Přejít na obsah

Kontrolka elektroniky motora


net_man123

Doporučené příspěvky

Mě taky zase začala svítit kontrolka.Je to ERG ventil nebo jak se jmenuje. Nevíte co stím. Co se stím dá dělat. Musí se koupit novej. Zkoušeli sme to čistit, ale zdá se mi, že jak se má otvírat a zavírat, tak to jde z tuha....

test akčních členů, měl by klapat a pak se podívej ještě na readiness kód

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky zase začala svítit kontrolka.Je to ERG ventil nebo jak se jmenuje. Nevíte co stím. Co se stím dá dělat. Musí se koupit novej. Zkoušeli sme to čistit, ale zdá se mi, že jak se má otvírat a zavírat, tak to jde z tuha....

test akčních členů, měl by klapat a pak se podívej ještě na readiness kód

Mohl by si mi to nějak přesněji vydvětlit. nejsem znalec v tomhle oboru. co je to za kod atd. jak se to dělá, jestli ty akční členy se dělají přes Vag nebo jak to vše je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě taky zase začala svítit kontrolka.Je to ERG ventil nebo jak se jmenuje. Nevíte co stím. Co se stím dá dělat. Musí se koupit novej. Zkoušeli sme to čistit, ale zdá se mi, že jak se má otvírat a zavírat, tak to jde z tuha....

test akčních členů, měl by klapat a pak se podívej ještě na readiness kód

Mohl by si mi to nějak přesněji vydvětlit. nejsem znalec v tomhle oboru. co je to za kod atd. jak se to dělá, jestli ty akční členy se dělají přes Vag nebo jak to vše je

akční členy přes vag, jednotlivé jednotky testují určité věci, které řídí - víc vag, kód je v řj motoru a kontroluje funkce katů, egru a další, když je vše ok, jsou v něm samé nuly, po vymazání paměti závad automaticky naskáčí všude jedničky a po určitém nájezdu km se postupně překlápí na nuly ty věci, které jsou ok, v DP je navíc popis i testování pomocí kódu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 5 týdny později...

Caute lidi...

Tak me se stal takovy problem:: mozna je to hloupost ale podelim se ,,. Buchla me zarovka na prednim svetle od blinkru , vse bylo v pohode ,prijel jsem dom zhasnul auto a sel domu.Rano jsem natocil auto a hele!! sviti kontrolka ""kontrola elektroniky motoru"" jelikoz mam pocitac tak me spotreba vubec nesla nahoru a auto jezdilo v pohode zadny problem, na druhy den jsem vymenil zarovku a kontrolka opet sviti.. tak jsem to neresil...

Rano sednu do auta , natocim auto ,a hele kontrolka nesviti,, auto jezdi porad stejne.

Myslite ze by to mohlo souviset s tou zarovkou::: nebo ze by se projevovala nejaka jina zavada:?????:::

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

Sice to neni uplne stejný problem ale rozbilo se mi servo a po par dnech kdy jsem s tim ujel par desitek km mi nahlasilo auto kontrolku "kontrola elektroniky motoru", prosim vas nevite nekdo jestli a co to ma spolecneho a kolko to asi bude stat opravit(cenu serva znam ale tohle me zaskocilo :( ) dekuji :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak na Nový rok, tak po celý rok.

Dnes se mi rozsvítila kontrolka el. motoru. To mě to hezky začíná lol

ZDravim, mam stejný problém..., mam Fabii 03, 1.4 16V 74Kw, najeto 60tis..,a už se mě to stalo asi před 3měsíci, kontrolka se rozsvítila, a druhý den už to bylo v pohodě - nesvítilo nic..., až zase včera se rozsvítila, ale za jízdy žádnou změnu nevidim, všechno mě přijde stejné, spotřebu nevim nekontroloval jsem, teď jdu k autu, a uvidim :) Auto chci prodávat, tak nevim jestli se s tím zabývat, zvlášť když mě to nijak nevadí - krom svítící kontrolky..:) dík za rady..;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno mě když se rozsvítila ta kontrolka, tak mi to na vagu psalo příliš malý průtok výfukových plynů, nebo tak nějak. Musel sem měnit EGR ventil cca 6500 v autorizovanym servisu a pak ještě čištěný výfukového potrubí cenu již nevim musel bych se kouknout. Ale to vyčištění dělá divy... muselo to být parádně zanešený, řek bych že to teď jde daleko lépe do otáček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
ZDravim, mam stejný problém..., mam Fabii 03, 1.4 16V 74Kw, najeto 60tis..,a už se mě to stalo asi před 3měsíci, kontrolka se rozsvítila, a druhý den už to bylo v pohodě - nesvítilo nic..., až zase včera se rozsvítila, ale za jízdy žádnou změnu nevidim, všechno mě přijde stejné, spotřebu nevim nekontroloval jsem, teď jdu k autu, a uvidim :) Auto chci prodávat, tak nevim jestli se s tím zabývat, zvlášť když mě to nijak nevadí - krom svítící kontrolky..:) dík za rady..;)

tak jsem přišel k autu, a už nesvítilo, takže v klidu. nicméně po cca 14 dnech se zase rozsvítila, ale zase žádná změna, jede pořád stejně, spotřeba stejná, a druhý den zase zhasla..., je tomu přibližně 14 dní, no a ted jsem byl venku a kontrolka zas začla svítit..., už fakt nevim, snad to zítra zas bude ok, nicméně mě to už moc nebaví, příští týden jde auto na prodej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 10 měsíců později...
Tak nakoniec to bol snimac teploty motora....vymena ma stala 700 Sk.

Je komplikované vymeniť tento símač? mám nejaký od známeho, vraj dobrý, v servise mu dali nový ale to nepomohlo. Len ho vytiahnem a vopchám nový, alebo tam treba aj nejaké tesnenia a pod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me taky obcas kontrolka sviti (Fabia I kombi 1.2), zapne se a za hodku uz treba nesviti, obcas sviti treba tyden i dva, pak zase zhasne, zvysenou spotrebu jsem nezaznamenal ani nic jinyho, kdyz jsem to mel na servisce tak na diagnostice nic nenasli, rekli az bude svitit at hned dojedu a ze to napichnou, jo tak zacala svitit a rikam si ja se tam stavim ono to mezitim zhasne a zas dam prachy za diagnostiku na ktery nic nebude ne? .. zastavil jsem jen na benzince, nastartuju odjizdim a ouha uz zas nesviti ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

my mame doma 1.4 mpi 50 kw. raz sa mni tiez stalo, ze sa mi ta kontrolka, teraz neviem kao sa to vola ale ten zlty motor ci co to je, rozsvietila a ked osm sa nato pytal, povedali ze to moze byt ja benzino, udajne je to nejak napojene na LAMBDU a ze ked sa da trosku nekvalitnejsie benzin(hoci tankujem len na slvnafte) tak ze tie sondy su az prehnane citlive a zacnu haluzit...no ale stalo sa mi to si 2 krat no...

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

když mě svítila poprvé, řekli mi

CHYBA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY V DIGITÁLNÍ ČÁSTI

a že nevědi co to je, tak že by postupně měnili všecko, ale zaúčtovali jenom to, co by to skutečně bylo (ale práci by asi chtěli zaplatit logicky všechnu)

pak sem zajel do servisku škodovky, tam to dali na DG a zjistili

CHYBA ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY V DIGITÁLNÍ ČÁSTI

VADNÁ LAMBDA (číslo si nepamatuju, tuším, že 2)

projel se, ptal se na spotřebu atp. říkám, že vše OK, že v prvním servisu mi řekli, že na jedničku to cuká,

tady mi řekli, že necuká, že ale bude dobrý pročistit nějakou klapku (zpětnou) aby to víc zabíralo pod plynem a asi i vyměnit svíčky. Chyby vymazal a že když naskočí, mám dojet.

Odjel sem 500km a prdla mi vodní pumpa, oprava i s novou chl. směsí 3500,- a domu sem jel mezitim vlakem. Ale kontrolka nesvítila, tak jsem si myslel, že OK, ale po dalších cca 60km startuju do kopce a svítí znova.

Z rozčilení sem si už objednal kabel na diagnostiku, teď už zbejvá jenom program. lol:kol-63:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Mne se ta kontrolka take rozsvitila, po ponekud nesetrnem rozjezdu. Mela to by byt sporadicka zavada, takze vymazat. Nicmene asi po mesici zacala svitit znovu a auto jelo tak maximalne 50 km/h; akorat do servisu. Byl vadny snimac otacek (?), auto bylo nastesti jeste v zaruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Mám odobný problém, že mi začala svietiť kontrolka elektroniky motora. Je to tak, že niekedy hlavne po štarte svieti, niekedy zhasne a stale dookola.

Zašiel som teda na diagnostiku a na VAG-e vypísalo toto:

16514- oxygen Lambda senzor B S1:malfunction in circuit

16555- fuel trim: bank1: system too lean -system odmerovania paliva, system príliš chudý.

Žiadne zmeny nebadám, auto ide ako má, spotreba ok.

Mám fábiu 1.2 44kw 2003. Môže byť vadná sonda, resp. treba ju prečistiť. Ak áno, kde sa nachádza.

Za každú dobrú radu vopred ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...