jelo se v pěti lidech celkem 520 km, přišel kopec, podřadit na dvojáka a plnej kotel do 6000 otáček a pak se řadilo.. Tam u Brna mají kopce, který mají problém vyjet i dvoulitrové limuzíny, jen slyším, jak jim řvou ty jejich mixéry a vůbec jim to nejede.. Takže HaŤaPka se dost slušně zapotila.. Rád to točím do červeného pole, má to takový hezký sportovní zvuk a zvlášť v kopci, kde to leze pomalu nahoru :) Po té D1 jsem musel jet celkem 220 km, takže mě ještě teď trochu bolí záda, proto jsme taky kvůli tomu testu tlumičů jezdili v levém pruhu - tam je to trochu lepší než v pravém :D

Editováno: , autor: NeoCZ15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče spotřeby, tak naposled natankováno 13 litrů + cca 6 litrů v nádrži a ujeto na to 294 km, ručička byla v 1/3 červeného, takže skoro na výpary :)

Jinak přítelkyně vyzkoušela brzdy, brzdí to dobře, bez ABS, takže kouř od pneumatik, když si mě nevšimla na křižovatce, že jsem zastavoval a dával přednost :D tak to musela zadupnout :D docela jsem se lekl, vezl jsem auto na prodej, tak mi málem stačila zrušit zadek :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máte štěstí, že jste to nezrušili :D Jinak jsem na něco přišel - Po tom závodění na plný plyn po dálnici a extrémnímu vytáčení kvůli pěti lidem v autě a kopcům snad 30% stoupání nám nějak HTP přestává dunět pod 2 tisíci otáčkami. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...