Přejít na obsah

Bodový systém


O.v.i.

Doporučené příspěvky

tak pánové, právě sem absolvoval první silniční kontrolu(po zavedení bodiků), stavěla mě státní policie, absolvoval jsem bez jakekoli připomínky na cokoli, popřáli mi dobrou noc a jel jsem dál, díky bohu kuaaaa!!! čekal jsem problémy, kéž by to takle bylo i nadále!!! -_--_--_-:rock:

No vidis, spravna hlidka! Nerikali ti nic ani na spotrebu??? :smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak me taky uz staveli (statni) a bylo 22:00 v nedeli a chteli po me dejchnout, to bylo v pohode jelikoz sem mel jen kofolu ale pak si obesli 3x auto a prej ... pane ridici chtel bych videt atest a homologaci na kridlo a vyfuk... pak prohlidl kola a to presel... ale nechali me vycukat asi pul hodiny a pak rekli ze dobry ale pro priste pane ridici...... <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ministr vnitra Bublan jel po dalnici 170km/h bez majaku ..

http://www.novinky.cz/domaci/bublanova-lim...1338_ohp9f.html

K tomu uz se neda nic rict :smich: Je to zmrd. Mel by za to okamzite rezignovat.

Ja jsem se pri uterku nechtel rozcilovat - ale at uz jdou do prdele - to snad delaj schvalne ne?!

skoda ze jim tam nahoru nemuzu nekam napsat - bylo by to asi jako - "ode dneska na vas vsechny seru jezdim si jak uznam za vhodny- naschle... fuck "

fakt kokoti .... fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"ode dneska na vas vsechny seru jezdim si jak uznam za vhodny- naschle... fuck "

fakt kokoti .... fuck

Už jsem to tu někde psal, podle bodového systému se snažím jezdit v obci, ale mimo jezdím skoro stejně jako před tím. Jen se snažím omezit předjíždění na plné čáře a rychlost do 120km/h. Teď nedávno jsem jel za policejním autem (bez majáků), na 70ce jeli něco k 90km/h, tak jsem jel prostě podle nich. Mohli by si zkusit zastavit a něco mi říct. Na tohle mám alergii, už před bodovým systémem jsem jel u nás za policejním autem přes celé město 80-90km/h (na 50ce) a čekal jsem co udělají a samozřejmě nic. Když si pak přečtu jak jezdí Husák a Bublan, tak bych střílel. Ještě by mě zajímalo jak jezdí ten mamrd Šimonovský.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak me taky uz staveli (statni) a bylo 22:00 v nedeli a chteli po me dejchnout, to bylo v pohode jelikoz sem mel jen kofolu ale pak si obesli 3x auto a prej ... pane ridici chtel bych videt atest a homologaci na kridlo a vyfuk... pak prohlidl kola a to presel... ale nechali me vycukat asi pul hodiny a pak rekli ze dobry ale pro priste pane ridici...... <_<

Pro priste? To jako znamena, ze mas vse povymenovat zpatky za atestovany veci, nebo co znamena pro priste??? Neptal jsi se? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro priste? To jako znamena, ze mas vse povymenovat zpatky za atestovany veci, nebo co znamena pro priste??? Neptal jsi se? :o

To říkají policajti často, něco říct musí, jako že to neschvalují (i když se jim to třeba líbí, což byl asi případ Klácova auta), ale neznamená to nic.

Myslím si, že kdyby se v ten moment Kláca zeptal co tím myslí, tak by si to ty policajti mohli vyložit jako provokaci. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro priste? To jako znamena, ze mas vse povymenovat zpatky za atestovany veci, nebo co znamena pro priste??? Neptal jsi se? :o

To říkají policajti často, něco říct musí, jako že to neschvalují (i když se jim to třeba líbí, což byl asi případ Klácova auta), ale neznamená to nic.

Myslím si, že kdyby se v ten moment Kláca zeptal co tím myslí, tak by si to ty policajti mohli vyložit jako provokaci. :smich:

Ja ale mluvil o mikano1... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, ze ridici, kokoti, jedou misto 50kou 30kou a misto 90kou 70kou. Na takove dementy troubim, dokud je nevytroubim. Ale to se stavalo i pred bodovym systemem, ted si toho jen budeme vic vsimat - tot muj nazor.

Kdyz ctu tve prispevky tak mam pocit ze se jmenujes Husak!Ten taky prosazoval bodovy system do posledni chvile a nachytali ho!Ja tvrdim ze jsme jen lidi,tudis omylni a pokud jsi novy silnicni zakon opravdu cetl musis uznat za je to paskvil slouzici ke korubci,postihujici nesmyslne ridice,cyklisty ale i chodce.A Kdo jezdi podle predpisu?Jen vybobkovani obycejni ridici.Pirati jezdi stejne a pri zpomaleni provozu je to nebezpecnejsi nez driv!Mam kamarada a ten ma v ridicaku neustale 5000,- a jeste bod nedostal a jezdi po staru.Na to ja nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, ze ridici, kokoti, jedou misto 50kou 30kou a misto 90kou 70kou. Na takove dementy troubim, dokud je nevytroubim. Ale to se stavalo i pred bodovym systemem, ted si toho jen budeme vic vsimat - tot muj nazor.

Kdyz ctu tve prispevky tak mam pocit ze se jmenujes Husak!Ten taky prosazoval bodovy system do posledni chvile a nachytali ho!Ja tvrdim ze jsme jen lidi,tudis omylni a pokud jsi novy silnicni zakon opravdu cetl musis uznat za je to paskvil slouzici ke korubci,postihujici nesmyslne ridice,cyklisty ale i chodce.A Kdo jezdi podle predpisu?Jen vybobkovani obycejni ridici.Pirati jezdi stejne a pri zpomaleni provozu je to nebezpecnejsi nez driv!Mam kamarada a ten ma v ridicaku neustale 5000,- a jeste bod nedostal a jezdi po staru.Na to ja nemam.

By me zajimalo jak ma v plastovym ridicaku 5000,-. Takovych pohadek jsem slysel... :smich: Pochybuji, ze ma jeste knizkovy ridicak... I kdyby, hrozne by me bavilo davat bura za to, ze jedu rychle. Kazdy ma nejake hobby, ze? :disgust: Jinak ten tvuj prispevek mi proste neda, nevim co je na tom vybobkovanyho jezdit dle predpisu??? Miluji ty, co si vyndaji ruku z okenka, zesili si svou "vybavu" a jedou schvalne tak jak se nema jen aby ukazali okoli, ze pro ne to je neco, co je nazajima - predpisy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro priste? To jako znamena, ze mas vse povymenovat zpatky za atestovany veci, nebo co znamena pro priste??? Neptal jsi se? :o

To říkají policajti často, něco říct musí, jako že to neschvalují (i když se jim to třeba líbí, což byl asi případ Klácova auta), ale neznamená to nic.

Myslím si, že kdyby se v ten moment Kláca zeptal co tím myslí, tak by si to ty policajti mohli vyložit jako provokaci. :smich:

Ja ale mluvil o mikano1... ;)

je fakt ze to rikaj vzdycky kdyz maji nejaky pochybnosti... ale zase to prejdu a necham to ale spis nevim proc meli problem s tou striskou co tam mam... je fakt ze nejak zprisnili... jelikoz vsechny auta co po meste jezdili s hlinikovejma kridlama tak maji zaslepky.... a ten vyfuk neresim jelikoz to nejak zatim preziju a mozna pristi rok koupim novy... ale uz s atestem jestli nekdo nevyte nejakej odkaz na vyfuky s atestem... na feldu. ja koukal na remus a on ma jen jeden a to s hnusnou koncovkou... chtel bych koncovku stejnou co tam mam 130/70 mm... diky predem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice delsi ale..... -_-

Právník radí, jak na policisty

Víte, že auto, které měří rychlost, musí být zřetelně označené nápisem Policie?

Jaké pravomoci mají policisté, jaké značky neplatí a jak probíhá správní řízení? Odpovědi na tyto otázky zná Tomáš Beran, právní expert pojišťovny D. A. S. a autor knih Neplaťte (zbytečně) pokuty a Nová pravidla silničního provozu. Dopravní předpisy ovládá perfektně a zná i finty, jak se některým postihům vyhnout. I to může být důvodem, proč je jeho bodové konto řidiče stále čisté. „Zatím jsem naštěstí žádné trestné body nedostal. Ale jezdí se trošku hůř, protože řada řidičů jezdí pomaleji, než musí, a plynulost dopravy se do značné míry zhoršila,“ říká Beran.

* Říkáte, že jste bez bodů, ale mnoho řidičů takové štěstí nemá. Nám se dokonce ozvali řidiči, po nichž policisté chtěli úplatek, jenž měl zaručit prominutí přestupku. Jak se má člověk v takové situaci zachovat?

Určitě to odmítnout a přestupek, ať už spáchaný či nikoliv, projednat standardně. V tomto případě ve správním řízení. Důležité je napsat si služební číslo policisty a následně na něj podat trestní oznámení.

* A co když policista bude při vyšetřování tvrdit, že o úplatek nežádal?

Bude to tvrzení proti tvrzení, a pak by to zřejmě vyšumělo do ztracena.

* A jak se vyřeší ten přestupek?

Přestupek do ztracena nevyšumí. Policistovi se vždycky věří víc než řidičovi. Když policista bude tvrdit, že řidič telefonoval, a obviněný nemá svědky, kteří by řekli, že to tak nebylo, ve většině případů správní orgán rozhodne v tom smyslu, že policista lhát nepotřebuje a nemusí, proto uvěří jemu. Řidičovi hrozí pokuta, a proto si spíš vymýšlí, jak se z toho dostat. Výpověď policisty pořád stojí o něco výš.

* A jak se pohlíží na to, když svědkem žádosti o úplatek je někdo z rodiny? Třeba manželka?

Toto svědectví bývá někdy chápáno jako méně hodnověrné. Je to na posouzení státního zástupce nebo soudce.

* Musí mi policista při překročení rychlosti s fotografií dokázat, že jsem jel opravdu rychleji?

Určitě nemůže jen tak odhadnout, že jste jel osmdesát za hodinu. Tam, kde se to dá změřit, důkaz mít musí. To platí právě pro rychlost. U zařízení, které dělá fotky, je to bez diskuse, ale jsou i radary, které podobný záznam nezanechávají. Zde platí systém, jako kdyby vás policista obvinil, že jste jel na červenou. Váhu mají jeho slova. Pro jejich vyvrácení je opět potřeba výpověď svědka.

* Jak se mám zachovat, když nesouhlasím s pokutou?

Neplatit ji - ani hotově a ani složenkou. Zaplacením přestupek uznáte. Pokud nesouhlasíte, musíte jít do správního řízení.

* Může mě policista zastavit a kontrolovat, i když jsem se nedopustil žádného přestupku?

Může. Policista ve stejnokroji nemusí mít zvláštní důvod. Důvodem může být i dohlížení nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Obecní strážníci vás smějí zastavit jen před přechodem pro chodce a při podezření, že jste spáchal přestupek.

* Co když se prokáže, že jsem se ničeho nedopustil?

Podle silničního zákona stačí strážníkovi podezření. A to je tak široké, že se pod to vejde prakticky cokoliv. Když budete něco namítat, obecní strážník vždycky může říct, že se mu zdálo, že jste při jízdě třeba telefonoval nebo páchal jiný přestupek.

* A smějí mi policisté nahlížet do kufru auta?

Tady jsou podmínky striktnější. Policista musí mít podezření na závažnější trestnou činnost. Při stížnosti by musel obhájit, proč si myslel, že zrovna vy vezete třeba uprchlého vězně. Neodůvodněná odpověď typu „Měl jsem takové tušení“ by neobstála.

* Na internetu koluje informace, že řidič má právo obsluhu policejního radaru požádat o prokázání, že měřicí zařízení bylo kalibrováno. Je to tak?

Ano. Policista musí na místě nebo ve správním řízení prokázat, že měřicí zařízení je kalibrované. Pokud má řidič podezření, že něco není v pořádku, má právo doklad o kalibraci a kalibrační známky na těle radaru vidět. Musí však počítat s tím, že po takové žádosti policisté moc vstřícní nebudou. Znám to i z vlastní zkušenosti.

* A jaká ta zkušenost byla?

Taková, že doporučuji dobře rozvážit, jestli to za to stojí. Policisté potřebná ověření měli a následné jednání se odehrálo ve velmi dusné atmosféře.

* Jak musí být označen policejní vůz, který měří rychlost?

Policejní auto musí být v klasickém bílozeleném provedení s nápisy Policie a takzvané civilní auto musí mít na boku a na víku motoru nápis Policie.

* A je stanovena velikost nápisu?

Blíže to specifikované není, ale musí být viditelný. Z toho vyplývá, že nápis nesmí být velký třeba jen pět krát deset centimetrů. Takhle malý nápis by nevyhověl. Existuje i možnost, že policie má civilní auto zaparkované, a v tom případě musí být označeno aspoň cedulkou za předním sklem, na níž je nápis Policie.

* Tento vůz smí být použit pro měření rychlosti?

K tomu jednoznačný výklad není. Policisté tvrdí, že ho smí použít i na měření, ale existuje i výklad, podle něhož takový vůz k měření použít nemohou. Když auto měří nebo je používané k jiné činnosti, musí být označeno alespoň nápisy Policie po stranách i na přední části.

* A co označení vozidel obecní policie, která smí nově měřit rychlost a zastavovat vozidla?

Obecní strážníci nesmějí používat civilní vozidla. Smějí měřit jen ze služebních aut, na nichž je na první pohled jasné, že jde o vozidla městské policie.

* Je pravda, že se pokutě za botičku mohu vyhnout tím, že policistům řeknu, že nevím, kdo z blízké rodiny vůz řídil?

V tom se nic nezměnilo. Pokud vozidlo zaparkovala osoba blízká a vlastník vozidla nebo řidič to tak uvede, pak nemusí dál vypovídat a trest mu nehrozí. Vlastník vozidla už ale nemůže říct, že vůbec neví, komu to auto půjčil. Za to dostane pokutu pět až deset tisíc korun.

Pokračování na straně 5

Pokračování ze strany 3

* Jenže když se budu vymlouvat, že řídil někdo z rodiny, mohu čekat, že se policisté k sundání botičky příliš mít nebudou...

Zákon říká, že botička musí být sundána ve chvíli, kdy je zjištěn pachatel nebo jsou provedeny úkony, které k nalezení pachatele vedou. Policista se zeptá, kdo s autem přijel, řidič řekne, že osoba blízká, a nemusí říct která. V tento okamžik policista udělal všechny úkony na místě vedoucí k tomu, aby pachatele přestupku zjistil. A proto musí botičku sundat. Pokud se tak nestane, doporučuji, aby řidič policistům oznámil, že porušují zákon. Může jít o zneužití pravomoci veřejného činitele. A za zmínku také stojí nárok na náhradu ušlé škody. Zablokované auto může vlastnit podnikatel, který kvůli botičce nemůže jet uzavřít nějakých obchod.

* Kdy policisté smějí botičku použít?

Státní policie tehdy, když vozidlo stojí tam, kde nemá, a řidič u něho není. Obecní policie může použít botičku tehdy, když řidič stojí na chodníku nebo poruší zákazové značky. Například „Zákaz stání“ nebo „Zákaz zastavení“. Pak je však v zákoně formulace, podle které mohou botičku použít, pokud dojde k jinému neoprávněnému záboru veřejného prostranství. To je tak široké, že ji strážníci na auto mohou nasadit prakticky kdykoliv, kdy auto stojí tam, kde nemá.

* Jak mám postupovat ve chvíli, kdy se k autu vrátím a vidím, jak mi policisté botičku zrovna nasazují?

Pak by v tom neměli pokračovat. Naopak ji musí sundat.

* A mohou kromě pokuty chtít i poplatek za nasazení a sundání botičky?

Je otázka, v jaké fázi nandávání se řidič dostaví. Jestli je už botička z větší části na kole, obávám se, že se řidič manipulačnímu poplatku nevyhne.

* Kdy mi auto smějí odtáhnout?

Podmínky pro odtah jsou široce formulované. K odtahu stačí, aby vozidlo bylo špatně zaparkované. Řidiči si bohužel často myslí, že podmínkou odtahu je to, že vozidlo stojí špatně a ještě je překážkou v provozu. Takto to zákon nedefinuje. Auto je podle zákona překážkou už ve chvíli, kdy stojí tam, kde nemá. Není podmínkou, aby fakticky překáželo.

* A co například čištění ulic? Obecní úřad zařídí rozmístění přenosných značek, a kdo s autem v den čištění neodjede, auto mu odtáhnou. Smí se to?

Ano, ale informační značka o čištění ulice musí být na místě sedm dní předem. Zákon je vstřícný vůči těm, kteří jsou třeba na dovolené nebo v nemocnici, a o chystaném čištění se tak nemohli dozvědět. Náklady za odtah proto platit nemusí.

* Je stanoveno, jak má značka informující o čištění ulice vypadat?

Musí mít rozměry dané technickými normami dopravních značek. Pokud je dodatková tabulka s datem a časem čištění napsána například fixem, není platná. Dále musí být mobilní značka umístěna na bíločerveně pruhované tyči. To se ale týká všech přenosných značek, které dočasně upravují třeba i rychlost. Značka, která je na nějaké zrezavělé tyči zapíchnuté v pneumatice s betonem, je přibitá na nějakých vratech, na zdi nebo přitlučená na stromě, neplatí.

* Dá se někde zjistit, jak technické normy dopravních značek vypadají?

Nejsou volně přístupné. Musí se buď koupit, nebo se do nich dá za peníze nahlédnout.

* A stejně jako s botičkou: jak se zachovat, když se vrátím k autu, které právě nakládají? Budu platit i za odtah?

Zaprvé je potřeba říct, že v tento okamžik auto nesmějí odvézt. Náklady na odtah asi budou chtít celé, ale v případě sporu bych požadoval vyčíslení, jaké náklady odtahové službě podle fáze odtahu skutečně vznikly. A teprve ty bych poté uhradil.

* Když mi auto odtáhnou a já se domnívám, že neoprávněně, přesto musím zaplatit, aby mi ho vůbec vydali. Dá se tomu nějak bránit?

Dost špatně. Pokud nechcete platit za vydání vozu, můžete podat žalobu na vydání věci. To může trvat několik měsíců. Proto je nejvhodnější zaplatit s výhradou uvedenou do vydávacího dokumentu, že s odtahem vozidla nesouhlasím. Pak je nutné se pustit do soudního sporu o vrácení peněz. Musí se však prokázat, že odtah byl neoprávněný.

* Řada řidičů se nyní bude častěji setkávat s řešením přestupku ve správním řízení. Jak takové řízení vypadá?

Pořad má na řešení přestupku jeden rok. Pokud do té doby nerozhodne, odpovědnost za přestupek zaniká.

* Dobrá, ale vezměme modelový příklad: podle policistů nezastavím na stopce, a já s tím nebudu souhlasit. Nezaplatím pokutu na místě a dám přednost správnímu řízení. Co se bude dít?

Pokud je přestupek jednoznačný, úředníci řidičovi zašlou příkaz k uložení pokuty. Řidič může do patnácti dnů podat odpor, a pak probíhá klasické řízení, kdy bude předvolán k podání vysvětlení. Následně úřad vydá rozhodnutí. Proti tomu se lze do patnácti dnů odvolat na krajský úřad. Poté už se dá obrátit pouze na soud. Jestliže přestupek bude nejednoznačný už na samém začátku, úředník nezašle rozhodnutí o pokutě ihned, ale v první fázi pozve řidiče k podání vysvětlení. Pak je postup stejný jako v předchozím případě.

* Co když mi policisté na místě přestupku odeberou řidičský průkaz. Jaký postup následuje?

Policista zadrží řidičský průkaz, předá ho pověřenému úřadu a ten má pět dnů na to, aby zahájil řízení, o kterém musí majitele řidičského průkazu informovat. Pokud to nestihne, řidič svůj průkaz musí dostat zpět a do skončení správního řízení může řídit dál.

* A co v případě, kdy spáchám přestupek, za který se odebírá řidičský průkaz na úřadě, a já si ho přitom nechám?

Neodevzdání řidičského průkazu nemá takový význam. Jednoduše řečeno je to jen kus plastu. Důležité je, že úřad vyslovil zákaz řízení a jeho porušení je trestným činem, za který hrozí pokuta až pět milionů a trest odnětí svobody až šest měsíců.

* Ve své knize Neplaťte (zbytečně) pokuty píšete, že osoba předvolaná k podání vysvětlení na policii nebo na obecní úřad má nárok na náhradu nutných výdajů a na náhradu ušlého výdělku. Je to skutečně tak?

Ano, ale týká se to jen osob, které se nedopustily protiprávního jednání. Viník přestupku nárok na nic nemá. Platí to hlavně pro osoby, které podávají svědectví k přestupku, jehož byly účastny. Ale o náhradu cestovních nákladů a ušlého výdělku může žádat i vlastník vozidla, který přijde a řekne, že vůz řídila osoba jemu blízká, ale neřekne která. V tento okamžik je totiž viník přestupku neznámý.

* Jak je to s antiradary? Skutečně se nesmějí používat?

Právní úprava je v definici antiradaru úplně stejná jako před 1. červencem, kdy začala platit novela silničního zákona. Pasivní antiradar se proto používat může. Vysvětlení šéfa republikové dopravní policie Zdeňka Bambase, podle kterého pasivní zařízení ovlivňuje činnost radaru, je z právnického hlediska naprosto neudržitelné. Zajímavé také je, že se zapomnělo na obecní policii. Proti zařízení, které používá obecní policie, tak řidič může používat i aktivní antiradar.

* Ale když mě s aktivním antiradarem zastaví státní policisté, jsem ve velkém problému...

To máte pravdu. Ale pozor, není přestupek, že antiradar v autě máte. Zákon říká, že nikdo nesmí používat zařízení, která znemožňují používání zařízení vojenskou policií nebo policií. Slovo používat vyjadřuje aktivní činnost, tedy to, že antiradar je v provozu. A je pak otázkou policie, která musí dokázat, zda tomu tak skutečně bylo. Pokud vás tedy policie bude za tento „přestupek“ stíhat, odvolejte se, případně se obraťte na soud.

***

Právník na telefonu

Nevyznáte se v nových pravidlech silničního provozu?

Volejte linku MF DNES 225 062 345 dnes od 13:00 do 15:00 e-mail: automoto.dotazy@mfdnes.cz Odpovídat bude: Tomáš Beran Odpovědi vyjdou 26. července v příloze Auto Moto.

Autor: ONDŘEJ KINKOR -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, ze ridici, kokoti, jedou misto 50kou 30kou a misto 90kou 70kou. Na takove dementy troubim, dokud je nevytroubim. Ale to se stavalo i pred bodovym systemem, ted si toho jen budeme vic vsimat - tot muj nazor.

Kdyz ctu tve prispevky tak mam pocit ze se jmenujes Husak!Ten taky prosazoval bodovy system do posledni chvile a nachytali ho!Ja tvrdim ze jsme jen lidi,tudis omylni a pokud jsi novy silnicni zakon opravdu cetl musis uznat za je to paskvil slouzici ke korubci,postihujici nesmyslne ridice,cyklisty ale i chodce.A Kdo jezdi podle predpisu?Jen vybobkovani obycejni ridici.Pirati jezdi stejne a pri zpomaleni provozu je to nebezpecnejsi nez driv!Mam kamarada a ten ma v ridicaku neustale 5000,- a jeste bod nedostal a jezdi po staru.Na to ja nemam.

By me zajimalo jak ma v plastovym ridicaku 5000,-. Takovych pohadek jsem slysel... :smich: Pochybuji, ze ma jeste knizkovy ridicak... I kdyby, hrozne by me bavilo davat bura za to, ze jedu rychle. Kazdy ma nejake hobby, ze? :disgust: Jinak ten tvuj prispevek mi proste neda, nevim co je na tom vybobkovanyho jezdit dle predpisu??? Miluji ty, co si vyndaji ruku z okenka, zesili si svou "vybavu" a jedou schvalne tak jak se nema jen aby ukazali okoli, ze pro ne to je neco, co je nazajima - predpisy!

No tak jednak bych ti rad sdelil ze existuji pouzdra na doklady pokud jsi o tom neslysel a potom k veci samotne.Piseme zde o nedokonalem zakone a ten takovy bohuzel je na to ale sleduji muzes prijit az se te dotkne.Ja sam se rozhodne nesnazim zakon porusovat ale jde o to ze ridic misto aby se venoval bezpecne jizde cumi na budiky a v dusleku toho se nedostatecne venuje vecem kterym by mel.Statistiky ktere se prezentuji v mediich jiste nejsou takove jak se nam prezentuji.Spousta lidi se boji na silnice,spousta lidi je na dovolenych(letos jich jelo do zahranici vice nez v loni)neni ani malo lidi zejmena starsich kteri kvuli venkovnim teplotam zustavaji doma.Vysledkem je nizsi provoz nez vloni v domto case.A cunata na silnicich jsou porad!Jak to?Aha jasne je to zakon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

extramtx: Kdyz ctu tve prispevky, mam pocit, ze se jmenujes "Vim vsechno nejlip". Uprimne by me zajimalo, jak se ti podarilo vydedukovat, ze jsem zastancem bodoveho systemu :D Ano, jsem, byl jsem a budu pro prisnejsi silnicni zakon. Ano, souhlasim, ze ten soucasny ma do idealniho stavu daleko. Ale mam pocit, ze jsi uplne vedle a asi z horka mluvis z cesty. Svou odpoved jsi napsal jako reakci na muj prispevek, ktery je vpodstate souhlasny s tim, co jsi psal ty. Opravdu tomu nerozumim. Nicmene bez vyhrad souhlasim s Davonem. Ignorovat bodovy system jenom proto, ze ty nejsi jeho zastancem, je nesmysl a doplatis na to zase jenom ty. V horsim pripade nekoho ohrozis na silnici. Uzavrel bych to tim, ze jsi asi spatne cetl a svuj prispevek jsi psal ve spatne vetrane mistnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

extramtx: Kdyz ctu tve prispevky, mam pocit, ze se jmenujes "Vim vsechno nejlip". Uprimne by me zajimalo, jak se ti podarilo vydedukovat, ze jsem zastancem bodoveho systemu :D Ano, jsem, byl jsem a budu pro prisnejsi silnicni zakon. Ano, souhlasim, ze ten soucasny ma do idealniho stavu daleko. Ale mam pocit, ze jsi uplne vedle a asi z horka mluvis z cesty. Svou odpoved jsi napsal jako reakci na muj prispevek, ktery je vpodstate souhlasny s tim, co jsi psal ty. Opravdu tomu nerozumim. Nicmene bez vyhrad souhlasim s Davonem. Ignorovat bodovy system jenom proto, ze ty nejsi jeho zastancem, je nesmysl a doplatis na to zase jenom ty. V horsim pripade nekoho ohrozis na silnici. Uzavrel bych to tim, ze jsi asi spatne cetl a svuj prispevek jsi psal ve spatne vetrane mistnosti.

Nevim jestli mam vubec odpovidat.O ignoraci bodoveho systemu jsem neuvazoval,vsechno nevim nejlip,s davonem souhlasim taky a toto je predpokladam jen diskuse.Rozhodne neni mym cilem nekoho nasrat ci urazet a jsem presvedcen ze tento zakon ublizi jen normalnim lidem.ti bezohledni jezdi porad stejne a to by se melo resit.Treba dnes na Jizni spojce 5dopravnich nehod v useku 5km.Vcera frajer s mercedesem me chtel tak ve 140(je to jen odhad) zase na tom samem useku podjet z praveho pruhu a nahle zjistil ze to nevyjde,ja jsem skoro brousil v levym svodidla.Ano ve finale najel vedla me a omlouval se posunkama ale ja jsem mel infarktovy stav.nikomu to nepreju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tohle jste uz cetli?, Jagr bude asi bez papiru a o nejakou korunku chudsi.

Suverene si zaparkoval svoji limuzinu na invalidech a pry si nevsiml znacky...

http://www.novinky.cz/krimi/jaromir-jagr-z...1613_kcju2.html

Jj, viděl jsem to včera ve zprávách. Souhlasím s tím, že na invalidech by se parkovat nemělo (a sám to striktně dodržuju), ale pokuta 10.000Kč a řidičák až na 12měsíců pryč je až moc drsný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...