Přejít na obsah

Poškozené ALU


Kroulu

Doporučené příspěvky

Čau chlapáci. Nedávno sem zajel do pole a nějakým způsobem se potrhal jeden liťák ( viz. fotky) Mám dotaz. Nechce se mi to nechávat někde opravovat, takže se ptám. Myslíte, že to může pneumatice vadit? Nemůže utíkat? Co když vjedu do díry? Aby se něco nestalo. Nedalo by se to vyřešit tak, že se tam nacpe duše, aby to nezáviselo na tlaku v kole? Díky za reakce

post-56654-0-23988200-1300546899_thumb.j

post-56654-0-14093300-1300546941_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajeď do servisu,kde opravují disky.Tam ti řeknou víc.Jen podle fotky se těžko radí,může být třeba křivý disk nebo naprasklý.Možná se oprava ani nevyplatí.Asi jsem tě nepotěšil :) Taky jsem řešil podobný problém a disk mi opravili.Samo,že záleží na ceně opravy a ceně nového nebo nových disků.Tak ještě hodně štěstí,snad to bude ta nejlepší a nejlevnější varianta co tě čeká :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Chtěl bych požádat o radu.Když sundám ALU disky,tak mi z nich vypadává takovej ten plastovej středovej kroužek.Je to velká závada?Že by tam byl nějak hodně volnej ne,ale na pevno tam nedrží.Po sundání kola mi zůstává na nápravě.

Díky za radu.

img0158400x200.jpg

img0157400x200.jpg

Editováno: , autor: vitezslav2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vitezslav2

Jedná se o standardní vymezovací kroužky,které se používají,pokud kola nemají přesně vrtanou díru. Na kroužku by měl být v Tvém případě uveden rozměr 57,1 a druhé číslo průměr středové díry ráfku.

Že po sundání kola vypadne není na závadu,sundej ho,vyčisti a nasaď do ráfku.

http://www.zbozi.cz/items?q=vymezovac%C3%AD%20krou%C5%BEek%2057,1&qc=0&r=tab&forceScreen=newItems&sId=TbGXs5wSw9-PobIDaxqa&order=cheap

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych požádat o radu.Když sundám ALU disky,tak mi z nich vypadává takovej ten plastovej středovej kroužek.Je to velká závada?Že by tam byl nějak hodně volnej ne,ale na pevno tam nedrží.Po sundání kola mi zůstává na nápravě.

Díky za radu.

Konečně to někde vidím.

Zrovna předevčírem jsme se o tom s kámošema bavili.

Já mám origo Škoda, další z nás má taky origo na Feldě (koupil je ode mně), takže nikdo z nás to nikdy neviděl.

Akorát třetí z debatujících nám do krve tvrdil, že tam nějaké kroužky má a že musí být všude.

Moje teorie byla, že my je nemáme bo máme origo disky, kdežto on dokupované a proto ty vymezovací podložky.

Koukám, že moje teorie se potvrdila :palec2: .

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to přesně tak.Orig disky mají přesně vrtanou díru,proč taky jinou,že?

U atermarket ráfků může dojít k situaci,že je třeba právě tyto vymezovací kroužky a ráfky mají díry pro kolové šrouby zpravidla se sedly pro šrouby s kuželovou hlavou,nebo se i aftermarket výrobce jedná o ráfky označené jako přesně vrtané pro daný typ vozidla,potom ani v tomto případě není středících kroužků třeba a díry pro kolové šrouby mají sedla jako standardní origo ráfky.V případě koncernu VW tedy sedla pro šrouby s kulovou hlavou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Akorát mně vadí,že pokaždé když sundám kolo,tak mi kroužek zůstane na nápravě.Lepit ho do disku je asi blbost že?Jaká je životnost toho plastového kroužku,působí na něj docela velká váha né?

Viděl jsem i kovovej.

Mám plastové zima i léto a žádný problém s opotřebením.

taky mi zůstávají na náboji,ale protože před zpětnou montáží náboj,kolo i kroužek důkladně očistím a před nasazením kroužek lekce podmáznu bílou vazelínou,jde sundat velmi lehce.Kovové jsem nezkoušel,ale myslím,že pro daný účel poslouží oba druhy stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem byl v servisu a týpek mě skoro ubezpečil, že to nemá na funkci vliv a nemělo by se nic stát. Najel sem s tím asi 1500 km a zjistil sem, že ho vždycky po jednom týdnu musím dofouknout...naposledy tam bylo 0.6 baru. Jezdil sem sám, kdyby náhodou něco, ale tváří se to OK ... Koupil sem jiný kola, tyhle nechám spravit a nechám je na zimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A další dotaz. Mám jedny kola Metalica 16´...mají leštěný povrch. Jsou to krásný kola, ale kde je známka nějakýho poškození, tam se objevuje i taková nějaká jakoby plíseň pod lakem. Předpokládám, že se to bude zhoršovat, co s tím mám dělat? Existují firmy, kt. se zabívají renovací ALU, ale tyhle kola mají leštěný povrch, a myslíte, že to opraví tak, aby to vypadalo jako originál?

post-56654-0-52702000-1304264066_thumb.j

post-56654-0-59280800-1304264099_thumb.j

post-56654-0-18171800-1304264131_thumb.j

post-56654-0-51417100-1304264166_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...