Přejít na obsah

Benzín v oleji


xxxTomáš

Doporučené příspěvky

Feli 1,3MPI NEMÁ sytič - jedině se může přepínat do režimu vyššího obohacení prodloužením doby vstřiku. A benzín se taky běžně nemá kudy dostat do oleje - u starých motorů (šáde, starší Favority s karbcem) s podávacím čerpadlem na boku to možné bylo (praskla gumová membrána a benzín tekl do olejové vany), ale od Fáčka s jednobodem jde benzín elektrickým čerpadlem do vstřikovače (vstřikovačů u MPI) úplně mimo blok motoru. Takže někde v tom motoru je něco HODNĚ ŠPATNĚ - pravděpodobně nepálí jeden válec a nebo se benzín do motoru dostává jinudy, než má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nazdárek je možné aby se mi do oleje dostal benzin??? mam 1.3 Mpi když jo tak kudy se tam dostava? měl jsem nějak moc oleje myslel jsem že se tam dostala voda ale ta to neni!! tak teď jsem spustil asi litr a je to v pohodě tak uvidím jestli to zase nabude nevím jestli toho oleje tam nenalily v servisu moc ale když jsem ho spouštěl tak se mi zdalo že citim benzin!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdárek je možné aby se mi do oleje dostal benzin??? mam 1.3 Mpi když jo tak kudy se tam dostava? měl jsem nějak moc oleje myslel jsem že se tam dostala voda ale ta to neni!! tak teď jsem spustil asi litr a je to v pohodě tak uvidím jestli to zase nabude nevím jestli toho oleje tam nenalily v servisu moc ale když jsem ho spouštěl tak se mi zdalo že citim benzin!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Některý z válců nesprávně spaluje a ten nespálený benzín se dostává dolů přes pístní kroužky. Já jsem kdysi praceně hledal tuto závadu Na Felicii 1,3 BMM. V oblasti nízkých otáček motor šel na 4 válce, ale ve vyšších otáčkách jeden válec vynechával. Po výměně vysokonapěťových kabelů závada zmizela. Ty máš ovšem MPI. Tam je lišta. Typoval bych závada v liště nebo ve svíčce. Přes netěsná gufera to papá olej, ale tudy benzin ne.

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdravím mám benzin v ojeli...na volnobeh to jede na 4valce a při přidání otáček tak to jede na 3 válce a tak jsem vymenil svíčky,kabely,palec,viko rozdelovace,civku a pořád stejne beze změny... na merce na olej se mi zvedála hladina a tak jsem vypustil olej a bylo to jak voda a samej smrad po benzinu a měl jsem asi o litr víc než jsem zvyklý při vypouštění oleje....co to může způsobovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, ne. Špatná gufera na ventilech - tam se benzin do oleje nedostane. To způsobí, že ti bude hodně žrát olej ale ne benzin do oleje. To máš BMM nebo MPI. Některý válec nepálí v třeba jen v nějaké oblasti otáček a nespálené palivo valí přes pístní kroužky dolů do oleje. Nejčastěji to způsobují třeba vadné vysokonapěťové kabely nebo u MPI lišta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...