Přejít na obsah

Hučení v levém předním kole


wencek

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

prolezl jsem už hodně diskuzí, ale asi nikdo nemá podobný problém. Můj problém spočívá v tom, že v rychlostech cca nad 70 km/h mi při zatáčení začne hučet (doteď mi to hučelo pouze při zatáčení doleva, teď už i doprava) zřejmě v levém předním kole a hučí to celkem pravidelně, vydává to zvuk, jako když se přejíždí čára...Je to takový mechanický nepříjemný zvuk a nikdo neví co s tím.

Nikde nic necvaká, neklepe, jen to hučí (ložiska jsou měněná cca 5000km zpět, tlumiče js uplně nové, gumy ani nevyváženost kola to nedělá).....jen mi teď odešlo čidlo ABS (snímač otáček),je možné, že to je s tím spojené? Jinak už nevím. Nemá někdo podobnou zkušenost?

Předem díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no možno je problém v tom že je seknutý strmeň a búcha platnička... alebo môže hučať manžeta homokinetického kĺbu, lebo toto robí mne... proste musíš dať auto na zdvihák a točiť s kolesom a počúvať, že čo by to mohlo byť...

Editováno: , autor: Louki1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

prolezl jsem už hodně diskuzí, ale asi nikdo nemá podobný problém. Můj problém spočívá v tom, že v rychlostech cca nad 70 km/h mi při zatáčení začne hučet......

Ciao.

Mam ten isty problem, len mne to huci pri priamom smere a natoceni kolies do lava. Pri natoceni do prava uz to nepocut. Bol som v Skoda servise, zistili volu na pravom kolese a vymenili prave lozisko, ale hukot stale ostal, vraj treba menit aj lave. Mozmo sa mylim, ale ja si myslim, za ak to huci pri natoceni do lava, je vadne prave lozisko - je viac zatazene. V pondelok budu menit aj lave, tak uvidim co sa bude diat. Mam najazdenych 175 tis. a gumy 225x45x17.

Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ložiska by se poznaly na zvedaku, kdyz roztocim kola a postupne je budu brzdit, tak to bude hucet, nebo ne??...tohle se nedeje, proste jakmile jedu rovne tak vse tak jak ma byt, jakmile jen trosku pootocim volantem tak to zacne neprijemne hucet a jakoby vibrovat do podlahy....v prvnim servisu mi rekli, ze loziska to nejsou a ze netusi co s tim...ze to muze byt cokoliv ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den pánové... Nechci zakládat nové téma na hučení kol protože jich je tady dost a tak se zeptám tady. Mám v plánu vyměnit obě přední ložiska. Ještě jsem to nedělal a tak nevím zda budu potřebovat nějaký speciální přípravek. Sundám a nasadím to ložisko běžným nářadím? Potřebuji stahovák nebo se bez něho obejdu? Díky za odpovědi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Chlapci jak jste dlouho kdo jezdil s tím hučením?Já s tím jezdím cca 7000km. Dělá mi to pravé přední kolo. Myslím že až se to zhorší tak by se měl disk kola hřát(aspoň tak to mám vyzkoušený od Felicie).Tady u Fábie necítím vůli ani když to vyheveruji takže neřeším a jezdím.Již jsem vyrůstl z dob kdy mi něco někde zadrnčelo a hned do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mám Octu 1998 TDI a začalo mi při zatáčení doleva vrnět/hučet něco vepředu, možná vpravo. Dělá to zatím při rychlostech nad 50 km/h a ani nemusím moc zatáčet, stačí jen trochu tlačit na volant. Zatím jsem zkontroloval hladinu v posilovači a je ok. Co můžu udělat dál, jak poznám třeba vadné ložisko, nebo kloub? Dělá to na neutrál, možná i pod zátahem, ale v hučení motoru to není poznat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předek jsem zvednu, při ručním otáčení nic necítím, ani žádné vůle, ani žádné lupání při současném otáčení a tlačení do strany. Tak jsem to roztočil na pětku, chvilku poslouchal, pak rychle vykvaltoval, vypnul motor a autíkal před auto a nic, stejný zvuk z pravého i levého kola.. :kol-32: Ty pneu se mi nezdají, mám je asi rok, sjeté obě stejně, nic strašného nezažily. Dvakrát se mi do jejich prohazování nechce.

Edit: Tak jsem raději prohodil ty pneu i za cenu že jsou teď obráceně a uvidím zítra.

Edit 2: Prohození kol nemělo vliv, je to stejné.

Edit 3. Bylo to PP ložisko.

Editováno: , autor: Tomkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ciao.

Mam ten isty problem, len mne to huci pri priamom smere a natoceni kolies do lava. Pri natoceni do prava uz to nepocut. Bol som v Skoda servise, zistili volu na pravom kolese a vymenili prave lozisko, ale hukot stale ostal, vraj treba menit aj lave. Mozmo sa mylim, ale ja si myslim, za ak to huci pri natoceni do lava, je vadne prave lozisko - je viac zatazene. V pondelok budu menit aj lave, tak uvidim co sa bude diat. Mam najazdenych 175 tis. a gumy 225x45x17.

Dakujem za rady.

Dělá mi to zřejmě úplně to samé, přerušovaný hluk jako bych jel po krajnici se zvukovou stopou, při zatočení doleva a rovně to je slyšet a  cítit v podlaze více, doprava to nedělá nic. Zkusím rovnou vyměnit levé ložisko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...