Přejít na obsah

Spojka v ....


dattel

Doporučené příspěvky

Ahoj odborníci,

chci se Vás zeptat, zda je normální, že mi odešla spojka do věčných lovišť, když má Fabule (kombi, 1,9 TDi PD,RV 2001) má "nalítáno" 100 tis. km??? Mylím si, že musí vydržet sakra o dost víc, nebo se mýlím???

Jinak jsem už ze Škodovek dost otrávenej. Koupil jsem jí, když měla 60 tis. nalítáno. Dle PC vše v pořádku. Za ten rok a půl co s ní jezdíl jsem řešil opravy typu:

stahování předního okýnka... Prý to občas praskne :angry::angry::angry:

komplet přední ložiska.... Prý se to u dieselů stává :angry::angry::angry:

váha vzduchu.....No comment :angry::angry::angry:

odešla klimatizace.... prý se často sypou nějaké svorníky :angry::angry::angry:

a teďka spojka :angry::angry::angry:

a to mě ještě čekají tlumiče :disgust:

Mám jenom já takovej klumpr nebo je to s tou spolehlivostí a německým know-how nafouknutá bublina...

Kdybych neměl dobrýho známýho v servise, poslal bych jí ze skály..... :angry::angry::angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ta trosku sklamem,ja ked som kupil auto malo najazdene 47000km a uz som dost citil spojku.Pri 59000km som ju musel menit.Zalezi ako jej davas zabrat..

A co sa tyka dalsich investicii:

2x stahovanie prednych okien

PP lozisko

Stabilizator + kosti

Snimac natocenia kolies

Servoriadenie TRW

Rozvody

Teraz ma cakaju piestne kruzky(ak sa potvrdi zavada) a tlmice +snimac otacok motora

Este sa chces stazovat ? :D:smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdycky zalezi kdo a jak s tim jezdil.... Navic spojka z 1.9 TDi ma temer nulovou toleranci, tzn. je stavena na 250 Nm plus minus nejaky drobny - tzn., ze klidne v tech 100 tisicich odejit muze.

Stahovani okynka - ano, stava se to

Loziska jsou spotrebni material, tak co se certis...

Vaha vzduchu - u VW taky v podstate spotrebni material, nastesti ale neni draha

Co si mel s klimou nevim, ale odchazeji servomotorky

Tlumice jsou take spotrebni....

Podle me to mas naprosto v pohode.... Jsou tady horsi pripady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ta trosku sklamem,ja ked som kupil auto malo najazdene 47000km a uz som dost citil spojku.Pri 59000km som ju musel menit.Zalezi ako jej davas zabrat..

A co sa tyka dalsich investicii:

2x stahovanie prednych okien

PP lozisko

Stabilizator + kosti

Snimac natocenia kolies

Servoriadenie TRW

Rozvody

Teraz ma cakaju piestne kruzky(ak sa potvrdi zavada)  a tlmice +snimac otacok motora

Este sa chces stazovat ? :D:smich:

ty vole..:-) už nechci... omluvím se mu a pohladím po kastli....

BTW rozvody jsem nepočítal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa teda čudujem. Kúpite si jazdené auto a potom to považujete za divné, že treba niečo meniť a investovať. Fakt záleží na tom, kto a ako s tým jazdí. A obvykle to predáva majiteľ práve preto, že sa mu nechce investovať do opráv. Teda pokiaľ to nie je fanúšik nových áut, čo staré automaticky predá po istej dobe, hoci bolo v perfektnom stave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No super, přestańte už o tom psát :worthy, jestli mě tohle všechno čeká :076 , ne ne né nic se měnit nebube, já jsem si šel koupit do salónu nový kvalitní Český auto, abych do 120000 km na to nemusel šáchnout, tak :t:t:t

ale nepočítám : stahování okna u řidiče

ovládání el. zrcátek

mlžení xenonů

osvětlení zásuvky

drnčení čudlíku ruční brzdy

cvakání spojky - v řešení (vyměnili spojkový válec) cvaká furt

vrzání sedačky řidiče - v řešení (vyměnili sedák) vrže furt

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No super, přestańte už o tom psát :worthy, jestli mě tohle všechno čeká :076 , ne ne né nic se měnit nebube, já jsem si šel koupit do salónu nový kvalitní Český auto, abych do 120000 km na to nemusel šáchnout, tak :t:t:t

ale nepočítám : stahování okna u řidiče

ovládání el. zrcátek

mlžení xenonů

osvětlení zásuvky

drnčení čudlíku ruční brzdy

cvakání spojky - v řešení (vyměnili spojkový válec) cvaká furt

vrzání sedačky řidiče - v řešení (vyměnili sedák) vrže furt

-_-

ak si niekto kupi nove auto akejkolvek znacky a mysli si, ze do nabehu 120tkm na to "nesahne" tak je dost naivny.

BTW spotrebak neratajuc

Inac ja mam svoju Fabku necele 3r a 43tkm a zatial som na nu "nesahol", ale iluzie si nerobim.

Tie "problemy" co popisujes su banality ktore sa pri nabehu 120tkm maju pravo ukazat.

Ak zacnes mat problemy s RJ, s elektrikou, s motorom, potom mozes povedat ze ... ale dovtedy nemas ani najmensi narok na nadavanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No super, přestańte už o tom psát  :worthy, jestli mě tohle všechno čeká  :076 , ne ne né nic se měnit nebube, já jsem si šel koupit do salónu nový kvalitní Český auto, abych do 120000 km na to nemusel šáchnout, tak  :t  :t  :t 

ale nepočítám : stahování okna u řidiče

                        ovládání el. zrcátek

                        mlžení xenonů

                        osvětlení zásuvky

                        drnčení čudlíku ruční brzdy

                        cvakání spojky - v řešení (vyměnili spojkový válec) cvaká furt

                        vrzání sedačky řidiče - v řešení (vyměnili sedák) vrže furt

                       

-_-

ak si niekto kupi nove auto akejkolvek znacky a mysli si, ze do nabehu 120tkm na to "nesahne" tak je dost naivny.

BTW spotrebak neratajuc

Inac ja mam svoju Fabku necele 3r a 43tkm a zatial som na nu "nesahol", ale iluzie si nerobim.

Tie "problemy" co popisujes su banality ktore sa pri nabehu 120tkm maju pravo ukazat.

Ak zacnes mat problemy s RJ, s elektrikou, s motorom, potom mozes povedat ze ... ale dovtedy nemas ani najmensi narok na nadavanie.

Víš já jsem nějak "zdeformovanej" od tchána. Ten má Toyotu Carinu a jediný co do ní dal za 350 tis.km byly přední kotouče, 1x tlumiče a 2x brzd. destičky.... Pak už jen kola a olej... :disgust: No a já????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám najeto 83.000, auto kupované nové a zatím bez problémů, mimo oleje jsem ještě nic neměnil, (nepočítám výměnu pružin) ... spíš pořád přidávám....

při výměněně pružin jsem koukal na tlumiče, PP půjde tak na 100.000 pryč, takže komplet výměna tlumičů na 100K, půjde to i s destičkami a kotoučema - taky první výměna. Co se týká Fábie tak jsem v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

no ja vcera dojezdil

1,4MPI, najeto 95000

spojkovej pedal spadl k zemi, vypadla naka cerna tycka odnekud ulomena a nazdar

auti je odtazeny v servisu

udajne spojkový váleček, ale to mi rikal jenom po telefonu zajda z octavia clubu (cimz mu timto dekuji za pomoc :-) )

ted se uvidi co servis

stalo se nekomu neco podobneho, mate nejakou radu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mno, ja mam nalitano 152 tis. km a spojku jsem menil minuly tyden. Jestli jsi kupoval tu fabku, kdyz mela najeto "uz" 60 tis km, tak se neni cemu divit. Nevim, kdo ji mel pred tebou, ale asi to byl někdo moc šikovnej.

Jinak ty okna, to je chyba snad vsech fabii.... Mam třetí fábii a stalo se mi to zase... No k po*rání, ne? Hrůza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdaravím všechny,

chci se zeptet na problém. Mám 1,4mpi rv. 2001 najeto 48000km a v poslední době (3 měsíce) mě asi po 40 km začne pískat v motoru a když zmáčknu spojku , tak to trochu utichne, pokud ujedu asi 20km a zmáčknu spojku tak to taky píská. Mám obavy , že to bude spojkové ložisko. Máte s tím pískotem někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...