Přejít na obsah

pichnuta pneu


vevodap

Doporučené příspěvky

Tak a je to tu, trefil jsem dobre jeden hrebicek,

jakym zpusobem vam to opravujou v pneuservise? Me navrhli, ze to zalepi a pro jistotu tam daji dusi, me to prijde jako blbost (ale oni jsou odbornici ne?-jenom se me to nejaak nezda).

Jak by fungoval sprej na opravu pneu? je to jenom jako nouzovka, nebo to vydrzi? Celkem nova pneu a tak se me nechce vyhodit 15 kol jen tak.

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravu defektu bez demotáže pneumatiky z disku zastrčením jakéhosi gumového klínu s lepidlem do dírky z venku, jak tady popisujete provádějí jen lemplové v pochybných pneuservisech (kdysi mi tuto prasárnu provedli na služebním Favoritu, dvakrát jsem to reklamoval, protože to po pár kilometrech začalo ucházet, až jsem si to musel nakonec zalepit sám, samozřejmě s použitím takového hříbku, který se zasune a zalepí zvnitřku pneumatiky, taky se jednalo o malý průpich malým hřebíčkem). Ve slušném pneuservisu postupují tak, že demontují pneumatiku z disku, speciální kuželovou frézou zvětší průměr a hlavně odstraní ocelové dráty z průpichu, potom očistí, obrousí a odmastí místo, kam se bude lepit ten hříbek zevnitř pneumatiky, zalepí, namontují a vyváží a toto celé trvá maximálně dvacet minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alois: ja som tiez napisal ze to lepil v matadore tym gumovym kolikom ale pneu isla z disku a zalepil to zvnutra. takze ako mozes vediet ze ostatnym nedaval dole pneu s disku.

vědět to sice nemůžu, ale vím že to tak někde dělají a když někdo psal, že to trvalo jen deset minut, tak to asi tak bylo, viz. tady:

"Presne tak, mne tiez vybrali skrutku z gumy a mierne zvacsili otvor. Potom tam zastrcili nejaky gumenny klin namoceny v lepidle. Vytrcajucu cast odstrihli, nahodili, nafukli a bolo. V pneuservise praca na par minut."

a toto není kvalitní oprava defektu na bezdušové pneumatice, to vím z vlastní zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne takto opravili 3 defekty akurat ze mi pneu nedavali dole z disku, pac to nieje potrebne, vsetko ostatne spravili, nevidim najmensi dovod davania pneu dole z rafku, ak je na to dovod, rad by som o nom vedel, podel sa s nami

Asi jsi měl kliku, důvod je ten, že takto nekvalitně a provizorně zalepený defekt může po pár kilometrech začít ucházet, jak jsem se osobně přesvědčil. Ve slušných pnuservisech tuto metodu vůbec nepoužívají, používají ty hříbky různých velikostí podle velikosti průpichu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne takto opravili 3 defekty akurat ze mi pneu nedavali dole z disku, pac to nieje potrebne, vsetko ostatne spravili, nevidim najmensi dovod davania pneu dole z rafku, ak je na to dovod, rad by som o nom vedel, podel sa s nami

Asi jsi měl kliku, důvod je ten, že takto nekvalitně a provizorně zalepený defekt může po pár kilometrech začít ucházet, jak jsem se osobně přesvědčil. Ve slušných pnuservisech tuto metodu vůbec nepoužívají, používají ty hříbky různých velikostí podle velikosti průpichu.

prvy servis bol v BA Nicholtrack ci ako sa to pise, druhy boli suplitkari na vychode a terati Matadorka v Piestanoch, spokojnost 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Presne tak, mne tiez vybrali skrutku z gumy a mierne zvacsili otvor. Potom tam zastrcili nejaky gumenny klin namoceny v lepidle. Vytrcajucu cast odstrihli, nahodili, nafukli a bolo. V pneuservise praca na par minut."

a toto není kvalitní oprava defektu na bezdušové pneumatice, to vím z vlastní zkušenosti.

S tou pneu som este jazdil asi dva roky. Bolo to sluzobne auto, jazdilo dost vela, takze o nekvalitnej praci nemohla byt rec. Nebol to nejaky pochybny pneuservis kde to robia na kolene ale seriozna a znama firma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...