Přejít na obsah

Fabia-výměna hlavice řadící páky


Ttom

Doporučené příspěvky

Praskla mi manžeta, když koupím novou páku včetně manžety jak sundám tu starou? V popelníku vytočím 3 šroubky a páku včetně popelníku stáhnu z řazení, ale jak tu novou nasadím na ten plastový rámeček (resp. na původní popelník). Je tam nějaký problém, nebo je potřeba nějakej speciální vercajk,

Díky Aloof

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš ani vyndavat ten popelník. Stačí zezadu vycvaknout plastový rámeček na kterém je manžeta a je to. Potom povolíš zmáčknutou kovovou svorku co drží hlavici staženou na kovovou řadící páku, vytáhneš nahoru a je to. Při montáži nové vyzkoušej, jesti ta nová nejde pootočit, někdy tam nesedí úplně na fest a je to dost nepříjemné, když se maličko otáčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem tady: http://www.fabiaauto.cz/skoda-fabia/demontaz-radici-paky-skoda-fabia a ten právě o tý kovový svorce nic nepíše. Ta tyčka řazení je taková problouhená, asi aby se páka neotáčela? Takže mně stačí vycvaknout rámeček, povolit svorku a páku vytáhnout. Co když tu svorku nějak poškodim a nepodaří se mi jí tam vrátit, nebo nedostatečně stáhnout, existuje nějaká jiná alternativa čím jí nahradit? Třeba topenářský svorky na hadice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a právě ta manžeta mi zezadu nejde vytlačit, vždycky se mi zvedne celej ten rámeček a manžeta nic. Na manžetu jde zespoda šáhnout, ale ani se nehne. Zkoušel sem to teď ráno. Ješte to zkusím odpoledne. Stejně musím nejdřív koupit tu novou řadičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta spona je součástí nové hlavice řadící páky. Některé řadící páky jsou v místě kda se stahuje ta spona vroubkované, ty se nemají snahu po stažení spony pootáčet. Ovšem, některé jsou hladké, a ty nejdou tou lisovací sponou dos dobře zajistit proti poootočení. Ten rámeček manžety je vzadu zajištěn na dvou místech, stačí v tom místě rámeček zatlačit dopředu, a pak již jde nadzvednout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tak já jsem dnes  obdržel tuto http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-fabia-facelift/radicky-plaketky/skoda-fabia-radici-paka-s-manzetou-dovoz-kozenka-chrom-id:4397.eshop  máte s ní někdo nějaké zkušenosti???  K tomu jsem si objednal nové logo na majeho Skokana :p (Fabule 1)  jenže jsem si nevšiml že cena +- 200 Kč je za jeden kus :D takže někdy  dokoupím i zadní :D

Editováno: , autor: Mich4l
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...