Přejít na obsah

Studeny start 2.0/85KW Benzin


Jakub Alimov

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mam problem se starty mem O1 2.0/85kw motor AQY:

problem je nasledujici:

start za studena trva dlouho, pokud se dotknu plynoveho pedalu NASKOCI to hned. Pokud nastartuji chcipnu to nastartuji znovu tak nabehne hned.

prijde mi jako kdyby chybel tlak v palivove soustave? nebo pocitac si mysli ze nema dostatecny pocet otacek? a kdyz slapny na plyn tak to nabehne hned.

co jsme zkousel:

talk v palilove soustave by mel byt v poradku, meril jsem talk za regulatorem taku paliva a nameril jsme 2,4baru

ma byt 2,5 baru ale to snad problem neni, promeril jsme i ten regulator odpojil hadicku od sani a regulator se otevrel, nameril jsme 3 bary stejen jak je napsano v DP tedy zpetny ventil cerpadla vypada taky ok

chyby motoru Drive jeste v zime jsem mel problem s otackami kolisaly, vymenil jsme cidlo chladici kapaliny a od te doby jsou otacky ok.v podstate zadne obavc to napise chuda smer , ale mam za to ze za chudou smes muze to ze jezdim na LPG.

Jeste takovy pozatek: pokud startuji "odpocaty" ale teply motor tak startuje hrci a nic... pak prepne na LPG a hned nastartuje , tedy a a tohoto duvodu vidim ze je problem nekde v benzinove soustave ale nevim.

svicky vymenene cca pred 30K km.

vstriky si myslim ze budou ok protoze prevazne jezdim na plyn auto na benzin mohlo na jet nekolik tisic kilometru vzdy kdyz se auto zahreje prepne se na plyn

muzete mi poradit na co se podivat ?

mohla by byt spatny snimac klikove /vackove hridele? kdyz po nastartovan ivse je ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

dalsi vec, kt jsme udelal :

vymenil jsme svicky

zmeril tlak paliva + kontrola jestli nepada tlak paliva = tlak paliva je ok , cerpadlo funguje + tlak paliva nepada

Duzezite co jsem zjistil :

pokud auto je nastartovane a pak vypnu + hned nastartuji tak start je ok... proto jsme myslel ze pada tlak paliva.

Neviote co dal? napadaji me uz jen vstriky?

obcas po startu obcas skytne ve vyfuku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak uz jsme na to prisel, bylo to tim, ze mi podchazel plyn pod jednim vstrikem, tedy proto kdyz bylo auto studene plyn se rozprostrel ve valci a ble to startovalo prtoze byla prilis bohata smes. kdyz jsme nastartoval vypnul znovu nastartoval tak to bylo v poradku protoze se nestacil plyn ze vstriku vyparit.

jednoducha diagnostika pokud mate auto na lpg + benzin nejprve jezdete na benzin pokud to nebude delat , je problem v LPG. dik za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám taky problém se studeným startem oktavky. Je to 2,0 benzín r.v. 2001. Studený auto hrozně dlouho točí než chytne a když už teda chytne hrozně špatně jde do otáček. Respektive se při přidaní plynu začne dusit.

To vše navíc doprovází zvýšená spotřeba (porovnávám s loňskou zimou).

Za poslední dobu se měnily (dle závad v diagnostice) obě lambdy a nějaký čidlo teploty vody, ale nic nemělo vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to normální čidlo teploty chladící kapaliny. Já myslím, že tvůj problém spočívá ve špatné váze. Taky mi dělalo něco takového a až nová váha to spravila...

Nejdřív zkus jen vypojit konektor z váhy a zkus nastartovat a projet to trošku, jestli bude nějaký rozdíl. Jestli nebude tak to asi ta váha nebude no.

Editováno: , autor: Luke.Kraut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Kdo ma problem po dlouhem stani na motoru 1,8 92kW tak tam neni precerpani paliva pri otoceni klicku, tudis tam k tomu dochazi az pri startovani.

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale mě to dělá každé ráno. Ještě mě napadlo jestli za to (vysoká spotřeba, tupé rozjezdy a špatné starty) nemůže palivové čerpadlo. Když otevřu dveře řidiče a před startem je celkem dost slyšet tak tlačí. Na jeepu to dělá taky, ale v kabině to rozhodně slyšet není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...