Jump to content

Zadna brzda (kotuc) - skripe

bedeker
 Share

Recommended Posts

Ahojte,

tak som po vymene komplet brzd, kotuce vpredu/vzadu - Zimmermann, dosky-Ferodo Thermo quite, brzdove hadice-predne, kvapalina, plus nejake tesnenia. Ale co sa stalo. Po zabehu brzd som v rakuskych alpach nechal auto soferovat mojej slecne a ona hned na prvej jazde nechala vysiet rucnu brzdu (!) takze zadne brdzy sa pekne zahriali, kotuce tak trochu zmodrali a bolo citit zapach niecoho ako bakelit. Ked som na ne pluvol, len tak zasicalo :( a to sme mali pred sebou este cca 2000 km do ciela cez europu.

Dnesny stav: kotuc uz modry nie je, ale pri zabrzdeni a zastaveni zadna brzda vzdy zaskripe. Teraz neviem ci je to tym trenim medzi doskami a kotucom (zeby sa vplyvom toho nadmerneho tepla zmenili technicke vlastnosti brzdovych dosticiek a tie potom zaskripu?) alebo je to od vodiacich capov (mozno sa vplyvom tepla nieco stalo s vazelinou a teraz tam trie kov na kov?). Najistejsie asi bude rozobrat a pozriet. Nechce sa mi do toho velmi, ale asi budem musiet.

Mate s tym niekto skusenost?

Dakujem.

Edited by bedeker

OI 1.8 20V SLX, AGN, r.v. 08/1998...ale zato ma ISOFIX oka co ma veeelmi tesi...a moju dceru duplom :)....len sa este zbavit toho nepirjemneeho zvuku...no ak jedine riesenie je iba znova vymenit zadne kotuce a dosky tak to neviem :(...

Edited by Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!

Vysvětlivky:

OK = dobrý

KO = špatný

Tím jak prošel tepelným procesem, tak jako brzdový kotouč to má (může mít) za sebou.

ja viem co znamena ok a ko ale islo mi skor o ten tepelny proces ktorym nechtiac tie kotuce presli.

A ono to neskrype stale. Zalezi ako brzdin, lepsie povedane dobrzdujem. Ak uz dobrzdujem na krizovatke a kolesa sa este trosicku otacaju a dobrzdujem ozaj jemne az do zastavenia tak to pri zastaveni nezaskripe. Ale ak dobrzdujem prudsie az do zastavenia tak to pri zastaveni zaskripe.